Srpen 2015

Mučedníci

31. srpna 2015 v 5:13 | Emily Nightmare |  Films
 • Francie

  Martyrs

Horor / Drama / Thriller
Francie / Kanada, 2008, 99 min

Režie:

Scénář:

Hrají:

 • Mučedníci se stali přesně tím kultovním filmem, který máme všichni tak rádi. Je již nyní opředen řadou historek od těch"banálních" o lidech omdlévajících během projekce až po tvrzení, že Bob Weinstein majitel práv pro americké území se vydržel dívat zhruba dvacet minut. Pokud bychom měli nastínit děj, abychom nic podstatného neprozradili, pak lze pouze říct, že vše začíná v 70. letech ve Francii, kdy je nalezena bloudící pomlácená dívka neschopná vyprávět o tom, co se jí stalo. O patnáct let později ta samá dívka Lucie vtrhne do honosné vily a nemilosrdně vyvraždí všechny její obyvatele. Hned za ní přijede její jediná přítelkyně Anna. Pak by slabší povahy měly opustit kino, protože začíná krvavé peklo. Při sledování filmu si rychle uvědomíte, že nic není tím, čím se zdá být. Vila se stane strašidelným domem, v jehož útrobách se obě dívky pokusí dobrat pravdy.(oficiální text distributora)Moje hodnocení:
Začátek filmu? Bomba, navnadilo mě to, že jsem čekala co se bude dít dál. Potom se mi tak zamotala hlava při tom, co se všechno dělo. Na začátku vám ukážou část a hned potom na vás vychrlí zbytky, které si musíte poskládat sami. Podle mě je film docela zmatený a nepřijde mi nějak zajímavý. Ovšem pokud máte rádi zkoušku života a smrti, kde vám ztáhnou kůži a budou zkoušet kolik vydržíte, asi je to film pro vás.

- 2/5
- CSFD: 63% - asi hodnotící jsou pěkní zvrhlíciA jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N

Sexuální praktiky pozemšťanů

30. srpna 2015 v 15:57 | Emily Nightmare |  Films

 • USA

  Mating Habits of the Earthbound Human, The

 • SK název

  Sexuálne praktiky pozemšťanov

Komedie / Sci-Fi
USA, 1999, 88 min

Režie:

Hrají:

 • Neviditelní mimozemšťané sledují námluvy mladého páru - hezouna Billyho a sexy Jenny už od trapného prvního setkání v přeplněném nočním klubu, následovaném dalšími schůzkami až k nevyhnutelným obědům u budoucí tchýně. To vše pomalu, ale jistě zavdává mimozemšťanům důvod pochybovat o duševním zdraví lidí a sexuálních praktikách všech pozemšťanů.(oficiální text distributora)


Moje hodnocení:
Další z povedených filmů, i když je krapku víc naivní. Přijde mi fajn, jak vypravěč popisuje všechny ty lidské úkony, postupy a další věci. Někdy ty slova pobaví víc než sebelepší komedie. Pokud máte chvilinku čas, doporučuji tento film, opravdu stojí za to!

- 4/5
- CSFD: 73%
A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N

Monte Carlo

29. srpna 2015 v 5:06 | Emily Nightmare |  Films


 • USA

  Monte Carlo

 • SK název

  Popoluška v Monte Carle

Dobrodružný / Komedie / Romantický
USA / Maďarsko, 2011, 104 min

Režie:

Předloha:

Jules Bass (kniha)

Scénář:

Kamera:

Hudba:

Hrají:

 • Připravte se na úžasné životní dobrodružství v Monte Carlu! Selena Gomez (Ramona) září v roli Grace, temperamentní maturantky, která se už nemůže dočkat prázdnin v Paříži, kam se chystá s nejlepší kamarádkou Emmou (Katie Cassidy) a nevlastní sestrou Meg (Leighton Meester). Když na ně ale v Paříži zapomene hyperaktivní průvodkyně, zdá se, že se jejich výlet ocitl v troskách. Místo toho si Grace spletou s bohatou dědičkou a celá trojice se ocitá v Monte Carlu, kde stráví vzrušující týden plný lesku, nádhery a nezapomenutelné legrace!(oficiální text distributora)


Moje hodnocení:
Ajej, o tomhle filmu bych se ani nevyjadřovala. Hledala jsem nějakou fajn komedii, u které bych se zasmála a do ruky mi padlo tohle. Já vím, že od AMERICKÝCH filmů se dá čekat ledacos, ale tohle mě dostalo. Byl to tak sladce naivní film, že se mi chtělo brečet. Pro fanynky Seleny si myslím, že to bude Grál, pro mě bohužel zklamání.

