Srpen 2014

Chci bohatého muže! PS: Jsem svobodná.

29. srpna 2014 v 1:48 | Emily Nightmare

Ahoj,
tak jsem se konečně opět dala do psaní. Možná ani nevím proč ho píšu. Ne, už vím. Jednou, jak je to mým zvykem, jsem zabrousila na lide diskuzi a byla tam jedna taková zajímavá. Přesněji řečeno "Chci bohatého chlapa" , tak mě napadlo něco málo o tom napsat.
Už v osmé třídě základky do nás prali otázky typu "Co chcete dělat v budoucnosti za povolání?" a nebo taky "V tomto školním roce si vyberete jedno povolání, které vás zajímá a budete o něm dělat po celý školní rok referáty, prezentace a jiné dokumenty.". Ano, možná to mělo něco do sebe, ale kdo si sakra myslí že jsme? Co si dítě v (cca) 14 letech může vybírat za povolání? A co si myslí že si kdo vybere? To je jako hodit si kostkou a čekat až padne šestka.
O devítce ani nemluvit. Závidím lidem co ví, co chcou v budoucnu dělat za povolání.

Někdy je to i výběr na slepo nebo losování se svázanýma rukama.

Asi ano, mělo to něco kladného, ale myslím si, že to všechno jsou stejně jen "dětské sny". Já si vysnila být psychologem. Prakticky nic mi nevyšlo, školu dělám s úplně jiným zaměřením, ale furt sním. Je pravda, že pokud se začnu učit, šance tu je, ale nevím jestli na to ještě mám. No, abych se dostala k tématu.
Plno dívek, kromě mě, často sní o tom, vdát se za bohatého muže, který bude pracovat na vysoké úrovni a ona se bude válet doma s dětmi, třemi služkami ve vile, která má na velké zahradě bazén a výhled na rozkvetlou louku.

Ehm ehm, jsi tu ještě? Ne, teď vážně! Co z toho budete mít? Ano, sice Vám všem přeju bohatství, slávu a já nevím co ještě, ale k čemu tohle?

Ano, jsem normální člověk, ale mě stačí být pár dnů bez lidí a myslím si, že brzy skočím z mostu, protože sedět doma zavřená, ano, sice si užívat zábavu, ale prostě. Nejde jen tak se odsunout od lidí. Jasně, že bohatí lidé se neschovávají doma ve sklepě, ale i tak.
Půlku prázdnin jsem propracovala a dopředu jsem věděla, že budu celý srpen doma. Ano, šla jsem sem tam s někým ven, ale pocit, že pudu do práce, nebudu doma a budu mezi lidma, který jsou na mě hodní a baví mě se s nima bavit, to je pocit k nezaplacení. Bohužel si to jen někteří neuvědomují a úspěšně se schovávají doma..
Obzvlášť mě někdy dostavají páry, ve kterém je osmdesátiletý pán a dvacetiletá dívka. O co té dívce asi jde. Pokud je pán značně zaopatřený, je mi jasné, že v tomto případě určitě půjde o pravou lásku, i když bych se třeba divila :).
Ani nevím co jsem tímto článkem chtěla říct. Možná jen to, že budu raději pracovat, být třeba i svým vlastním pánem, ale pracovat a užívat si kontaktu s lidmi než se doma zabednit a vykrádat pomalu ledničku...Jen můj názor-

Napsala E/N

NO PARTY!

28. srpna 2014 v 0:34 | Emily Nightmare

Ahoj,
po delší době jsem se rozhodla napsat úvahový článek. Nebo spíš svoje myšlenky naflákat do bílého obdelníčku s funkcemi.
Ano, konečně píšu.
Docela často při seznamování jak po internetu nebo i v reálné životě slyším otázku "A co zábavy, chodíš někam na akce nebo si doma?"
Ehm, mladý muži, mám brát to, že sedím doma jako ztvrdlý vejce jako urážku? Ne, máš pravdu, jsem dost líná na to, dojet někam na akci a pořádně se pobavit, někteří se jen opít a některá individua (je to tak dobře?:D) sbalit cokoli co si půjde užít.

