Leden 2015

Oběť zla

31. ledna 2015 v 18:53 | Emily Nightmare |  Films

USA

Timber Falls

 • SK název

  Obeť zla

Horor / Thriller
USA, 2007, 100 min

Režie:

Kamera:

Hrají:
 • Mike a jeho přítelkyně Sheryl se vydávají z Virginie do státního parku Lake Kimbrabow v Západní Virginii, kde chtějí kempovat v lesích a užít si turistiku. Zeptají se na cestu místního hlídače a ten jim poradí, aby jeli po Donner Trail nebo Willow Creek Bridge. Pak ale Mike potká na křižovatce místní obyvatelku Idu Foresterovou, která jim řekne, že v Timber Falls je překrásná krajina a nádherné vodopády a dvojice se rozhodne tam jet. Narazí na potížisty Brodyho, Darrylaa Lonnieho a Sheryl přesvědčí Mikea, aby se zbavil nábojů, které má v revolveru. Utáboří se, ráno je však Sheryl při koupání v nedalekém jezeře unesena. Zoufalý Mike ji hledá a nachází rodinu vyšinutých náboženských fanatiků, kteří jejich prostřednictvím chtějí zplodit dítě.(oficiální text distributora)
Moje hodnocení:
Tenhle film je docela perlička a bavil mě. Mladý pár, který si vyjede na normální výlet. Zvrhlá rodinka, která nedokáže mít dítě je chytne do pastí a začne na nich provádět zvrhlé kousky. Ačkoli je to málo reálné, není to film, ve kterém jsou vlkodlaci. Líbil se mi a dokonce mě i zaujal. Tento film si pustím rozhodně ještě někdy :). Doporučuji.
- 4/5
- CSFD: 57%
A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N

12 let v řetězech

30. ledna 2015 v 10:00 | Emily Nightmare |  Films
 • USA

  Twelve Years a Slave

 • SK název

  12 rokov otrokom

Drama / Životopisný / Historický
USA / Velká Británie, 2013, 134 min

Režie:

Předloha:

Scénář:

Kamera:

Hudba:

Hrají:

 • Solomon Northup měl milující rodinu, dobrou práci, talent, majetek, svobodu i právo na život. Žil idylický středostavovský život jako většina z nás. V jeden jediný nečekaný moment ale o to všechno přišel. Skončil jako otrok spoutaný v řetězech a jeho jediným osudem se stala dřina na plantáži "pod bičem otrokáře". Většinou doslova. Přesně to se v roce 1841 přihodilo Američanu Solomonu Northupovi (Chiwetel Ejiofor), který svůj skutečný příběh zachytil v autobiografické knize 12 Years a Slave. Solomon měl smůlu, že byl... černoch. Dva únosci ho pod příslibem houslového melouchu vylákali do Washingtonu, kde Solomon po první noci skončil spoutaný v řetězech. V následujících dnech byl prodán do otroctví na americkém Jihu. Ocitl se ve zlém snu, který potrvá dalších dvanáct let. Za těch dvanáct let potká Solomona snad všechno, co černého otroka potkat mohlo. "Hodný" otrokář. Krutý otrokář. Dřina na bavlníkových plantážích. Pokus o lynčování. Bičování. Psychický teror. Neúspěšné pokusy o útěk. Víru ve svobodu a pomoc.(Bontonfilm CZ)Můj názor: Tenhle film je opravdu třešnička na dortu. Nevím, co k tomu říct, snad jen to, že to bylo dokonalé a že mi nejednou ukápla slza. Vážně překrásný film, který má slušně zpracovaný děj, který mě rozhodně nenudil. Je pravda, že verze s titulky je o dost lepší, ale chápu, že ne každý si na tom potrpí. Rozhodně doporučuji se kouknout.
- 5/5
- CSFD: 79%


A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N


Díra

29. ledna 2015 v 4:55 | Emily Nightmare |  Films

 • USA

  Hole, The

Thriller / Horor / Dobrodružný / Fantasy
USA, 2009, 88 min

Režie:

Joe Dante

Scénář:

Mark L. Smith
 • Život nemůže být horší... Tedy minimálně pro sedmnáctiletého Danea a jeho desetiletého bratra, kteří se přestěhovali z New Yorku do malého ospalého městečka... Jenže pak najdou zlověstnou díru pod zamčenými podlahovými dveřmi ve sklepě...
  Tento thriller z dílny legendárního režiséra Joa Danteho (Gremlini) zkoumá obavy a tajemství pohřbené hluboko v lidské mysli. Život už nemůže být horší... Tedy minimálně pro sedmnáctiletého Danea a jeho desetiletého bratra, kteří se se svou matkou Susan přestěhovali z New Yorku do malého ospalého městečka Bensonville. Dane vidí jediné pozitivum v tom, že hned vedle bydlí krásná Julie. Susan tráví stále více času v práci, a tak Dane s Lucasem bez dozoru důkladně prozkoumávají svůj nový domov. Dane se však mnohem víc točí kolem Julie a svému mladšímu bratrovi něvenuje příliš času. Jednoho dne však najdou zlověstnou černou díru ukrytou pod zamčenými podlahovými dveřmi ve sklepě. Chlapci jámu prozkoumají a zjišťují, že je patrně bezedná. Když do ní hodí minci, nikdy neslyší cinknutí na znamení, že dopadla na dno. Když do díry spustí baterku, světlo po chvíli pohltí temnota. Bratři doufají, že jim záhadu pomůže odhalit Julie, když jim poví něco z minulosti domu, a tak jí ukážou svůj objev. Jenže mezitím se začne z podivné díry šířit zlo. Podivné stíny číhají za každým rohem a noční můry z minulosti ožívají... Trojice dětí se bude muset postavit tváří tvář svým nejtemnějším obavám... [Zdroj: HBO](oficiální text distributora)Můj názor:
Juhů začátek mi přišel stejně zajímavý jako ten film, na jehož název si nemohu vzpomenout, no, nevadí. Strašně jsem byla zezačátku napjatá, film mě bavil, i když jsem se na něj dívala po kusech, ráda jsem se k němu vracela. Ten konec mě trošku zklamal, myslím si, že to mohlo být jinak, ale já to nezměním, bohužel.
-2/5
- CSFD: 51%

A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N


Cesta do pekel

28. ledna 2015 v 0:33 | Emily Nightmare |  Films


 • Skupina přátel vyrazí na výlet do Texasu. Během jízdy přes pouštní terény se stane svědkem rituální vraždy, kterou provedl gang motorkářů. Bohužel si jich gang všimne. Výletníci se ze strachu schovají v blízkém kostele a doufají, že je nebezpečí zažehnáno.(darek kartac)


Můj názor: Tento film jsem napolo prospala, protože byl nezáživný. Začátek si pamatuji živě, dokud nedošlo k rituálnímu obřadu, film mě bavil, potom se všechno POsekalo a bylo to o ničem. Jako hudební kulisa dobré, na koukání nic moc.
-2/5
- CSFD: 22%


A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N

Duchotřesení

27. ledna 2015 v 5:05 | Emily Nightmare |  Films

 • USA

  Haunted High

 • EN název

  Ghostquake

Horor / Sci-Fi
USA, 2012, 85 min
 • Do čela soukromé střední školy plné rozmazlených studentů nastoupí nový, démonický ředitel. Při náhodném zemětřesení zůstane skupinka studentů ve škole uvězněna - a zažívá hrůzostrašnou noc. Otřesy totiž probudily dávné duchy, kteří rozhodně nejsou hodní. A pak je tady šílený školník v podání Dannyho Treja...(oficiální text distributora)
Můj názor: Tyto horory by se neměly točit nebo rovnou zakázat. Absolutní kravina, s efektem na levlu 0. Zbytečně strávený čas tímto filmem. Myslím si, že kdyby si někdo dál víc záležet, mohlo to mít lepší děj, ale takhle? Rozhodně ne, díky.
- 1/5
- CSFD: 20%