- 2/5
- CSFD: 50%


A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N

Zamoření

28. srpna 2015 v 5:00 | Emily Nightmare |  Films

 • USA

  Plague, The

 • SK název

  Zamorenie

Horor
USA, 2006, 84 min

Režie:

Kamera:

Hrají:

 • Deset let ležely všechny děti světa v bezvědomí, zasaženy záhadnou nákazou. Nyní se konečně probudily, aby naplnily společné poslání: úplné vyhlazení generace dospělých. Děti podobné zombie nemilosrdně vraždí všechny lidi, kterým je přes dvacet, a nešetří nikoho, včetně rodičů. A těch několik dospělých, kterým se zatím daří přežívat, si na útěku stále kladou otázku: kdo - nebo co - je za tímto ZAMOŘENÍM?(oficiální text distributora)


Moje hodnocení:
Abychom si tu něco nenalhávali, myslím si, že u tohohle filmu jsem uklízela, takže jsem ho neviděla úplně do detailů a ani mě to nemrzí. Už začátek a celkově i s dějem je to trošku taková habaďůra. Nemluvě o hereckých výkonech, podle mě docela propadák, ale pokud chcete hudební kulisu k uklízení, budiž :).

- 2/5
- CSFD: 33%
A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N

Trust

27. srpna 2015 v 12:49 | Emily Nightmare |  Films
 • USA

  Trust

 • SK název

  Zneužitá

Drama / Thriller
USA, 2010, 104 min

Scénář:

Andy Bellin
 • Čtrnáctiletá Annie se prostřednictvím chatu a webové kamery poprvé zamilovala. Nemohla tušit, že se stala předmětem zájmu anonymního pedofila, který při prvním setkání krutě zneužil její naivity a chladnokrevně ji znásilnil. Pro Annie už nic nebude takové jako dřív. S děsivým traumatem mladé dívky se těžce vyrovnává celá rodina. Vyšetřování FBI navíc dokazuje, že zdaleka nebyla první obětí tohoto internetového sexuálního maniaka. Otec Annie by nejraději vzal spravedlnost do vlastních rukou, dochází však k poznání, že jediné, co teď všichni mohou udělat, je být v této situaci jeden druhému oporou.(oficiální text distributora)
Moje hodnocení:
Film dokonale podchycuje lidskou sílu. Stačí psychicky na někoho zaútočit, pomalu se dopracovávat k jeho hrdlu a potom ho nekompromisně podříznout, v tomto filmu to není podříznutí, ale znásilnění mladé dívky. Za mě flm, který rozhodně stojí za zhlédnutí. Nebudete litovat.
- 4/5
- CSFD: 64%
A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N

Holky se chtějí taky bavit

26. srpna 2015 v 10:36 | Emily Nightmare |  Films

USA

Girls Just Want to Have Fun


Komedie
USA, 1985, 90 min

Režie:

Kamera:

Hudba:

Hrají:

 • Janey je ve městě nová, ale brzo se setká s Lynne, která sdílí její vášeň pro tanec- hlavně pro Dance TV. Když se vyhlásí soutěž o nový taneční pár pro Dance TV, Janey a Lynne se rozhodnou soutěž vyhrát. V cestě jim ale stojí otec Janey, který s jejich snem nesouhlasí.(oficiální text distributora)
Moje hodnocení:
Něco podobného jako Hříšný tanec, nebo alespoň mi to hned ten film vyplivlo v hlavě. Film je sice fajn, je pohodvý a klidný. Není to nic, co vás pohorší, ale ani nenadchne. Jediné co mě zaujalo byla herečka Jessica Parker, která si v tomto filmu zahrála jako hodně mladá, vlastně to byl důvod, proč jsem tento film stáhla.

-3/5
- CSFD: 41%


A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N


The Houses October Built

25. srpna 2015 v 1:33 | Emily Nightmare |  Films

Horor
USA, 2014, 94 min

Režie:

Bobby Roe
 • Partia piatich kamarátov podniká netradičný výlet po najstrašidelnejších atrakciách či podnikoch Ameriky. Jedného dňa narazia na skupinku ľudí, ktorí samotný "Halloween" berú vážnejšie, než je to obvyklé. Pôvodne plánovaná zábava so správnou dávkou strachu pred spaním sa odstupom času mení v skutočnú nočnú moru.(*CARNIFEX*)Moje hodnocení:
Sama nevím, co jsem od tohoto filmu čekala. Když jsem viděla ukázky, slintala jsem natolik, že byla moje klávesnice promočená a nedalo se na ní psát. Film mě trošku zklamal. Čekala jsem nějakou sílu, vášeň, chuť, kterou příšery chtějí ukojit. Je pravda, že to je jeden z filmů, po kterém jsem si nebyla jistá, zda na mě v koupelně nečeká ta malá princezna s bílou maskou. Za strach numero uno, za provedení a to všechno, je to slabší než vás naláká trailer.