(Co mě opravdu BAVÍ je Disco Stu a Horečka sobotní noci :3)

Jo, sama za sebe dokážu říct, že nevím co bych na tý "zábavě" akci dělala. Ono je sice pěkný si zatancovat a vyblbnout se, ale už tak pěkný není, když tě někdo sem tam kopne (pak si připadám spíš jak na koncertě Asking Alexandria než na nějaké disco párty) nebo tě někdo na mol OMYLEM polije pivem (není to moc příjemné, obzvlášť pokud se vám pivo protiví ).
Co mi možná vadí míň je ta hudba. Jsem asi dítě s dobře zachovalým hudebních (hluchem :D) sluchem. Netvrdím, že to je příšerná hudba nebo tak, ale nepřijde mi tak nějak originální, když někdo udělá stejný základ a druhý to okopíruje. Nebo se okopíruje část písně. Ano, nějaký to dzum dzum dzum tududududu mě asi nevzrušuje.
Další super zábava je pití. Pokud neplánujete na akci přinést nejméně tři sta korun, ani do klubu nevstupujte.
Co ale nehodlám sledovat a čemu přihlížet je fakt, že si tak sedím a okolo mě procházejí opilé třináctileté slečny, zmalovanější než já, míň oblečenější než já a nastavují se jako mouchy na hovínku. Fuj. Ve třinácti jsem žila chatem a bála jsem se jít s někým ven. Ha, tedy možná.

Asi nevím co dál říct, nemám ráda discoakce, zábavy nebo tak. To si raději zajdu na bigbeat, kde si to pořádně užiju. No a nebo na nějakou metalovou akci a pozorovat dlouhovlasé mladíky. Pšššš.

Napsala E/N


PS: Narozdíl od vlasů do kohouta mě tohle bere :3

Špatným směrem

26. srpna 2014 v 18:18 | Emily Nightmare |  Films
 • One Way

 • Drama/ Krimi/ Thriller

 • Německo, 2006, 111 min

 • Režie:
  Reto Salimbeni

  Kamera:

  Hrají:

 • Mladý a úspěšný reklamní poradce Eddie (Til Schweiger) žije v New Yorku a právě se zasnoubil s dcerou majitele firmy, kde pracuje. Po úspěšné reklamní prezentaci pro největší americkou leteckou společnost je povýšen na partnera firmy. Večírku na oslavu povýšení se zúčastní i Eddieho blízká kamarádka Angelina (Lauren Lee Smith), která je poté brutálně znásilněna bratrem Eddieho snoubenky a zároveň spolumajitelem firmy Anthonym (Sebastien Roberts). Druhý den ráno odveze Eddie Angelinu do nemocnice a když po svém návratu do kanceláře napadne Anthonyho, Anthony ho začne vydírat fotkami Eddieho četných milostných afér. Soudní proces se blíží a Eddie se musí rozhodnout mezi loyalitou k Angelině a svou kariérou. Jeho křivé svědectví je jen začátkem k tragickém příběhu vášně a pomsty, plnému nečekaných zvratů a překvapení.(Sofia)


CSFD: 65%
Moje hodnocení:
Ačkoli moji kritičtí kolegové mají jiný názor, mě film zaujal a velmi mě bavil. No, bavil, spíš si mě k sobě připoutal a nutil mě se dívat dál. Velmi se mi líbil a pustila bych si ho znovu.

