Prosinec 2015

Omluva

26. prosince 2015 v 23:26 | Emily Nightmare |  Klábosení v trávě
Ahoj všem,
omlouvám se, že jsem tento týden nepsala, ale neměla jsem vůbec čas.
Tento nadcházející týden také nic nečekejte, odlétám pryč, takže vůbec nedostanu na blog.
Užívejte Vánoce a Šťastný a nový rok (jako celý, ne jen ten den).
Emily

American Mary

20. prosince 2015 v 10:43 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)

 • V tomto americkém hororu ztvárňuje herečka Katherine Isabelle talentovanou studentku lékařské fakulty Mary Mason. Veškeré úsilí stát se chirurgem je ovšem ohroženo její katastrofální finanční situací. Chytá se proto příležitosti v místním striptýzovém podniku, kde může přijít k rychlým penězům. Jenomže při konkurzu je vyzvána, aby využila svého nadání a mohla si tak přijít na více peněz. Tento nově objevený svět jí přináší peněžní zaopatření, ale ovšem za určitou cenu.(starblade)

*3/5
- CSFD: 64%
Moje hodnocení:
Podle mě byl film opravdu povedený. Hodně se mi líbil, ale přesto mi tam něco chybělo. Dá se trochu připodobnit, jako kdyby jsme se objevili ve filmu Alyce. Za mě to byl pěkný film, líbil se mi, ikdyž mi některé děje a scény přišly zvláštní, takové, amatérské.

Jak se líbil film Vám?
E/N


Schindlerův seznam

19. prosince 2015 v 7:36 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)

 • Hluboce šokující, nemilosrdné drama o noční můře holocaustu, založené na skutečných událostech. Na záchranu 1100 životů obětoval Oskar Schindler veškeré své jmění... Polský Krakov 1939. Židovská obec je vystavována stále se zvyšujícímu tlaku ze strany nacistů. Do této vřavy vstupuje obchodník Oskar Schindler, člen Nacistické strany, velký svůdník a muže vydělávající na válečném utrpení, který dokázal najít v sobě člověka a zachránit ty, kterým už zdánlivě nebylo pomoci... Film Stevena Spielberga je stěžejní dílo světové kinematografie a vítěz sedmi Oscarů, včetně ocenění za Nejlepší film roku a Nejlepší režii.(oficiální text distributora)

*5/5
- CSFD: 92% - 5. nejlepší film - 29. nejoblíbenější film

Moje hodnocení:
Tohle, tohle, tohle je geniální! Nemám slov, dlouho jsem neviděla takto šokující a opravdu dokonalý film. Padla jsem doslova na kolena. Ty emoce, to všechno. To rozproudí a napne každého, kdo se na tento film dívá.
Naprostá genialita!


Jak se líbil film Vám?
E/N

Báječný svět shopaholiků

18. prosince 2015 v 5:58 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Rebecca Bloomwood, žijící v obklopení luxusem a stylem současného New Yorku, je dívka, která se ráda baví a doopravdy skvěle umí nakupovat - možná až příliš dobře. Sní o tom, že bude pracovat v redakci svého oblíbeného módního časopisu, ale stále se není schopna dostatečně prosadit - až do chvíle, kdy ironií osudu získá místo fejetonistky ve finančnickém magazínu stejného vydavatelství. Zatímco se jí konečně její sny začínají plnit, musí se ze všech sil neuvěřitelnými způsoby snažit, aby ji její minulost nepřipravila o budoucnost.(oficiální text distributora)
 • * 4/5
 • - CSFD: 53%
 • Moje hodnocení:
 • Film se mi hoooodně moc líbil. Přišel mi vtipný a v některých pasážích jsem se našla. Myslím, že bych asi taky měla rozprodat svůj šatník, abych si uvědomila, že pro mě oblečení a nakupování není naplňování života a celé skříně.

