Říjen 2015

Wolf Creek

31. října 2015 v 13:27 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Parta kamarádů se vydává na dovolenou po Austrálii. Má to být pařba plná alkoholu, drog a dobré nálady. Jedinou plánovanou zastávkou je Wolf Creek, kde leží legendární kráter po spadlém meteoritu. Tady jim auto vypoví službu. Přijíždí "pomoc", která dovolenou snů změní v nekonečnou hrůzu, mučení a teror. Podaří se jim najít cestu ven z pekla? Příběh jednoho z největších australských policejních případů, který nebyl nikdy objasněn.(oficiální text distributora)
Moje hodnocení:
Film se mi nelíbil, přišel mi zvláštní a vůbec mě nezaujal. Nebavil mě a chtěla jsem ho už po chvilce vypnout, prostě nic, kde by byla akce a děj byl natřískaný událostmi.

* 1/5
- CSFD: 59%


A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N

Family Demons

30. října 2015 v 13:20 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)

Horor o týranej teenagerke, ktorá zabije svoju matku alkoholičku. Zdá sa však, že tá jej nedá pokoj ani po smrti.

Moje hodnocení:
Za mě to byl propadák. Natočení filmu i film samotný, není co bych k tomu dalšího řekla.

* 1/5
- CSFD: 42%

A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N

Dům na Haunted Hill

29. října 2015 v 13:11 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete odkaz na CSFD.)

 • Pět cizinců dostalo milion dolarů, aby strávili jedinou noc v domě se záhadnou minulostí. Když se ale stanou jeho vězni a za každými dveřmi čeká smrt, poznají skutečnou sílu zla... Milionář Steven Price otevřel nový zábavní park s domem hrůzy a zorganizoval speciální narozeninový večírek pro svou ženu o které ví, že ho podvádí. Je však dost překvapen, když z pětice hostů není ani jeden z těch, kterým nabídl milion dolarů, když přijdou. Kromě jeho manželky se ve strašidelném zámku objevili - záhadný doktor Blackburn, sekretářka Sára, novinářka Melissa, motocyklový kurýr Eddie a podivínský pan Watson, syn bývalého majitele domu. Když se za hosty zavřou ocelové mříže a uzavřou se všechny východy, Price tuší, že něco není v pořádku, protože to není to, co sám připravil. Je možné, že dům žije vlastním životem? Šest lidí se stalo jeho vězni a čeká je noc hrůzy...(oficiální text distributora)

Moje hodnocení:
Film byl zezačátku lahůdka, děsně se mi zalíbil. Jako první přišlo pár zápletek, byly ale stejně dobré a na filmu to neubralo žádnou váhu. Ale konec byl propadák s tragédií dohromady. Prostě snůška nesmyslů. Kdyby film zakončili jinak než tímto příšerným způsobem, opěvovala bych ho, takhle nemůžu nic.

* 3/5
- CSFD: 52%


A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N

Děti kukuřice

28. října 2015 v 13:00 | Emily Nightmare |  Films
poster
 • Česko

  Děti kukuřice

 • USA

  Children of the Corn

 • Slovensko

  Kukuričné deti

Horor
USA, 2009, 85 min

Předloha:

Stephen King (povídka)
 • V novém zpracování filmové klasiky Stephena Kinga z roku 1984 uvidíte Burta a Vicki, kteří společně cestují a neustále se přitom hádají. Během cesty se jim nedopatřením podaří srazit autem malého chlapce. Burt si však všimne, že dítě už mělo předtím podříznuté hrdlo a rychle umírá. S tělem v kufru se dvojice spěšně vydá hledat pomoc do Gatlinu v Nebrasce. Netuší však, že právě v tomhle městě si děti vytvořili zvláštní náboženský kult, nikdo z místních se nedožije více neţ devatenácti let a všichni následují osmiletého proroka Issaca.(oficiální text distributora)Moje hodnocení:
Film se mi hodně líbil, je na základě Stephenovi povídky, která mě hodně zaujala a dost se mi líbí. Film mi nepřišel jako snůška kravin a je o dost lepší, než některé film, které se snaží zaujmout pěkným trailerem.