Dávám 5 hvězdiček z 5.Napsala: E/N

Zoyo.cz

26. srpna 2014 v 0:00 | Emily Nightmare |  Shops
Čaute!
Škola se nám blíží a tak se budu snažit opět napravovat to, co jsem chtěla napravit přes prázdniny. Psaní.
Dneska selhala technika, proto mě to donutilo napsat další článek a tím proložit několik recenzí, které mě ještě čekají a čekat budou. Slibuji že se zlepším v psaní článků a recenzí.
Dnes si vemu na čistý stůl internetový obchod Zoyo.cz.
Na úvod chci říct, že jsem naprostý laik. Slibuji, že se budu snažit psát častěji reakci i na obchody.
Jak už jsem zmínila, dnes se budu věnovat obchodu, který prodává doplňky/bižuterii.
Jak to vlastně všechno začalo. Sponzorovaná videa mají svůj účel a jak je jasné, i mě nalákalo. Tuto lákavou nabídku jsem viděla od youtuberky MsBajuskaaa, která si tento eshop náramně vychvalovala.
Proto i mé oči byly hladové a šly hned na web kouknout. Bála jsem se cen za bižuterii a nakonec jsem byla velmi mile překvapena. Zaprvé to bylo o polovinu levnější (akce trvala do 24.8) a zadruhé mi plná cena nepřišla ani tak špatná.
Bylo to někdy na začátku července, kdy jsem si objednala svoje bižu.
Během několika skoro až hodin bylo u mě, protože Zoyo slibuje, že balíček bude do dvou pracovních dnů u Vás a naštěstí Vás neklame.
Byla jsem vážně překvapena, jak rychle to bylo u mě doma. Když se zepřemýšlím, myslím, že tomuto eshopu nemám co vytknout. Co je další velké plus je nízké poštovné, čili i při malé objednávce neplatíte dardu peněz.

Malá ochutnávka webu:


Stránka je pěkně zpracovaná, je veselá a vše jednodušše naleznete.


Velmi přehledné.


Vypsaná objednávka.

Balík přišel dobře zabalený, nic nepřišlo rozbité.

Věci, které jsem si objednala.

1.) Plast- náramek
Co se dá vytknout, když chcete "zarejpat" je zvuk. Už od začátku slyšíte jak se dva plasty plácají o sebe. Ale mě je to úplně ale úplně jedno, protože se mi i přesto náramek líbí! :)
Odkaz jsem nenašla2.) Prsten
Tento prstýnek je opravdu klenotem, vypadá roztomile, zaujme, zalíbí se. Mám ho už delší dobu (update 2015) a žádná změna, škrábaneček, furt jako nový!
http://www.zoyo.cz/prsteny/prsten-maslicka-s-perlickami


3.) Náhrdelník
Tohle je srdcová záležitost, bohužel jsem si neuvědomila včas, s čím kombinovat, ale i přesto se hodí k bílému tričku a černým kalhotám.
http://www.zoyo.cz/nahrdelniky/nahrdelnik-vazka-s-modrym-telem


4.) Druhý náramek
Tento náramek jsem jednoduše "zrušila". Nosím ho více na noze, protože vypadá elegantně a stylově, obzvlášť malé srdíčko vytváří romantický vzhled. Ne, že by se na ruce nedal nosit, ale mě je bohužel trochu větší a proto jsem se rozhodla pro jednoduchou alternativu :).
http://www.zoyo.cz/naramky/naramek-srdicko-cervenyShrnutí


+

• Nízké ceny
• Rychlá doprava
• Detailní vyobrazení
• Detail bižuterie na těle
• Popis produktu/ velikost
• Příjemný desing
• Nízké náklady
• Seznam přání
• Lehká orientaci na webu
• Výborné zboží
• Balení


-

• Asi žádné
• Popřípadě dělat velikosti ještě na mikroruce jako mám já, protože náramek mi klouzal, ale rozhodně to není výtka :)Napsala: E/N


Zkrocená hora

25. srpna 2014 v 14:40 | Emily Nightmare |  Films


 • Brokeback Mountain
 • Usa/Kanada, 2005, 134 min
  Drama/Romantický
 • Režie:
  Ang Lee

 • Scénář:

  Kamera:

  Hudba:

  Hrají:

 • Příběh lásky a přátelství od oscarového režiséra Anga Leeho. Film vypráví milostný příběh dvou mladých mužů rančera a kovboje kteří se poznali v létě roku 1963 a stali se přáteli na celý život. Prožili mnoho radostí i tragédií, díky kterým poznali slabost a sílu lásky. Ennis Del Mar (Heath Ledger) a Jack Twist (Jake Gyllenhaal) se seznámí ve Wyomin-gu, kde pracují jako kovbojové na hoře Brokeback. Brzy se stávají nejlepšími přáteli. Na konci léta jejich práce končí a každý jde svou cestou. Ennis zůstává ve Wyomingu, kde se ožení s Almou Beers (Michelle Williams), která mu porodí dvě dcery. Rodina se protlouká životem s velkými těžkostmi. Jack odjíždí do Texasu, kde se zamiluje do královny rodea Lureen Newsome (Anne Hathaway). Vezmou se a brzy se jim narodí syn. Uběhnou čtyři roky, když Ennis dostane od Jacka zprávu, že se chystá navštívit Wyoming. Po Jackově příjezdu oba zjišťují, že uplynulá doba na síle jejich citu nic nezměnila. V následujících letech se oba snaží ze všech sil toto pouto udržet. Zjišťují, že nejdůležitější v jejich životech je síla přátelství, lásky a důvěry.(oficiální text distributora)Moje hodnocení:
Velmi pěkný film, sice smutný a dojemný, ale stál za to. Nemám k tomu co říct, moc se mi líbil. Absolutní jednička.

