Duben 2014

† Memory Mitch Lucker †

16. dubna 2014 v 17:02 | Emily Nightmare |  Suicide Silence
Mitch Lucker netušil, že svůj osud předpověděl halloweenskou maskou.
Ačkoli je to starší záležitost, zjistila jsem, že na tomto blogu není ještě zcela publikována.
Letos v listopadu si propomeneme smrt jednoho z velikánů a určitě úžasného otce, který měl celý život ještě před sebou. Ve svých dvaceti osmi letech zahynul při motocyklové nehodě, která se stala 31.10.2012 okolo deváté hodiny večer. Po nehodě byl převezen do nemocnice a hospitalizován. Den na to (1.11.2012) podlehl a zemřel v nemocnici.

Někteří tvrdí, že si zahrával s osudem, jiní přemýšlí jak se to mohlo stát. Na Halloween se totiž Mitch oblékl do obleku smrtky a fotku poté umístil na internet, den na to skonal. Ne nadarmo se říká, že si nemáme zahrávat s osudem.


Mitch byl označen za jako "Legendy nikdy neumírají" / Legends never die.
Nejen fanouškům, ale i jeho kamarádům a hlavně rodině bude chybět. Opustil nás člověk, ve kterého plno lidí vkládalo naději.


Připomeňme si Mitche jen v těch nejlepších myšlenkách!


Pár měsíců na to, nahradil Mitche zpěvák Eddie Hermida ze skupiny ALL SHALL PERISH.
První deska vydaná s Eddiem má obsahovat píseň s textem od Mitche.

EDDIE se skupinou All shall perish.

Jela se i smuteční jízda motorkářů, na vyznání úcty k Mitchovi.


Koukněme se, jak na tuto tragickou událost reagovali ostatní..

Suicidal Silence: "Není lehké o tom mluvit, ale Mitch dnes ráno zemřel kvůli zraněním, které utrpěl při motocyklové nehodě. Je to pro nás naprosto zničující a nabízíme ty nejhlubší a nejupřímnější kondolence jeho rodině. Navždy bude v našich srdcích. R.I.P. Mitchell Adam Lucker - Milujeme Tě bratře"
Evergreen Terrace: "Naše myšlenky patří rodině a přátelům Mitche Luckera ze Suicide Silence. Hrozné zprávy."
All That Remains: "R.IP. Mitch Lucker. Byl jsi skvělý přítel a úžasný frontman. Naše myšlenky a láska patří všem, kterým jsi ovlivnil život"
The Browning: "R.I.P Mitch Lucker. Budeme si Tě navždy pamatovat. Legendy neumírají."
More Than A Thousand: "R.I.P Mitch Lucker! Otřesné novinky…"
Oceano: "Metalová scéna dnes bohužel ztratila jednu z největších postav. Naše srdce jsou s rodinou a členy skupiny Suicide Silence"
Here Comes The Kraken: "Odpočívej v pokoji Mitchi Luckere. Naše myšlenky a kondolence patří jeho rodině! Byl to jeden z největších frontmanů!"
Kill The Lycan: "Svět dnes ztratil skvělého zpěváka. Odpočívej v pokoji"
As Blood Runs Black: "Odpočívej v pokoji náš padlý bratře Mitchi Luckere. Naše srdce a modlitby patří Tvojí rodině a našim bratrům v Suicide Silence. Milujeme Tě"
Bleed From Within: "Chtěli bychom vyjádřit naši lásku a poslat kondolence našim přátelům v Suicide Silence a všechny, kteří jsou Mitchovi blízcí v této hrozné době. Neumím si představit, čím teď procházejí. R.I.P."
Structures: "Naše nejhlubší a nejupřímnější kondolence patří přátelům a rodině Mitche Luckera a jeho bratrům v Suicide Silence. Metalový svět ztratil jednu z hlavních vlivů a ikon. Nikdy nezapomeneme na to, jak jsi nás ovlivnil."
The Human Abstract: "R.I.P. Mitchi, nikdy nezapomeneme na to Tvoje legendární dupnutí!"
Emmure: "Milujeme Tě Mitchi. Naše srdce patří všem v Suicide Silence a všem, kteří byli touto ztrátou dotčeni. Mitch byl jedna z největších ikon a nejvlivnějších lidí, kteří kdy v tvrdé muzice existovali. Byl jsi jedinečný bratře."
The World Alive: "Naši bratři v Suicide Silence dnes ztratili jejich lídra. Byl to úžasný otec, skvělý přítel a frontman. Mitchi, nikdy na Tebe nezapomeneme. Naše myšlenky a kondolence putují ke všem, kteří byli touto obrovskou zprávou zarmouceni".
Beau Bokan (Blessthefall): "Sakra, život je příliš krátký. R.I.P. Mitch. Hodně lidem budeš chybět <3″
Vanna: "Wow. Odpočivej v pokoji náš bratře Mitchi. Naše srdce a myšlenky putují ke klukům ze Suicide Silence a rodině Luckerově. Milujeme Vás lidi."
Shoot The Girl First: "† Odpočívej v pokoji Mitchi Luckere †"
Architects: "Odpočívej v pokoji Mitchi Luckere. Myslíme teď jen na Tvou rodinu, přátele a spoluhráče z kapely"
Nuclear Blast: "S velkým zármutkem a lítostí oznamujeme, že Mitch Lucker, zpěvák kapely Suicide Silence, před několika hodinami podlehl zraněním, které utrpěl při motocyklové nehodě. Nuclear Blast by rád nabídl své hluboké kondolence jeho rodině, přátelům, členům kapely a všem fanouškům po celém světě, které byli zasaženi touto ztrátou. Odešel při tom, co měl nejraději. Bylo mu 28 a všem bude nesmírně chybět.