Jak se líbil film Vám?
E/N

Jack Rozparovač - Skutečný příběh 1&2

17. prosince 2015 v 8:54 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Tento neobyčejný dokument vás vezme zpátky do roku 1888 a vyvrací mýty i omyly, které už dlouho obklopují temný případ Jacka Rozparovače. Díky rekonstrukci v trojrozměrné virtuální realitě uvidíte původní budovy i s jejich osvětlením a stanete se svědky událostí, ke kterým skutečně došlo každou osudovou noc brutálního vraždění. Dokument nabízí podrobný pohled na policejní vyšetřování, včetně tehdejších výpovědí svědků a koronerových zpráv. Všechno, co jste si kdy mysleli, že víte o vraždění Jacka Rozparovače, se tím pádem už navždy změní. Teprve tohle je kompletní, ucelený a definitivní příběh.(TV Prima)

* 5/5
- CSFD: 72%
Moje hodnocení:
Tohle je jeden z několika hooodně dobrých dokumentů. Popravdě se mi asi líbil nejvíc. Byly nádherně vidět restaurované scény, sice kvalita je taková, trochu pokulhávající, ale za mě naprostá jednička. O Jackovi jsem se dozvěděla zase něco více.

Jak se líbil film Vám?
E/N

Dvojka

16. prosince 2015 v 10:47 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
Veronika s Michalem jsou spolu pět let a jejich vztah dospěl na křižovatku. Ona touží ještě něco zažít, on se chce usadit. Odjedou proto spolu do Skandinávie a zažijí obyčejně neobyčejné dobrodružství, které dá jejich životům nečekanou reflexi. Drama z produkce HBO režíroval Jaroslav Fuit, v hlavních rolích Kristýna Fuitová-Nováková, Jakub Wagner a David Máj.

 • Pětiletý vztah staršího Michala a Veroniky dospěl na rozcestí. Zatímco on už v mysli plánuje děti a rodinu, ona cítí, že ještě nic nezažila a chce se bavit. Žijí vedle sebe aniž by spolu skutečně byli. Pod tlakem hádek a strachu z rozchodu vymyslí Michal pro Veroniku tajemnou dovolenou. Od začátku je ale všechno jinak, než si to pečlivý Michal připravil a Veronika dává najevo zklamání. Cesta po Skandinávii a situace, do kterých je staví, jim samým a jejich soužití nastavuje zrcadlo. Všechno se zdá být jen potvrzením toho, že by už spolu neměli být. Setkání se Šimonem, dobrodruhem a zlodějíčkem věčně na cestách, dá jejich životům i jejich vztahu nečekanou reflexi a posune je dál.(oficiální text distributora)

*4/5
- CSFD: 57%

Moje hodnocení:
Kvalita natočeného filmu sice není nejlepší, ale dá se to pochopit. Film mě opravdu překvapil, čuměla jsem na něj doslova. Děj mě opravdu překvapil, tohle bych rozhodně nečekala, kdyby mi to někdo dopředu neřekl, překvápko.


Jak se líbil film Vám?
E/N

50 odstínů šedi

15. prosince 2015 v 12:42 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Studentka literatury Anastasia (Dakota Johnson) je podle vlastních slov nezajímavá a nudná "šedá myš" s nízkým sebevědomím, pravý opak tajemného podnikatele Christiana Greye (Jamie Dornan), kterého přišla vyzpovídat pro článek do studentského časopisu. Přestože se ji Grey svým chladným a odměřeným chováním snaží odradit, má ho plnou hlavu, což ještě prohloubí jejich opakovaná pracovní setkání. Bez ohledu na to, že ji varuje, jak je komplikovaný a ve zlověstných náznacích mluví o svém specifickém vkusu, není Anastasia jeho přitažlivosti schopná odolat. Ani Grey však není vůči téhle plaché dívce imunní a postupně ji začne otevírat dveře do své třinácté komnaty. Pokud do nich Anastasia vstoupí, pozná pravého Christiana Greye. Na posteli určené jen pro vyvolené zároveň pozná pravou Anastasii - své touhy, své vášně, svou živočišnost. Až z toho jde strach.(CinemArt)
*3/5
- CSFD: 42%
Moje hodnocení:
Podle toho, kolik okolo toho bylo fámů a kolik se toho mluvilo o knížce, to vlastně nepřekvapilo. Přesně něco takového jsem čekala. I když jsem knihu nečetla, takto jsem si film představila z ostatních vyprávění. Za mě to byl pěkný film, který nepřekvapil ani nezklamal.Jak se líbil film Vám?
E/N