- 3/5
- CSFD: 37%


A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N


What's your story?

24. srpna 2015 v 12:24 | Emily Nightmare |  Téma týdne


Toulám se tmavou ulicí, přemýšlím nad existencí veškerého hmyzu a nad tou svou. Přecházím na druhou stranu silnice, pomalu našlapuji na chodník a rozhlížím se. Nikde nikdo, i v ulici utichl všechen šepot a ruch. Občas projede nějaké to auto. Kráčím ke svému domu po rozpadlém chodníku, který se mi drolí pod nohama. Ruce mám ukryté v kapsách v hnědém dlouhém kabátu, na hlavě klobouk a oči mi tupě sledují kroky, které mizí po chodníku jako stopy v zavátém sněhu.
Ano, právě odbila půlnoc. Vše je náhle pustější než kdysi. Místa, kde dříve stávaly hospody. Hospody, které praskaly ve švech, když přišli násoskové, kteří seděli u piva do půl druhé. Město utichlo, utichlo už na vždy, jen jedno místo nezůstalo prázdné a tiché.
Procházím okolo malých dvěří, které jsou polorozbité a špinavé. Nad nimi svítí křiklavými barvami nápis "Girls free". Nápis mě docela udivil, nevěděl jsem, co je to za místo, nikdy jsem tu nebyl. Z oken svítila modro-červená zář, z domu vycházeli zvláštní zvuky, a proto jsem se rozhodl na tyto dveře zaklepat.
Otevřel asi sto devadesáti centimetrový muž, který si mnul svůj ohromný plnovous.
"Co chceš, skrčku?" dodal a začal se hlasitě smát.
"Chtěl bych navštívit váš podnik, zda-li je to ještě možné." klepal se mi hlas, celý jsem se třásl pod jeho lokty opřenými o vrata.
"Tak pojď za mnou." mávnul rukou a šel směrem ke dveřím.
Následoval jsem jeho kroky, klepal jsem se, protože jsem cítil nějakou zvláštní sílu. Když jsme konečně přešli velký dvůr, otevřel dveře a pustil mě dovnitř. Naproti dveřím byla recepce. Polonahá dívka s lehkým svrškem si mě hned přivinula k sobě a pokládala mi nespočet otázek. Já se v tom rauši nezmohl ani na jednu odpověď. Když viděla, že je toho na mě moc, posadila mě do křesla a pokládala otázky pomaleji.
"Co si představuješ, že tu dnes zažiješ?" dodala lechtivým hláskem.
"Ani nevím, řekl jsem si, že bych to chtěl alespoň zkusit." a klepal jsem se jako bych čekal na výprask.
Dal jsem jí peníze a šel jsem na pokoj číslo osm. Po neuvěřitelně dlouhých točitých schodech jsem došel konečně nahoru.
Otevřel jsem pokoj, čekala tam na mě mladá dívka. Mohlo jí být okolo dvaceti. Už když jsem otevíral dveře, smála se a svůdně si mě prohlížela, i když nevěděla kdo přijde.
Ve dveřích jsem strnul a uvědomil si jedno - TA ŽENA, CO LEŽÍ NA POSTELI, NEČEKÁ, ŽE JI BUDE NĚKDO MILOVAT, JEN ŽE JÍ NĚKDO POMILUJE A ODEJDE JAKO STOVKA OSTATNÍCH. PROČ TATO ŽENA NEMŮŽE POZNAT SVOU PRAVOU LÁSKU?

Po několik následujích minut jsem slečnu vyzpovídal od hlavy až k patě. Vysvětlila mi, že mít rád je někdy silnější než milovat. Uváděla mi příklady, na kterých jsem všechno hned pochopil.

Máš rád hudbu, vůni, sílu, ženy, život, ale jen pár věcí můžeš milovat.
Láska, tedy ta opravdová, to je něco jako síla, štěstí, spokojenost, všechno, co jen dokážeš, vše, co si dokážeš představit, to je pravé milování. Pokud se bavíme o aktu, je to bouře několika pocitů, vášní, chutí a slastí.