Tomuto filmu dávám 5 hvěždiček z 5.
Deník nymfomanky

25. srpna 2014 v 13:20 | Emily Nightmare |  Films


 • Val je velmi atraktivní a vzdělaná mladá dáma posedlá sexem. Je schopna milovat se s kýmkoliv, kdykoliv a kdekoliv. Permanentně loví nové muže a každé toto setkání jí přináší uspokojení. Její deník je svědkem všech milostných eskapád se spoustou pikantních detailů. Posedlost se stále zvyšuje a proto se vzdá lukrativního zaměstnání a stane se prostitutkou v luxusním privátním klubu. Postupně ale odhaluje i stinnou stránku tohoto "povolání": násilí a drogy. Smrt její blízké přítelkyně ji přesvědčí, že je čas postavit se na vlastní nohy...(oficiální text distributora)


Moje hodnocení:
Podle někoho je tento film naprostý propadák, pro někoho docela dobý film. Jsem asi zastánce střední cesty, možná toho lepšího kousku, mě osobně přišel film zajímavý.
I tím, jak nám hlavní hrdinka osvojila začátek své nymfomanie. Jak říkám, mě tento film bavil a rozhodně si ho pustím znovu.


Tomuto filmu dávám 4 hvězdičky z 5.

Pusinky

25. srpna 2014 v 12:22 | Emily Nightmare |  Films

 • Iška, Karolína a Vendula se nedostaly na podělanou vejšku. Co teď ? Děsí se představy, že by mohly skončit ve stereotypu všedního života. Naplánovaly proto super cestu - Holandsko, farma, louky, krávy, svoboda. Chtějí si pořádně užívat a občas (možná) i trochu pracovat. Vyrážejí na konci prázdnin. Cestu jim ale zkomplikuje Iščin aktivní čtrnáctiletý bratr Vojta, který měl ségru na otcův pokyn hlídat. Visí na holkách jako klíště a jen tak se setřást nenechá. Takže se přesouvají od místa k místu a čekají, kdy to konečně Vojta zabalí. Ten postupně začíná tušit, že to není jen tak obyčejná vyjížďka... Na cestě potkávají ulítlé i zajímavé týpky a když už se jim někdo připlete do cesty, holky si nenechají ujít příležitost, aby jim jejich situaci ještě trošku nezamotal. Na druhou stranu, proč ne. Mají chuť zkusit všechno a docela se jim to daří. Holandsko je ale pořád nějak daleko... Dynamická road-movie mladé režisérky Karin Babinské je filmem o mladých holkách, do kterých neustále někdo hučí, aby dospěly. Jim se ale ještě nechce. Nechce se jim spěchat do vězení povinností, do světa pravidel, ve kterém je stejně "všechno zmatený". Příběh boří tabu, vypráví o holkách, které nemají chuť nic předstírat a hrát si na tiché, mírné, křehké bytosti. Chtějí samy nakládat se svým životem - ne podle nějakého manuálu rodičů. Umí si prostě užívat a ledacos vyzkoušet.(oficiální text distributora)


CSFD: 53%
Moje hodnocení:
Popravdě o tomto filmu nějak ani nevím co si mám myslet. Napůl se mi film líbil, napůl mi přišel zvláštní. Asi nejsem úplným zastáncem těchto filmů. Neříkám, že je to odpad, ale už bych si ho asi nepustila.

Tomuto filmu dávám tři hvězdičky z 5.