Vražedný termín

14. prosince 2015 v 20:28 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Uzávěrka nemilosrdně buší na vrata. A nic na tom nezmění ani fakt, že neuběhlo mnoho času od chvíle, kdy dvaatřicetiletou autorku Alici Evansovou skolil nervový kolaps. Scénář prostě musí být odevzdán, jinak veškerá Alicina práce přijde vniveč a nedostane ani tolik potřebné peníze. Proto žena odjíždí do tichého viktoriánského domu ztraceného kdesi v zemi nikoho s nadějí, že právě zde nalezne potřebný klid na práci. Opak je však pravdou, pocit bezpečí se záhy mění v obavy. Na tomhle místě se totiž děje až příliš mnoho podivných věcí. Za okny se míhají temné stíny, po chodbách se rozléhají zvláštní zvuky, je jasné, že opuštěná budova žije vlastním životem. Proto se zvědavá Alice nakonec vydá na průzkum. V podkroví narazí na velmi neobvyklou věc - sbírku videokazet, na nichž je zachycen zdánlivě obyčejný život neznámého páru, Lucy a Davida (v podání Thory Birchové a Marca Blucase). Čím déle se Alice na podomácku natočené záběry dívá, tím víc ji na nich ukrytý tajuplný příběh láká. Dokonce natolik, že se zapomene dívat kolem sebe. A to je chyba, protože ze stěn domu se začíná pomalu plížit zlo.
  Hlavní roli v pochmurném hororovém thrilleru ztělesnila, nedávno tragicky zesnulá, talentovaná Brittany Murphyová.(oficiální text distributora)
*2/5
-CSFD: 42%

Moje hodnocení:
Film mě moc nebavil, přišel mi takový zvláštní. Zazačátku měl náboj, ale po několika minutách, mě film trošku přestal bavit. Konec tomu dodal trochu šmrnc, ale že by to byla pecka, kterou bych byla ukojená, to ani ne.


Jak se líbil film Vám?
E/N

Betonová zahrada

13. prosince 2015 v 9:53 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Snímek scénáristy a režiséra Andrewa Birkina CEMENTOVÁ ZAHRADA je adaptací známé novely současného britského spisovatele Iana McEwana. Mysteriózní a místy bizarní příběh, vyprávěný z pohledu pubertálního chlapce, překvapuje svou originalitou, otevřeností a dokonalým zvládnutím látky. Zachycuje situaci čtyř sourozenců, kteří v osamělém domě po náhlé smrti otce pohřbí ve sklepě do betonu zemřelou matku, aby mohli zůstat pohromadě jako "páni" domu a neskončili v sociálním ústavu. Děj se odehrává v několika horkých letních týdnech v nevábném prostředí zanedbané periferie. Všudepřítomná atmosféra zmaru a nehybnosti obklopuje dětské postavy, které prožívají zcela všední, drobné epizody. Musejí se však vyrovnat s obrovským vnitřním tlakem, s nelehkým údělem dětství a puberty. Nejstarší sourozenci, Jack a Julie, nakonec dospívají ke incestu (krvesmilstvu), přičemž si uvědomují, že se tím uzavírá patrně nejvýznamnější etapa jejich života.(oficiální text distributora)
*3/5
- CFSD: 80%
Moje hodnocení:
Film jsem dostala na doporučení knihy. Podle toho, co mi vyprávěla kamarádka, film mě zaujal. Myslím si ale, že v knize by se mi to líbilo asi více. Byly zde detaily, o kterých ani kamarádka něvěděla. Je to hodnš zvrácený film, takže ne zrovna pro každého.

