Únor 2015

Oheň v oblacích

26. února 2015 v 7:50 | Emily Nightmare |  Films

 • USA

  Fire in the Sky

 • SK název

  Oheň na nebesiach

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi
USA, 1993, 109 min

Kamera:

Bill Pope

Hudba:

Mark Isham
 • 5. listopad 1975. Parta lesních dělníků přichází v Arizoně oznámit policii, že pohřešují kamaráda Travise Waltona. Místní šerif Blake Davis povolá k případu šerifa Franka Walterse, nejlepšího vyšetřovatele v kraji. Předák Mike mu vypráví, jak se vše seběhlo: po skončení práce, už za tmy, viděli před sebou záři, a když přijeli blíž, uviděli podivné vznášející se těleso. Všichni byli zděšeni, jen Travis vystoupil z auta a šel si těleso prohlédnout zblízka. Tam upadl po zásahu neviditelné síly na zem, ostatní zpanikařili a ujeli. Walters je přesvědčen, že někdo z party Travise zabil a ostatní ho kryjí. Všichni podstoupí test na detektoru lži, ale zdá se, že si nikdo z nich příběh nevymyslel. Druhý test ovšem všichni odmítnou. Po pěti dnech se Travis telefonicky ozve Waltersovi. Ten pro něj okamžitě jede a najde ho zcela vyděšeného. Odveze ho do nemocnice. Po propuštění z ní si Travis začíná pomalu vybavovat vše, co v uplynulých dnech prožil...(oficiální text distributora)
Moje hodnocení: Dokážu si představit, jakým trhákem byl tento film, když ho vydali. Třešnička na dortě. FIlm o UFO, o kterém se ještě moc nevědělo. Lidé spekulovali o tom, zda si ufoni berou lidi a dávají jim kovové destičky nebo čipy do hlav. Ehm, tenhle film je vlastně kouskem o tomhle. Celou dobu se o ničem přesně neví, ke konci se vše vyjasní a odtajní.
Co se mi nejvíc líbilo asi to, že i když bylo vidět jak ho unesli, nevěřila jsem jim, že to bylo UFO a čekala jsem, že v tom bude háček. Škoda že nebyl. Líbil by se mi tam víc. Film pro mě průměrný/mírně podprůměrný.
- 2/5
- CSFD: 68%A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N


Nezvaní hosté

25. února 2015 v 8:00 | Emily Nightmare |  Films


USAIntruders
 • CZ název

  Vetřelci

  (festivalový název)
Horor / Thriller
USA / Velká Británie / Španělsko, 2011, 100 min

Režie:

Scénář:

Kamera:

Hudba:

Hrají:

 • Ke dvěma dětem žijícím ve dvou různých zemích přichází každou noc NEZVANÍ HOSTÉ, děsivé bytosti bez tváře, které se jich chtějí zmocnit. Napětí a strach se ještě více stupňují, když se s přízraky setkají i rodiče obou dětí. Znepokojivý thriller, ve kterém se stírají hranice mezi realitou a fantazií, natočil vizionářský režisér Juan Carlos Fresnadillo (28 týdnů poté) s Clivem Owenem (Potomci lidí) v hlavní roli.(oficiální text distributora)Moje hodnocení: Představa, že se mi zdává, že je někdo v mém šatníku dávno nehrozí. Jak říká můj tatínek, mám tak prý Drákulu, ale toho se nějak nebojím. Kdyby mohl, zaútočil by i dřív, ale jelikož to neudělal, asi bude hodnej. Zezačátku mě film opravdu nadchnul a chytil, ale ke konci mě to nějak přestalo bavit. Asi jsem čekala rychlejší spád nebo nějakou další zápletku, ať je větší divočina.
-3/5
- CSFD: 47%
A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N


Oči starého kostelníka

24. února 2015 v 3:21 | Emily Nightmare |  Films

Horor / Krimi
Česko, 2012, 88 min
 • Mladý Teodor Araja se ocitne se svou dívkou na zapomenutém hřbitově, kde dvojici překvapí starý kostelník. Vzpurný mladík starce ochraňujícího posvátné místo usmrtí. Od tohoto momentu se stává bezcitným člověkem, který neváhá použít veškerých prostředků k dosažení svých cílů. Neuplyne dlouhá doba a Araja stojí v čele jednoho z gangů místního podsvětí...... Plánuje uskutečnit životní obchod, ke kterému potřebuje pomoc z venčí své organizace. Přichází nečekaný zvrat událostí, kde ho minulost dožene. Všechny plány se zvrhnou v hysterická krvavá jatka.(oficiální text distributora)