* 5/5
- CSFD: 37%

A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N

Občanský průkaz

27. října 2015 v 10:42 | Emily Nightmare |  Films

 • SK název

  Občiansky preukaz

 • EN název

  Identity Card

Komedie / Drama
Česko / Slovensko, 2010, 129 min
 • Hořká komedie režiséra Ondřeje Trojana Občanský průkaz na motivy stejnojmenné knihy Petra Šabacha sleduje osudy čtveřice dospívajících mladíků, jejich přátel, lásek a rodičů od okamžiku, kdy v patnácti letech dostanou občanský průkaz, až do chvíle, kdy se v osmnácti snaží uniknout vojně a pokoušejí se získat modrou knížku. Petr, Aleš, Popelka a Míťa dospívají v sedmdesátých letech, v době, kdy vyjít na ulici bez občanského průkazu znamenalo koledovat si o průšvih, a kdy povinná vojenská služba byla pro mnohé tím největším strašákem. Každý po svém i společně se snaží neztratit v totalitním státě zdravý rozum a smysl pro humor, ale také nezadat si s režimem. Prožívají řadu epizod, některé jsou úsměvné s nádechem absurdní grotesky, jiné dramatické a fatální. Občanský průkaz vypráví o tom zvláštním životním období, kdy dětství zvolna přechází v dospělost, a tahle cesta v každé době vede skrz bourání konformismu a rodičovských ideálů, revoltu vůči společnosti, hledání a nalézání sebeúcty. Tehdy stejně jako dnes…(oficiální text distributora)Moje hodnocení:
Snad jeden z nejlepších filmů, které kdy kdo v Česku vytvořil. Možná je to proto, protože film je podle údálostí, které se tu staly, rozhodně geniální film! Pokud máte zájem, chcete se pobavit a dozvědět se, jak se žilo našim rodičům, koukněte se na tento film.

-5/5
- CSFD: 78%
A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N


13 sins

26. října 2015 v 12:36 | Emily Nightmare |  Films

 • USA

  Angry Little God

  (neoficiální název)
 • USA

  13: Game of Death

  (neoficiální název)
Horor / Thriller
USA, 2014, 88 min
 • Elliot má velké dluhy a vypadá to, že je jen tak rychle nesplatí. Peníze ale potřebuje, protože se chce oženit s láskou svého života. Jednoho dne zvedne telefon. Tajemný hlas ho informuje, že je natáčen ukrytými kamerami, a že se stává účastníkem hry.(LIVINGDEAD)Moje hodnocení:
Myslím, že jsem nějaký film na tento způsob už viděla. Zezačátku lehký úkol, který se stupňuje až k smrti ostatních. Netvrdím, že to byla tragédie, ale tento film už vidět nemusím, není to něco, co by mě natolik zaujalo, že bych to musela vidět znovu, ale v pohledu, jestli je pěkně nahraný, tak je. Není to žádný bullshit, ale žádná epesrádes filmová třešnička to není.

- 3/5
- CSFD: 60%A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N


Co jsme komu udělali?

25. října 2015 v 12:36 | Emily Nightmare |  Films


 • Francie

  Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?

 • slovenský

  Čo sme komu urobili?