Zdroj


RIP Mitch.Petr Šrajer- Rozhovor

12. dubna 2014 v 23:19 | Emily Nightmare |  Petr Šrajer
Konečně se mi podařilo najít rozhovor s Petrem Šrajerem z 8. dubna 2012.
Enjoy it!


EM: Ahoj :) Začneme?
Petr: Ahoj klidně.
EM: Jak tě napadlo začít hrát?
Petr: To bylo tak... Byl jsem na půlročním pobytu v Rakousku a protože jsem se tam nemusel učit a potřeboval jsem zahnat nudu, začal jsem se pořádně učit na kytaru a začal jsem psát texty. Rozvinul jsem tam tedy svůj hudební talent, ale nějak jsem zapomněl na ten němčinářský, takže po návratu na českou školu jsem vyfasoval pětku z rozdílových zkoušek z němčiny (omlouvám se za vyčerpávající odpověď :D)
EM: Už sme to trošku naťukli,ale kolik si měl koncertů :) ?
Petr: Tak v tomhle ohledu jsem benjamínek. Zatím jsem měl jeden koncert, kde jsem pokřtil svůj nepovedený debut. Teď na začátku května budu mít druhý kocert a na tom se bude křtít deska druhá. Do konce roku mám domluvených dalších asi pět koncertů (včetně toho festu, o kterým jsem se už zmiňoval), ale zatím se v tom spíš rozkoukávám
EM: Tak to jo :3. Navštívíš někdy Jihlavu?:)
Petr: Až mě Jihlava pozve, určitě přijedu. Bohužel jsem zatím ze strany Jihlavy a okolí nezaznamenal žádnou snahu uspořádat mi koncert :D
EM: Jak je možný že máte skoro všici stejnou odpověď?:D To je nefér!:D7
Petr: Tak to se omlouvám Třeba je to tím, že Jihlava opravdu nemá zájem o kvalitní interprety :D
EM: Jihlava možná ne,ale já ano:D !
Petr: No nemysli si. Já jsem z L****** a to je vesnička, kde máme jeden rádobyrockový festival a pak nám sem jezdí jedna tancovačková kapela, která je rok od roku horší. Ještě že máme kousek od nás ty Budějovice :D
EM: Máš nějaký hudební vzor?
Petr: Tak to se asi zase rozepíšu... Mám jich spoustu. Hodně se mi líbí třeba Jarek Nohavica, ta jeho poslední deska je prostě geniální. Potom by to byl Václav Koubek, Plastic People a určitě Sex Pistols, protože ti dokázali, že můžeš být slavný i když neumíš hrát. Sympatický mi je taky Cohen, protože ten zase neumí moc zpívat a to máme společné. Vlastně jsem takový špatný mix Sex Pistols a Leonarda Cohenao zajímavá sebekritika :D
EM: A ještě mi řekni,když už jsme u těch vzorů,..S kým by sis chtěl zahrát (Jen jedna osoba/skupina)
Petr: Chtěl bych si zahrát s Edgarem Allanem Poem. To se mi ale nejspíš nesplní, protože tenhle spisovatel je už víc než sto let po smrti...
EM: Aha..Kolikrát do týdne trénuješ?
Petr: Každý den. Každý den si zahraju tak deset svých písniček a do toho průběžně zkouším nové. Já totiž hrozně rychle zapomínám a když jednu svou skladbu třeba tři týdny nezahraju, jsem schopný zapomenout akordy i sloky :D
EM: Aha :D tak to si dost pilný :D ..některé skupiny tak jednou do měsíce:) ..Klobouk dolů :)
Petr: Skupiny to mají totiž tisíckrát těžší, než já. Ono najít čas, kdy má celá kapela volno, není jen tak. Já jsem sám a taky nejsem moc náročný na zkušebnu, takže můžu zkoušet třeba v koupelně, což kapely nemůžou. Heč :D
EM: Jen tak mimochodem..zkoušel si to v koupelně?:D
Petr:Bohužel nezkoušel, ale slibuji, že zítřejší zkoušku si odbydu právě tam.
EM: Bezva no ..Jakej máš názor na Kabáty nebo Koblížky? (Pokud je teda znáš :D)
Petr: Znám oba tyto soubory. Kabáty jsem před léty miloval. Teď už jsem ale trochu jinde. Kabáty už tedy tolik neobdivuji a nevystřihávám si z časopisů každou zmínku o nich, ale nepříjemní mi také nejsou.
EM: Aha, tak to jo :)
Petr:A Koblížc! jsou takovým mým objevem. Začal jsem je poslouchat v době jejich kinder/punkového období, kdy měli hity jako Popelář a USA. Dalš deska byla taky fajn, ale to nové album jsem ještě neslyšel (i když mi ho nedávno někdo půjčoval, takže ho mám doma ).
Jo a vzpomínám si, že jsem vlastně s Josiem dělal rozhovor. Byl to nejvtipnější rozhovor, který jsem kdy dělal :D
EM: A ještě jednu závěrečnou otázku Kde bereš inspiraci? :)
Petr: Všude kolem sebe. Ve škole (mám píseň o vystřílení školy), u lidí kolem sebe (skladby Fuck off a Prázdný slova),... Já u sebe pořád nosím takový zápisník a když dostanu nějaký geniální nápad, hned ho tam napíšu. Jenže mě pak nebaví zhudebňování těch věcí, takže většina textů zůstane jen na papíře
EM: V tom případě není škoda,že některé texty zůstanou jen na papíře?
Petr: Škoda to je, ale já jsem holt děsně línej. Já si občas ten zápisník projdu a když je tam něco, co mě v tu chvíli opravdu zaujme, udělám to. Jenže je pravda, že si ten zápisník moc často neprocházím
EM: Možná je to chyba,ale to už je jen na tobě, rozhodně děkuji za rozhovor!


