Únor 2016

Zrůdy

29. února 2016 v 19:53 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
  • Zrůdy na samém počátku zvukové éry vyprodukovalo největší z hollywoodských majors, MGM, aby vzápětí sám jeho boss, veliký Louis B. Mayer, nechal zničit originál a toto dílo na celých třicet let odsoudil k zapomnění. Důvod, proč tento film tolik popudil dobové publikum, je stejný jako důvod, proč se v druhé půli 60. let stal kultem - je to nejspíš nejbizarnější film, jaký kdy v Hollywoodu vznikl.
    Děj je jednoduchý - slepě zamilovaný trpaslík je ohrožován bezcitnou vysokou blondýnou jménem Cleopatra, které pomáhá dobře rostlý chlapík s uměleckým jménem Hercules. Trpasličího kolegu vyrvou smrti z rukou hamižné ženy jeho zrůdní přátelé, kamarádský klaun a hodná krotitelka lachtana… Příběh je zasazen do prostředí cirkusu s vlastním obludáriem, kde se to hemží lidskými zrůdami (siamská dvojčata, vousatá žena, mikrocefalikové, muž-torzo, muž-kostra a další "omyly přírody"). Avšak nehrají je namaskovaní herci, ale skutečné lidské "zrůdy". Právě obsazení mělo být zřejmě oním triumfem, který měl novému hororu zajistit úspěch. Režisér do svého bestiáře vybral z několika stovek uchazečů z celých Spojených států zhruba dvacítku, jež v úhrnu vytvořila svého druhu "the best of" dobové nabídky. V roce 1931 se podobné anomálie sice už nevystavovaly v klecích, byly ale stále poměrně oblíbenou součástí kabaretů, přičemž mnozí z protagonistů měli statut skutečné hvězdy.
    V únoru roku 1932 měl film premiéru v Los Angeles a přes příznivé hodnocení vlivné kritičky Louelly Parsonsové si prožil zoufalou dvoutýdenní agonii. I když si v některých městech vedl překvapivě úspěšně, jinde naprosto propadl nebo byl rovnou zakázán. Tod Browning ze Zrůd jednou provždy udělal počin ve filmové historii tak výjimečný, že se ho v následujících desetiletích nikdo ani nepokusil napodobit.(Festival otrlého diváka)
*4/5
- CSFD: 82%

Moje hodnocení:

Film je pěkný, poukazuje na lidské vlastnosti a jejich charakter. Konečně jsem pochopila jeden díl ze Simpsonových, kde se vlastně jedna scéna z tohoto filmu odehrávala. Nevadí mi ani, že je černobílý, koukat se na něj dá :)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Matkou v šestnácti

26. února 2016 v 12:11 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
  • Nedávno rozvedená Terry Jeffriesová s šestnáctiletou dcerou Jacey a dvanáctiletou Macy se právě přestěhovala do jiného města, aby s děvčaty a tříměsíčním synem Charliem začala nový život. Zatímco na ní leží tíha celé domácnosti, včetně veškeré péče o malého Charlieho, Jacey se jen pomalu sžívá s novým školním prostředím. Ačkoli je uznávaná studetka a nadaná sportovkyně, straní se ostatních. Důvěrnou přítelkyni si najde pouze v bezdětné školní poradkyni Donně Cooperové, která s manželem Bobem doufá, že se jim konečně poštěstí mít dítě. Když se Donna snaží pochopit chování své oblíbené studentky, odkryje překvapující tajemství. Tříměsíční Charlie není Jaceyin mladší bratr, ale ve skutečnosti její syn.(oficiální text distributora)
*5/5
- CSFD: 71%
Moje hodnocení:
Podle mě tohle je film, který by se měl pustit mládeži do 15 let, aby si uvědomili, že sex není úplně sranda a ačkoli to berou všichni na lehkou váhu, pravda je jiná. Uvědomit se a vcítit se není těžké v tomto případě. Výborný film.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Růžové rty s leskem!

25. února 2016 v 11:41 | Emily Nightmare |  Postovnezdarma.cz

Ahoj!:)
V pondělí mi došel produkt na recenzi a protože jsem se tak děsně těšila, tak se Vám o něm dnes pochlubím.

Tentokrát jsem si objednala rtěnku, která by po nanesení měla změnit barvu v moje rty. Asi jsem od toho moc nečekala, pak mi došlo, že to může být obyčejný lesk na rty, který se "promění", ale naštěstí to tak nebylo.