 • anglický

  Serial (Bad) Weddings

Komedie
Francie, 2014, 97 min
 • Claude a Marie Verneuilovi jsou svým založením provinční milovníci staré dobré Francie, silně věřící katolíci a ve svém okolí patří mezi vážené občany. A také mají čtyři dcery: Isabelle, Odile a Ségolène a Laure. Při jejich výchově se vždy snažili uplatňovat spíše konzervativní metody a snažili se jim vštípit ty správné hodnoty - tedy ty jejich. Dnešní doba ale Verneuilovy konfrontuje s mnoha věcmi, které rozhodně nejsou podle jejich gusta, například s multikulturní nebo náboženskou tolerancí a s podobnými dnešními výmysly. Přesto se Verneuilovi skoro pokaždé přinutí tyto změny chápat, i když jim mnohdy připravují těžké životní zkoušky. A tak také museli postupně spolknout tři svatby, které rozhodně nebyly podle jejich ideálních představ. První dcera si totiž vezme muslima, druhá Žida a třetí se vdává za Číňana. Zkuste si potom představit, jak vypadá v této sestavě velké rodinné setkání na Vánoce. Jedinou a poslední nadějí na "opravdovou" svatbu v kostele mají u nejmladší dcery, která, haleluja, potkala Charlese, spořádaného katolíka. Jenže...(CinemArt)Moje hodnocení:
Tento film byl opravdu fajn. Dostala jsem ho na doporučení od kamaráda. Zezačátku jsem si myslela, že to bude snůška kravin, ale po pár minutách se rozjel a já jsem se zasmála. Pokud máte rádi komedie, tato je v tom případě napsaná hned jako první ve vašem seznamu, rozhodně doporučuji.

- 5/5
-CSFD: 78%
A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N


Kamarád taky rád

24. října 2015 v 15:29 | Emily Nightmare |  Films

  • USA

   Friends with Benefits

  • SK název

   Ide len o sex

  Komedie / Romantický
  USA, 2011, 105 min

  Režie:

  Will Gluck
  • Dylan (Justin Timberlake) a Jamie (Mila Kunis) rozhodně nemají na usedlý život ani pomyšlení. Když si Newyorčanka Jamie, zaměstnaná jako hledačka nových příležitostí, vyzkouší své umění na uměleckém řediteli Dylanovi z Los Angeles, kterého přemluví, aby vzal svou vysněnou práci v New Yorku, uvědomí si oba, že jsou si velice podobní. Každý z nich má za sebou tolik zkrachovalých vztahů, že jsou ochotni zkrátka pustit lásku z hlavy a starat se jen o zábavu.
   Jakmile se tedy Dylan přestěhuje do New Yorku a začnou se spolu vídat častěji, užívají si spoustu legrace a sdílejí přesvědčení, že láska je jen mýtus z hollywoodských filmů. A právě tehdy se rozhodnou vyzkoušet báječně sexy a uvědoměle dospělý experiment. Mohou dva kamarádi, kteří se teprve nedávno poznali, nejsou zadaní a pohrdají závazky, ze svého kamarádství vytěžit ještě o něco víc? Rozšíří-li své přátelství o příležitostný, zcela nezávazný sex "bez jakýchkoliv emocí", dokáží se vyhnout všem úskalím, která se nutně objevují, pokud někdo začne být víc než pouhý kamarád?
   Jako dva lidé, kteří se dobře orientují v nudných zápletkách romantických komedií, by Dylan a Jamie asi neměli být tak docela zaskočeni tím, že se jejich odvážný nápad promění v košilatou a sexy pouť do neprobádaných území, na které se sobě navzájem i svému okolí odhalí více, než kdy plánovali.(oficiální text distributora)


  Moje hodnocení:
  Další z naivních komedií, které jsou jedničkou pro americké producenty a zbytek. Film se mi líbil, i přesto, že byl hodně naivní. Každý má rád něco jiného. Já sice opovrhuji romantikou, ale když šlo o tento film, vůbec mi nevadilo a přišlo mi to vtipné :)

  - 4/5
  - CSFD: 72% - 183. nejoblíbenější film

  A jaký je váš názor na tento film? :)
  Napsala E/N


Líbáš jako ďábel

23. října 2015 v 9:25 | Emily Nightmare |  Films

Komedie
Česko, 2012, 113 min

Scénografie:

Roman Chochola
 • Helenin bývalý manžel, úspěšný spisovatel Karel se sice konečně odstěhoval ze společné domácnosti, může žít naplno svůj život svůdníka, ale začíná zjišťovat, že mu cosi chybí. Na Františkovu exmanželku Bohunu, energickou dámu, zvyklou vše řídit, pak situace dopadá ještě tíživěji. Oba hledají cesty, jak Františka a Helenu znovu získat pro sebe. František s Helenou zvolí z nastalé situace jediné rozumné východisko - rozhodnou se být chvíli sami a daleko, a tak vyrážejí na romantickou exotickou dovolenou do Maroka. Ale i zde je dostihnou nejen potíže, ale i jejich bývalí partneři, kteří ve Františkových a Heleniných cestovních lapáliích, k nimž patří ztracená zavadla, ukradené doklady a řada dalších problémů, vidí příležitost, jak se vrátit do jejich života. Pro náš pár teprve teď nastává opravdová zkouška jejich vztahu.

  Dva roky po diváckém hitu Líbáš jako Bůh přichází autorka a režisérka Marie Poledňáková s volným pokračováním úspěšné komedie. Příběh filmu začíná ve chvíli, kdy staré manželské svazky jsou definitivní minulostí a Helena s Františkem se pokoušejí začít nový, společný život. Ovšem, jak už to tak bývá, pouto s bývalým životem nelze zpřetrhat jen tak jednoduše. Stále je to vaše rodina, vaše okolí a vaši bývalí partneři do společného života nutně stále patří.(oficiální text distributora)Moje hodnocení:
Miluju tenhle film stejně jako jedničku tohoto filmu. Je vtipný, nabitý humorem a akcí, u filmů tohoto typu se nikdy nenudím. Pokud vám nevadí filmy od Poledňákové, rozhodně se na tento koukněte, neuděláte chybu.
Některé hlášky mi vrhnou slzy do očí, protože jsou to velmi povedené vtípky.

- 5/5
- CSFD: 44%
A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N

Hvězdy nám nepřály

22. října 2015 v 18:33 | Emily Nightmare |  Films

 • USA

  The Fault in Our Stars

 • originální název

  TFiOS

 • SK název

  Na vine sú hviezdy

Romantický / Drama
USA, 2014, 126 min (Director's cut: 133 min)

Režie:

Josh Boone

Předloha:

John Green (kniha)

Produkce:

Wyck Godfrey
 • Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterové (Shailene Woodley) je šestnáct let. Má ráda (a zároveň toleruje) své někdy až příliš starostlivé rodiče a právě se zakoukala do mladíka jménem Gus Waters (Ansel Elgort), který se na oplátku zamiloval do ní. Jak se sbližují, Hazel a Gus společně prožívají své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám, včetně Hazelina oblíbeného románu Císařský neduh. Mnohokrát se marně snažila spojit s autorem knihy, samotářským Peterem Van Houtenem (Willem Dafoe). Když se Gusovi podaří Van Houtena zkontaktovat, spisovatel je oba nečekaně pozve do Amsterdamu. Gus je rozhodnutý vzít Hazel na cestu, aby našla odpovědi na všechny otázky, které kdy ke knize měla. Ale odpovědi, které hledá, nepřichází od Petera Van Houtena. Přichází z velkého dobrodružství, které Hazel zažije s někým, koho se nebojí milovat a kdo jim oběma dal něco, co Hazel nazývá "Malou věčností - nekonečnem mezi sečtenými dny."(CinemArt)
Moje hodnocení:
Film se mi líbil, má dojemný děj a je celkově moc pěkný. Nejen, že mě hodně dojal, ale i mě bavil. Konec byl trošku předpokládaný, i když je to film docela naivní a je tam hodně nepravděpodobností, nemůžete očekávst, že to v happyendových filmech nebude. Doporučuji se na něj kouknou.
- 3/5
- CSFD: 78% - 241. nejoblíbenější film
A jaký je váš názor na tento film? :)
Napsala E/N