Two Steps From Hell - Protectors of the Earth

12. dubna 2014 v 20:01 | Emily Nightmare |  Two steps from hell

Velmi lákavá a poutavá instrumentální hudba.

Oprava blogu

12. dubna 2014 v 19:05 | Emily Nightmare |  Klábosení v trávě
Ahoj celému lidu co na tomto blogu právě rejdí.
Chtěla bych upozornit na pár změn, které na tomto blogu budou probíhat.
Budu se snažit dát ho co nejdříve dohromady, domyslet záhlaví, a tak dál. Největší změna by měla nastat v historii. Několik starých článků bude smazáno, některé by měly být buď doplněny, nebo zcela nahrazeny.
Obzvlášť dnes se tu bude hýbat celé jádro blogu, tak prosím o strpení.
Díky E/N.

RAGEN

8. dubna 2014 v 20:21 | Emily Nightmare |  Ragen

Ahoj,
chtěla bych Vám představit nového človíčka, který se začal prokousávat do světa hudby svojí tvorbou.
Na začátek bych chtěla o něm pronést pár slov. Je to kluk, na kterého si každý z nás vytvoří svůj názor, osoba, do které bude mít některých pár zoufalců chuť rýt nebo cokoli jiného. Nebo odsuzovat jeho texty za to, o čem mluví. Je to hudba, není to v osobě, která to píše. Prakticky on jen dá několik slov, které sesumíruje dohromady a připlácne je na papír. Potom je jen zazpívá do mikrofonu a hudba je hotová (Hodně nadneseno, jen chci říct, že nesmíte kritizovat osobu za to, co píše v textech, pokud si vybral žánr horrorcore). Nepíšu tento článek proto, že ho znám, ale proto, že se mi jeho tvorba líbí. Ještě nedávno si pamatuji, jak se radoval z toho, že nahraje konečně první písničku na YT. A to se také stalo.

Ale teď úplně od začátku. Jak přišel na jméno Ragen?
Sám osobně na facebook napsal:
"Jak vznikl můj pseudonym Ragen (následující informace jsou jen inspirace): V roce 1955 se narodil muž jménem Billy Stanley Milligan. V roce 1977 ho zatkla policie za několikanásobné znásilnění a krádeže. On se ale vyšetřovatelům představil jako David. Později u něj psychiatři objevili vícečetnou disociativní poruchu osobnosti (laicky - v jednom člověku přebývá více samostatných osobností o nichž postižený nemá tušení- v Billym jich našli neuvěřitelných 24.

Dvě jeho nejvýraznější alter ega si říkali Arthur a Ragen Vadascovinich , zatímco Arthur vystupuje jako tichý gentleman, Ragen je naopak značně impulsivní a má na okolní svět radikální nenávistné názory, sám sebe považuje za silného a dominantního muže, pána spravedlnosti, kterého je třeba poslouchat.

Jméno Ragen s největší pravděpodobností vzniklo přesmyčkou anglických slov Rage=vztek a Again=znovu"

Tyto informace vložil na svojí facebookovou stránku chvilku potom, co se jeho začátek pomalu rozjížděl.
Dne 26. března na svůj Youtube profil vložil první track s názvem Bezmoc (produkce Dr. Vřískot).

Chvilku potom co se vypustil track Bezmoc na svět, se objevil dne 30. března druhý track s názvem Rage again (produkce RAsp).Sama nevím, který z těchto tracků ohodnotit jako "lepší". Možná proto, že Bezmoc byl první, líbí se mi asi víc. Rozhodně se těším na další Ragenovu tvorbu a budu se těšit na další track!

Pokud vás Ragen zaujmul, a já doufám že ano, koukněte se na jeho page.