"Já nemůžu milovat, neumím to. Nikdo mě nenaučil milovat jen jednoho. Cítit se s ním jako s andělem, dávat mu vše co dokážeš, dávat mu sílu. Byla jsem vychovaná jako necitlivá, nemilovaná a tak to tedy je. Přátelství je někdy mnohdy silnější než láska.
Slova MÍT RÁD, je někdy víc, protože mnohdy vydrží déle než slova MILUJI TĚ. Uvědom si, že láska je to nejkrásnější, co tě v životě může potkat." dodala a se slzami v očích vyběhla z pokoje.

Vyběhl jsem za ní a dodal jí slova, která jsem jí v té chvíli musel říct, aby věděla, že jsem pochopil vše, co mi celou dobu vysvětlovala.
"Milovat, to slovo znamená, že já budu na mráčku, budu ti snášet znebe a ty, která máš ráda, ty budeš na tom nejvyšším stromě na zemi, snažit se, dostat se za mnou." když jsem ty slova dopověděl, spustil se ještě větší vodopád slz z obou stran, ale v té noci jsme si uvědomil jedno. Byl to první člověk, který mi ukázal, co je to mít rád a co milovat.


Mladí rebelové

24. srpna 2015 v 5:56 | Emily Nightmare |  Films

Norsko

Mannen som elsket Yngve

 • EN název

  Man Who Loved Ynge, The

 • CZ název

  Muž, který miloval Yngveho

  (festivalový název)
Komedie / Drama / Hudební / Romantický
Norsko, 2008, 99 min

Režie:

Předloha:

Tore Renberg (kniha)

Scénář:

Hudba:

Hrají:

 • Norský Stavanger je sice příjemné, ale poněkud monotónní místo k životu, do něhož revoluční konec osmdesátých let proniká jen skrze televizní obrazovky. Jediný únik z okolní šedivé nudy nachází sedmnáctiletý Jarle v hudbě kapel nové vlny, pod jejichž vlivem založí s přáteli "nejtvrdší punkovou kapelu ve Stavangeru" (především proto, aby jako nezletilý gymnazista konečně pronikl do jediného rockového klubu ve městě). Když však do školy nastoupí nový student Yngve, obrátí se Jarleho doposud dětský svět vzhůru nohama: aniž by tušil, jak k tomu došlo, zjišťuje, že volí mezi dívkou, kterou mu všichni závidí, a chlapcem, jehož ani pořádně nezná. S tak silným emočním zlomem, který se podařilo debutujícímu Stianu Kristiansenovi do snímku vložit, se lze setkat jen málokdy - jeho zábavná komedie o dospívání se takřka nepozorovaně zlomí do hořce melancholického vyprávění o nemožné lásce. [43. MFF KV 2008](oficiální text distributora)
Moje hodnocení:
Ti, kteří vymysleli tento film, napsali scénář a udělali všechno okolo něj měli dobrou mušku. Ačkoli ne všechny detaily jsou reálné, hodně z nich je pravdivých. Myslím si, že i když jsme tu měli film na motivy gayů už jednou, tohle je asi ta lepší verze toho, co se všechno dá dít a děje. Je pravda, že ne vždy se na ulici stane, že se vám zalíbí váš spolužák a zjistíte, že je lepší než vaše pítelkyně, ale kdo ví, ať poví.

- 5/5
- CSFD: 74%A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N

Šílená jízda

22. srpna 2015 v 14:47 | Emily Nightmare |  Films

 • USA

  Drive Me Crazy

 • SK název

  Šialená jazda

Komedie / Drama / Romantický
USA, 1999, 88 min

Režie:

Scénář:

Hrají:

 • Nicole si může nápadníky vybírat, ale ten, který se jí líbí, už má jinou. Na vytouženém rande se nakonec ocitne se svým, poněkud podivínským, sousedem. Nicole a Chase jsou dva sousedé, kteří se nemají příliš v lásce. Jeden je opakem toho druhého. To se ale změní v den, kdy je Nicole odvržena svým přítelem a kdy Chase dostává od své přítelky ně kopačky. S velkou neochotou spolu naplánují, kterak vítězně proplout minovým polem středoškolských lásek. Jejich plán zní: Vzbudit touhu a žárlivost u svých bývalých protějšků a tak je získat zpět. Ale uprostřed všeho toho plánování Nicole a Chase zjišťují, že ten, po kterém touží, není zase až tak daleko.(oficiální text distributora)Moje hodnocení:
Jeden z těch neutrálnějších filmů, která vás nerozhodí. Nenaštvou vás ani vám nezamotají hlavu. Pokud nemáte co dělat nebo nemáte na co koukat při žehlení, tohle je rozhodně film, který si u něj můžete pustit. Vcelku normální Teen komedie.

- 3/5
- CSFD: 58%


A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N