Jak se líbil film Vám?
E/N

Tales of Halloween

12. prosince 2015 v 11:35 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Súbor hororových príbehov viažúcich sa k tematike Halloweenu.
  1. Sweet Tooth - Malý chlapec chce zjesť všetky sladkosti, ktoré dostal na Halloween. Jeho opatrovateľka so svojím priateľom si vymyslia strašidelnú historku o chlapcovi, ktorý natoľko túžil po sladkostiach, že neváhal zabiť vlastných rodičov. Povedia mu, že tento chlapec na Halloween opäť a opäť pátra po svojich sladkostiach. Chlapca táto historka vystraší a zoberie si z nej poučenie. Nie však o tom, že nemá jesť sladkosti, ale o tom, že chce získať čo najviac sladkostí, aj keby mal ísť cez mŕtvoly.
  2. The Night Billy Raised Hell - Starší teenageri prehovoria malého chlapca na to, aby dodržal miestnu tradíciu, a vystrelil si zo zvláštneho chlapa, ktorý žije sám v dome. Starý muž však chlapca prichytí pri čine a rozhodne sa ho patrične potrestať.
  3. Trick - Partia priateľov sa na Halloweeu dobre zabáva. Na dvere každú chvíľu klopú deti, ktoré si sem prišli pre sladkosti. Keď však jedno milé dievčatko brutálne napadne jedného z partie, mení sa zábava na boj proti krvilačným deťom.
  4. The Weak and The Wicked - Partia mladých výtržníkov si vždy večer nájde bezbrannú obeť, ktorej ubližuje. Dnes si zvolili za terč šikany chlapca, ktorému sa darí dlho unikať. Nakoniec ho dobehnú a chystajú sa mu ublížiť. Chlapec má však svoje eso v rukáve a násilníkov sa nebojí, pretože ho ochraňuje nadpozemská démonická sila.
  5. Grim Grinning Ghost - Organizátorka halloweenovej oslavy (Lin Shaye) rozpovie príbeh o tajomnej Mary Bailey, ktorá straší osamelých ľudí. Jedna z účastníčok má po skončení oslavy zvláštny pocit a tuší, že ju niekto sleduje. Čoskoro zistí, že duch Mary Bailey je ozajstný.
  6. Ding Dong - Mladá žena (Pollyanna MacIntosh) je na Halloween naozaj zdrvená, pretože so svojím manželom nemôže mať deti, a tak sa koledníkom prizerá so slzami v očiach. Jej smútok z toho, že nemôže mať deti, sa dostane do takého štádia, že sa zmení na démona a začne zneužívať svojho muža. Keď sa však dozvie, že to jej muž je neplodný, rozhodne sa svoje trápenie navždy ukončiť a zbaviť sa ho.
  7. This Means War - Medzi majiteľmi dvoch domov stojacich oproti sebe sa strhne boj o to, kto bude mať na Halloween lepšiu výzdobu pred domom. Jeden z nich už večer nevydrží nápor konkurencie a rozhodne sa jeho výzdobu poškodiť. Začína sa tak krvavá vojna medzi dvoma susedmi.
  8. Friday The 31st - Pri úteku pred sériovým vrahom sa žena skryje v jeho dome. To ale nebol veľmi dobrý nápad, pretože sa pre vraha stane jednoduchou korisťou. V tej chvíli však na zemi pristáva malý mimozemšťan, ktorý vstúpi do tela ženy a vrahovi prichystá krvavú pomstu.
  9. The Ransom of Rusty Rex - Dvaja kriminálnici sa na Halloween rozhodnú uniesť syna veľmi bohatého muža. Problém nastane vtedy, keď im otec odmietne dať výkupné za svojho syna. Neurobil tak preto, pretože vie, že jeho dieťa je stelesnené zlo, takže je rád, že sa ho zbavil. Pre únoscov sa, naopak, namiesto očakávaného zárobku začínajú obrovské problémy.
  10. Bad Seed - Muž pred oslavou Halloweenu vyrezáva tekvice, aby nimi mohol vyzdobiť svoj dom. Všetko sa však zmení, keď jedna z tekvíc ožije a zavraždí ho. Detektívka, ktorá dostane tento prípad, si najskôr myslí, že ide o vtip, ale po niekoľkých ďalších prípadoch napadnutia tekvicou zisťuje, že vyriešenie tohto prípadu bude naozaj náročné.(Marceloo)

*2/5
- CSFD: 55%

Moje hodnocení:
Po prvních dvou povídkách mě film začal nudit. Nevím, myslí si, že se Halloweenské filmy dají dobře propracovat - film Halloveenská noc je tomu příkladem. Za mě to byla nuda, nic moc, co by mě nadchlo.


Jak se líbil film Vám?
E/N