A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N


Brazilský masakr

26. ledna 2015 v 7:00 | Emily Nightmare |  Films


CZ název

Turistas

 • USA

  Turistas

Thriller / Drama / Dobrodružný / Horor
USA, 2006, 89 min

 • Po úděsné autobusové nehodě zůstane v brazilském městě poblíž pláže bez pomoci skupina dobrodruhů. Zatímco čekají na příchozí pomoc, rozhodnou se zajít do místního baru a užít si tak alespoň nějakou party s místními. V baru si dají několik piv a několik sklenek caipirinha a seznámí se s milým místním mladíkem Kikem. Vše se příjemně vyvíjí. Ráno už není tak pozitivní, když cestovatelé zjistí, že jim chybí všechny věci a peníze. Nejen to, všichni, kteří s nimi v noci popíjeli v baru, se chovají odtažitě a nikdo jim nechce pomoci. Jediný Kiko jim pomoci chce a nabídne jim pobyt u jeho strýce v domě, který leží v hluboké a temné džungli a kde mohou v "bezpečí" počkat na pomoc... Postupem doby zjišťují, že bělostná písečná pláž a nepropustná džungle kolem ukrývají temné, zatím neodhalené tajemství.(oficiální text distributora)


Můj názor: Takže dětičky moje. Moje pocityz tohoto filmu jsou spíšené. Zezačátku jsem byla hooodně překvapená, jak mě film naladil. Nemyslím si, že je špatný, ba naopak, je docela dobrý, ale není tam pro mě žádná jiskra. Nic, co by mě nakoplo a pustila si ho znovu. Film, na který se kouknu jednou a dost. No, což mě docela mrzí.
V čem mě zaujal, když je do zajímavých záběrů vidět lidské tělo a jeho části. Úpěla jsem a měla otočenou hlavu na stranu. To se mi nikdy nestalo. Takže za tuhle nechutnost. Numero uno, nebo jak se to píše.
-3/5
- CSFD: 56%

A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N

Zjevení zla

25. ledna 2015 v 0:10 | Emily Nightmare |  Films
 • originální název

  Appearing, The

Horor / Mysteriózní / Thriller
USA, 2014, 92 min

Režie:

Daric Gates

Scénář:

Daric Gates
 • Poté, co utrpěli tragickou ztrátu, se detektiv Michael a jeho manželka stěhují do malého městečka. Michael se přidává do řad místní policie a během svého prvního vyšetřování, jež se týká pohřešované osoby, odhalí, že je město sužováno temnými silami... Michael bude muset sebrat veškerou odvahu, aby nad temnotou zvítězil dřív, než mu všechno sebere.(Cinemax)


Můj názor: Ochych ouvej. To jsou slova, které by tomuto filmu mohly dělat název. Zezačátku jsem si myslela, že to bude docela dobrý film, sice takový béčkový, ale pohodový. Byla to chyba. Film byl trošku odpadem, což jsem nečekala, protože jsem se na několika blozích o tomto filmu dočetla. Většinou to byly kategorie "Horory 2014", něco jako rekapitulace.
Bohužel, bohužel, bohužel. Toto opravdu není nic, co bych si musela pustit znovu. Nůďo.
- Nejde to, ale dala bych něco jako 1,5/5
- CSFD: 16%