Moje hodnocení: Po pravdě, námět by mohl být zajímavější, kdyby byl film lépe propracovaný,ale co naplat. Myslím si, že jsem čekala něco o dost horšího než jsem viděla, protože u filmu, u kterého je napsáno "amatérský film", od toho nečekám zázrak. Samozřejmě kvalita filmu, kvalita herců, to se rozhodně nedá srovnávat, ale i tak to nebylo úplně nejhorší.
-2-3/5
- CSFD: 55%

-
A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N


Klíč

23. února 2015 v 6:20 | Emily Nightmare |  Films
 • USA

  Skeleton Key, The

 • SK název

  Kľúč

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor
USA / Německo, 2005, 105 min

 • Scenárista hororu Kruh Ehren Kruger připravil další temnou lahůdku, která diváky strhne děsivým a strhujícím příběhem. Hrůzu tentokrát nebude vzbuzovat videokazeta s tajuplným obsahem ale zdánlivě docela obyčejný klíč. Ten vyfasuje mladá ošetřovatelka Caroline (Kate Hudsonová) od svých nových pacientů, postaršího manželského páru (Gena Rowlandsová a John Hurt), který žije ve starobylé a poněkud zpustlé usedlosti v zapadlém koutu Louisiany, na jihu Spojených států. Prazvláštní zvyky obou staříků, husí kůži nahánějící atmosféra starého domu a celého okolí, to vše podněcuje Carolininu fantazii a zvědavost. Univerzální klíč, kterým může otevřít všechny dveře v domě, jí umožní vydat se na průzkum budovy. Na půdě objeví tajnou místnost skrývající děsivé tajemství, které možná navždy změní její život, pokud ji o něj rovnou nepřipraví. Některé dveře by raději měly zůstat zamčené.
  Kromě Kate Hudsonové (Na pokraji slávy, Rozvod po francouzsku), Geny Rowlandsové (Noc na Zemi) a Johna Hurta (Sloní muž) ve filmu uvidíte i Petera Sarsgaarda (Kluci nepláčou) v roli místního advokáta, který pečuje o právní záležitosti obou manželů, a Joy Bryantovou (Spider-Man 2) v roli Carolininy kamarádky. Režie se ujal Iain Softley, který už třeba ve filmu Svět podle Prota dokázal, že umí perfektně pracovat s atmosférou příběhu a získat od svých hereckých představitelů to nejlepší.

  Obojího si v duchařském thrilleru Klíč užijí diváci dostatek. K tomu navíc přibudou tajemné rituály, sekty praktikující voodoo a dům hrůzy s tragickou minulostí. "Horory a strašidelné filmy vždycky balancují na hranici reality. Někdy zcela sklouznou do nereálna, někdy si ale udržují zdravý přístup k realitě a vás děsí, že to, co na plátně vidíte, by se opravdu mohlo stát. Přesně takový je Klíč. Přiznám se, že tenhle typ filmu mě vyděsí spolehlivěji než třeba Noční můra v Elm Street," tvrdí Kate Hudsonová.(oficiální text distributora)


Moje hodnocení: Tenhle film se bude líbit někomu, kdo má rád tajemno. Na druhou stranu, mě se líbil i bez toho. Děj dává smysl, film je pěkně natočený, zezačátku si uspořádáte myšlenky a něco se vám ke konci objasní natolik, že změníte názor. Je to opravdu dobře provedený film, který mě bavil.
-4/5
- CSFD: 69%A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N

Horor v Amityville

22. února 2015 v 3:28 | Emily Nightmare |  Films • Film byl natočen podle údajně pravdivého příběhu nešťastné rodiny Lutzů, kteří se s nadšením nastěhují do nového domu na Long Islandu, aby ale v zápětí zjistili, že je plný nepřátelsky naladěných duchů jeho předchozích majitelů. Ti vykukují z každého zákoutí i kousku nábytku, přičemž děsivých zážitků nejsou ušetřeny ani Lutzovy děti. Na scénu tedy vstupuje laskavý otec Delaney, který se ze všech sil snaží démony z domu vymýtit a zachránit tak tuto nevinnou středostavovskou rodinu ze spárů terorizujících démonů, kteří jim nedají klidně spát.(oficiální text distributora)


Moje hodnocení: Nevím proč, ale tenhle film mi připomíná 3:15 zemřeš. Vlastně je to na stejné téma i na stejný dům. Tohle téma mi přijde ohrané a nezáživné. Chápu, že pro někoho je to super film a v té době to mohl bát pořádný hit, ale pro mě je to průměrný film. Asi už si ho ani nepustím, protože dám raději přednost 3:15 ;). Ale to je jen můj názor.
-3/5
- CSFD: 65%


A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N

Mládeži nepřístupno

21. února 2015 v 6:00 | Emily Nightmare |  Films


 • USA

  Movie 43

 • SK název

  Mládeži neprístupné

Povídkový / Komedie
USA, 2013, 98 min

Režie:

Scénář:

Kamera:

Hudba:

Hrají:

Emma Stone, Naomi Watts, Gerard Butler, Kate Winslet, Anna Faris, Hugh Jackman, Kieran Culkin, Elizabeth Banks, Terrence Howard, Uma Thurman, Halle Berry, Richard Gere, Seann William Scott, Justin Long, Johnny Knoxville, Martin Klebba, Chloë Grace Moretz, Kristen Bell, Josh Duhamel, Christopher Mintz-Plasse, Jimmy Bennett, Liev Schreiber, Leslie Bibb, Kate Bosworth,Patrick Warburton, Tony Shalhoub, Chris Pratt, Aasif Mandvi, Jack McBrayer, Jason Sudeikis,Bobby Cannavale, Johnny Yong Bosch, John Hodgman, Jeremy Allen White, Beth Littleford, Rocky Russo, Justin Wheelon, Julie Ann Emery, Matt Walsh, J.B. Smoove, Zen Gesner, Will Sasso, Anna Madigan, Christopher Kirby, Dennis Quaid, Greg Kinnear, Common, Seth MacFarlane, Stephen Merchant, Emily Alyn Lind, Odessa Rae, Mark L. Young, Charlie Saxton, Katrina Bowden, Katie Finneran, Brett Davern, Alex Cranmer

 • Tvůrci filmů Něco na té Mary je a Blbý a blbější vám přináší novou hustou komedii plnou těch největších hollywoodských hvězd. Přijďte se podívat, jak to dokážou rozjet Kate Winslet, Hugh Jackman, Halle Berry, Naomi Watts, Richard Gere, Elizabeth Banks, Uma Thurman nebo Gerard Butler.(oficiální text distributora)Moje hodnocení: Pro někoho nechutná komedie, pro mě několik minut slávy a smíchu. Mamka popisovala, jak úžasnej to byl film. Byli na něm v kině, když jsme byli na koncertu Askinů. Co si budeme nalhávat, nějak mi to nepřišlo zajímavé, ale když jsem film viděla, pukala jsem smíchy. Některé pasáže jsou lehce přemrštěné, ale to je prostě Amerika.
- 4/5
- CSFD: 46%


A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N

Noc s nabroušenou břitvou

20. února 2015 v 4:30 | Emily Nightmare |  Films

Francie Haute tension
Thriller / Horor / Mysteriózní / Drama
Francie, 2003, 91 min (SE: 85 min, Director's cut: 89 min)

Režie:

Scénář:

Kamera:

Hudba:

Hrají:

 • Horor Noc s nabroušenou břitvou je děsivý příběh dvou dívek, které bojují o přežití s šíleným psychopatem. Spolužačky Marie a Alexia jsou nejlepší kamarádky. Aby se mohly v klidu připravovat na univerzitní zkoušky, rozhod-nou se strávit víkend na odlehlé usedlosti Alexiiných rodičů. Uprostřed noci zastaví u domu dodávka a na dveře zaklepe neznámý muž. Otec Alexie otevře a s prvním zasvištěním břitvy se pro obě dívky idylický víkend změní v nekonečnou noc plnou teroru. Alexia je neznámým šílencem spoutána a unesena. Podaří se Marii zachránit kamarádce život? Nebo se také dostane do rukou brutálního vraha?

  Horor Noc s nabroušenou břitvou je natočený ve stylu diváckých hitů jako byl Texaský masakr motorovou pilou nebo 3:15 zemřeš. Producentem filmu je slavný francouzský režisér a scenárista Luc Besson (Brutální Nikita/Nikita, Leon, Pátý element/The Fifth Element, Johanka z Arku/The Messenger: The Story of Joan of Arc, Utržený ze řetězu/Unleashed). V jeho produkci vznikly úspěšné filmy jako jsou série Taxi, Kurýr/The Transporter. Nocí s nabroušenou břitvou se vrací k hrůze a napětí, kterou disponovaly klasické horory 70. let. Režisér Alexandre Aja rafinovaně stupňuje tísnivou a děsivou atmosféru až k šokujícímu vrcholu. V hlavních rolích excelují Cécile de France (Cesta kolem světa za 80 dní/Around the World in 80 Days), Maïwenn (Pátý element/The Fifth Element, Leon) a Philippe Nahon (Purpurové řeky/Les Riviéres pourpres, Bratrstvo vlků Hon na bestii/Le Pacte des loups). Noc s nabroušenou břitvou získala ocenění ve čtyřech kategoriích na Katalánském MFF ve Španělsku a získala si velkou pozornost na Festivalu fantasy filmů v Amsterodamu.(oficiální text distributora)Moje hodnocení: Už od začátku je to velmi dobrý film, myslím si, že tohle by mohl být jeden skoro z top, ale některé věci mi tam přišli hloupé. Nejvíce udivující na začátku bylo, když se z ničeho nic objeví auto v poli, zastaví, muž se dodělá lidskou hlavou a vyhodí jí ven z auta. Přišlo mi to jako třešnička na dortu, kdy vás opravdu navnadí film na daší události.
Konec je trošku zamotaný a divoký. Malinko zmatků a potom nesrovnalostí. Koneckonců, proto to hodnocení.
-3/5
-CSFD: 62%A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N