Kůže, kterou nosím

12. srpna 2014 v 1:18 | Emily Nightmare |  Films

Kůže, kterou nosím

 • Španělsko

  Piel que habito, La

 • SK název

  Koža, v ktorej žijem

 • EN název

  Skin I Live In, The

Drama / Thriller / Mysteriózní / Horor
Španělsko, 2011, 120 min

Předloha:

Thierry Jonquet (kniha)

Scénář:

Pedro Almodóvar
 • Dvanáct let po smrti manželky, jež zahynula v explodujícím autě, se renomovanému plastickému chirurgovi Robertu Ledgardovi (Antonio Banderas) podařilo vyvinout odolný typ kůže, který by byl býval jeho milovanou zachránil. Šarmantní muž posedlý ideou, jež sahá za hranice bioetiky, se nenechá spoutat skrupulemi ani v okamžiku, kdy se rozhodne svůj vynález testovat.(oficiální text distributora)


Můj názor: Ani nevím jestli jsem vyjádřila u tohoto filmu nějaké emoce. Je to film, který se Vám zavrtá hluboko do mysli, ale mě se tento film moc nelíbil. Na mě působil strašně chaoticky.
- 40%
-CSFD: 77%Tunel smrti

12. srpna 2014 v 1:08 | Emily Nightmare |  Films

Tunel smrti

 • USA

  Death Tunnel

 • SK název

  Tunel smrti

Horor
USA, 2005, 97 min

Režie:

Hrají:

 • Začalo to v roce 1928 v Kentucky… Strašlivá nákaza zvaná "Bílý mor" si vyžádala 63 000 lidských životů. Obří sanatorium mělo izolovat nakažené jedince a poskytovat zázemí děsivým experimentům, které měly jediný cíl - nalezení účinného léku. Hluboko v základech sanatoria vybudovali šachtu, která polykala všechny zemřelé. Nejmasovější hrob na světě získal přezdívku "Tunel smrti". V roce 1958 objevili lék a sanatorium zavřeli. Gigantický památník utrpení a bolesti měl usnout navěky. Jenže teď se probouzí… Nyní se pět dívek rozhodlo v něm přespat. Každá na jiném patře, odhodlaná o samotě přežít noc na nejděsivějším místě na světě. Tohle je jejich příběh a skutečně se stal…(oficiální text distributora)

Můj názor: Film byl velmi nepodařený. Na to, že jsem o tomto sanatoriu četla docela dost, tento film byl velkým zklamáním. Nedá se svíti. Ne vše se povede.
- 30%
- CSFD: 20%
-134. nejhorší film


Zde je odkaz na článek o sanatoriu.

BOA- Sevřeni hrůzy

11. srpna 2014 v 0:41 | Emily Nightmare |  Films

Boa - V sevření hrůzy

 • Thajsko

  Boa... Nguu yak!

 • SK název

  V zovretí hrôzy

Akční / Horor / Dobrodružný / Thriller
Thajsko, 2006, 96 min

Scénář:

Hrají:

 • Šest studentů se vydá do rozlehlého a nebezpečného pralesa hledat svého ztraceného přítele. Odhodlaně po něm pátrají z paluby vzducholodi, ale vypuklá bouřka je přinutí k nouzovému přistání v parnatém pralese. Netuší, že se dostali na loviště smrtonosného Boa. Naneštěstí se v jeskyni, ve které našli úkryt před bouří, nachází kromě nich také obrovský a vražedný hroznýš, který se nemilosrdně vrhne na všechno a na všechny, kteří ho vyruší v jeho klidu. V krátké době bude všem jasné, že se už nejedná o záchrannou expedici, nýbrž zoufalý boj o život...(oficiální text distributora)
Moje hodnocení: Pokud doma nemáte do čeho píchnout, je super si pustit nějakou kravinu jako hudební kulisu. Bohužel, tohle bylo i jako hudební kulisa docela dost špatné. Nelíbí se mi myšlenka obrovského hada. Nevím jestli grafika v roce 2006 byla jako doba kamenná, ale po grafické stránce ten obrovský had není poznat. Vypadá jako živý! Opravdu. Opravdu odpad. - 10%
Hodnocení CSFD: 15% - 249. nejhorší film