A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N


PŘIPRAVUJI

24. ledna 2015 v 16:53 | Emily Nightmare |  Film tips


PŘIPRAVUJI

--- #154 NOVÁ DCERA --- #258 PŘÍBĚH KMOTRA --- #262 LÍBÁŠ JAKO BŮH --- #264 POT A KREV
--- #272 SAW 2 --- #273 SAW 3 --- #274 SAW 4 --- #275 SAW 5 --- #276 SAW 6 --- #302 TOY STORY 1 --- #303 TOY STORY 2 --- #340 LIDSKÁ STONOŽKA 1 --- #341 LIDSKÁ STONOŽKA 2 --- #355 PACH KRVE 1 --- #356 PACH KRVE 2 --- #357 PACH KRVE 3 --- #358 PACH KRVE 4 --- #359 PACH KRVE 5 - --- #396 HELLRAISER 4 --- #397 HELLRAISER 5 --- #398 HELLRAISER 6 --- #399 HELLRAISER 7 --- #400 HELLRAISER 8 --- #403 MACHŘI 1 --- #404 MACHŘI 2 --- #415 HRŮZA V CONNICTICUTU --- #426 SCARY MOVIE 1 --- #427 SCARY MOVIE 2 --- #428 SCARY MOVIE 3 --- #429 SCARY MOVIE 4 --- #430 SCARY MOVIE 5 --- #433 ZAHULÍME, UVIDÍME 1 --- #434 ZAHULÍME, UVIDÍME 2--- #438 DOBA LEDOVÁ 1 --- #439 DOBA LEDOVÁ 2 --- #440 DOBA LEDOVÁ 3 --- #441 DOBA LEDOVÁ 4 --- #444 --- #446 Z PEKLA --- #471 MOUCHA 1 --- #472 MOUCHA 2 --- #473 MANITUOVA BOTA --- #474 MRTVÝ SNÍH --- #475 --- #476 --- #477 --- #478 --- #479 --- #480 --- #408


#100 - Skleněný dům 2

23. ledna 2015 v 4:55 | Emily Nightmare |  Films

USA

Glass House: The Good Mother

 • SK název

  Sklenený dom 2

Thriller
USA, 2006, 90 min

Režie:

Steve Antin
 • Po ztrátě matky a otce při tragické nehodě nachází dospívající dívka Abby Snow (Jordan Hinson) a její mladší bratr Ethan (Bobby Coleman) nový domov u Eve (Angie Harmon) a Raymonda Goodeových (Joel Gretsch). Po přestěhování do odlehlého sídla svých adoptivních rodičů však sourozenci docházejí k šokujícímu zjištění, že Goodeovi nejsou tak úplně těmi, kým se zdají, a sen o lásce a bezpečí se Snowovým proměňuje v noční můru krutosti, nenávisti a hrůzy.(oficiální text distributora)Moje hodnocení: Jsem typ člověka, kterému děá dobře, když mu film dokážře hrát na nervy. Tohle je přesně ten případ. Byla jsem hotová z toho co se dělo. Na mou psychiku působila dvojka o dost víc než jednička. Příběh je hodně stejný, je to přeci jen "ten stejný film". Pár věcí se tam pozmění. Psychicky mimo je matka, kterou bych od zhruba třech čtvrtin zabila. Myslím si, že tento film v pohodě předhonil jedničku.
- 5/5
- CSFD: 51%

A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N

#99 - Interview s upírem

22. ledna 2015 v 6:00 | Emily Nightmare |  Films

 • USA

  Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles

 • SK název

  Interview s upírom

Drama / Romantický / Horor / Fantasy
USA, 1994, 123 min

Režie:

Neil Jordan

Předloha:

Anne Rice (kniha)

Scénář:

Anne Rice
 • Příběh jejich prazvláštního vztahu začal roku 1791 v New Orleansu, kdy věčný upír Lestat pomohl překročit citlivému a přitažlivému mladíkovi Louisovi práh lidského utrpení. Louis v tu chvíli ale ani zdaleka netušil, že věčný život v nikdy nekončící noci je mnohem větším prokletím, než jakákoliv lidská bolest.(oficiální text distributora)


Můj názor:
Ano, asi jsem hodně zvláštní, ale já jsem v tomto filmu nenašla něco, co by mě nakoplo a řeklo mi, že tenhle film je teda pecka. Pro mě to byl zezačátku zajímavý film, poté trošku nuda. Koukala jsem se na to asi desetkrát, po částech, přišlo mi to spíš jako trest, že se na to musím dokoukat. Asi jsem to prostě já, v kom je chyba. Za mě tenhle film ne. Nebavil mě.
-2/5
-CSFD: 79% - 270. nejoblíbenější filmA jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N