Krvavá Mary

19. února 2015 v 3:55 | Emily Nightmare |  Films

 • USA

  Bloody Mary

Thriller
USA, 2006, 93 min
 • Temná noc v podzemí psychiatrické léčebny. Skupina krásných sestřiček provádí rituál, který se jim ale vymkne z rukou, když je jedna z nich zabita v tunelech pod ústavem. Natalie Fitzgerald se vrací do New Yorku, když je její sestra nahlášena jako nezvěstná. O jejím zmizení toho ví jen málo. Začíná rozplétat tajemství rituálu známého jako "hra se zrcadlem" a těch, kteří jej provozují. Vypadá to, že se nezastaví před ničím, co by jim stálo v cestě při pokračování v tomto lákavém počínání.(oficiální text distributora)Moje hodnocení: Všeho všudy, tohle je kravina, příšerná kravina. Tenhle film jsem viděla asi podruhé, protože jsem poprvé skoro usnula a navíc se mi zamotal s jiným, poprvé jsem ho viděla na části. Hodnocení podle toho taky dopadlo. Tohle je třešnička na dortu těch největších propadáků. Nemám k tomu co dalšího říct.
-1/5
-CSFD: 25%

A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N


Hluboko v lesích

18. února 2015 v 8:00 | Emily Nightmare |  Films

Francie Promenons-nous dans les bois
 • EN název

  Deep in the Woods

Horor
Francie, 2000, 90 min

Režie:

Kamera:

Hrají:

 • Na opuštěném a tajemném zámku rodiny barona Axela de Fersena se stala během let celá řada podivných událostí, včetně brutální vraždy baronky. Snad pro potěchu přišel baron se šíleným nápadem. Najal si skupinu mladých herců, aby mu v samotě lesního sídla sehráli svou netradiční verzi pohádky o Červené Karkulce. Jakmile skončí divadlo, nastává noc a je jasné, že přežije jen málokdo.(oficiální text distributora)
Moje hodnocení: Typicky začínající horor, někdo si pozve někoho na osamocené místo, na kterém se začnou dít zvláštní věci. Tohle bych první film, na který jsem viděla dopředu hodnocení, ale i přesto jsem se na něj chtěla podívat. Nepřišel mi tak hrozný, jako jsem četla v komentářích. Asi přece jen jsem mírnější kritik. Film mi nepřišel až zas tak hrozný, starší napínavý film. Mě si svým napětím a svojí chvějivostí nezískal. Konec se mi nelíbil a poškrtala bych ho, ovšem to je moje rozhodnutí.
-2/5
- CSFD: 20% - 135. nejhorší film


A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N

Ecce Homo Homolka

17. února 2015 v 3:55 | Emily Nightmare |  Films

 • EN název

  Behold Homolka

Komedie
Československo, 1969, 80 min
 • Trpká komedie o obyčejné neděli v rodině pražského taxikáře.
  Manželé Ludva a Heduš Homolkovi žijí se svými kluky-dvojčaty a Ludvovými rodiči v pražském bytě. V neděli všichni společně vyrazí na výlet do přírody, aby si užili zdravého vzduchu. Suverénní děda, starostlivá, leč nekompromisní babi, poněkud ušlápnutý Ludva s nespokojenou Heduš a zvídavými dvojčaty si ale moc užít nedokážou. Celý den je snůškou malicherných sporů a hádek, které jako by k jejich životům neodmyslitelně patřily. Ironická komedie má silný satiricko-kritický podtext. Můžeme se Homolkovým smát, ale zároveň nás při tom smíchu trochu mrazí...(oficiální text distributora)Moje hodnocení: Tohle je jeden z filmů, který miluji. Je to srandovní komedie, která mě prostě baví. Typická česká rodinka, je vidět, že je to z nedávné minulosti (technologie, atd.), ale přesto mi to něco připomíná. Úplně v tom vidím sebe. Chudák můj nastávající manžel, bude buď podpantoflákem nebo naprostým flegmatikem. Protože co se nelíbí mě, nebude se líbit ani jemu! Konec srandy. Tento film rozhodně doporučuji si pustit!
-4/5
-CSFD: 85%

A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N