Když jsem produkt vyzkoušela, rty pěkně zrůžověly. Na rtech mojí sestry zrůžověly ale úplně stejně, takže trik není podle vašich rtů, ale barvička s utvoří stejná. Hned potom mi přišla sestra říct, že mamka chce vyzkoušet, zda to bude stejné. Je úžasné, jak z tak malé věci dokážete vytvořit radost půlce rodiny.
Hodně se mi zalíbila a myslím, že je to vhodné třeba i pro mladší slečny, protože je mi jasné, že všechny brzy podlehnou líčení a proto není na škodu pořídit takový malý "lesk", který je nezmaluje, jen pěkně ozdobí. Tak jak v článku píší, nepůsobí těžce a rty jsou pěkně pokryty i bez mastnoty.
Rtěnka se jmenuje Tiannuo Pink Magic Lip.

Bez nanešení rtěnky


Po nanešení rtěnky


Akorát cena mi přijde trošku vyšší. Podle mě za 225 Kč, se slevou za 129 Kč je to docela dost.


Moje hodnocení:

+
Vypadá jako lesk
Je lehký, neucpe rty
Není nápadný, takže je vhodný i pro mladší slečny
Je malý, takže se vejde všude
SPF 8

-
Ohledně produktu nic
Cena


A Christmas Horror Story

24. února 2016 v 9:48 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)

  • Při loňském Štědrém dnu v Bailey Downs dopadli dva mladíci ošklivě ve školním sklepě. Nyní, o rok později, přichází do města nová série hrůz. Když tři přátelé objeví dějiště masakru, zlovolný duch je rozhodnut udržet je zde navěky. Jeden z prvních policistů na místě vražd má nové komplikace, když jeho syn předvádí děsivé a násilné chování. A když místní rodina hledá usmíření s odcizenou tetou, náhle se dostane do teroru Krampuse, démonického anti Santa Clause. Ani sv. Nick není imunní vůči teroru, když bojuje s hordou zombie elfů. Budou to prázdniny, na které nikdo nikdy nezapomene.(noelcoward73)
*4/5
CSFD: 59%
Moje hodnocení:
Film se mi líbil. Sice některé pasáže byly až trošku monstrózně přehnané, líbil se mi ten koncept a film stál rozhodně za zhlédnutí. Pokud máte rádi Vánoce stejně jako já, viz jeden z mých článků, tak se na tento film rozhodně koukněte, pobaví Vás! :)


Jak se líbil film Vám?
E/N

E/N

23. února 2016 v 8:35 | Emily Nightmare |  EBN
Ahoj! :)
Tentokrát si dáme video v podobě série mých fotek.
Enjoy it!

Rotwaileři

22. února 2016 v 3:41 | Emily Nightmare |  Emily Beautiful Nightmare
AHoj!:))
Tentokrát vám sem dám fotky štěňátek rotwailera.

Odkaz na album ZDE
DIY 18. - Lucernička ze sklenice

21. února 2016 v 8:53 | Emily Nightmare |  DIY
Ahoj!:)
Tentokrát si uděláme lucerničku.

Potřebujeme:
- Sklenici s víčkem
- Řetěz
- Písek

Do víčka sklenice si vyřízneme díru, aby odkud měl proudit vzduch. Do víčka uděláme díru, abychom mohli protáhnout řetěz. Do sklenice nasypeme písek a do něj vložíme svíčku. A hořící lucerna může začít.


DIY 17. - Plastický obraz

20. února 2016 v 11:36 | Emily Nightmare |  DIY
Ahoj! :)
Pokud jste milovníkem plastického umění a tvoření vlastních dekorací, tak jste u správného článku! :)
Dnes se budeme bavit o dekoracích vytvořených na dřevěné desce.

Potřebujeme:

- Hřebíčky
- Kladívko
- Nitku, drátek
- Tužku
- Dřevěnou desku (dřevotřískovou..)

Na desku si nakreslíme obrys, do kterého následně zatlučeme hřebíčky (Zhruba postejných vzdálenostech nebo stejné zrcadlově.). Poté provlékáme jakýmkoli způsobem drátek nebo nitku, abychom vyzdvihli plastičnost obrazu. No a je hotovo! :)

Ukázky z internetu:DIY 16. - Vzpomínkový rámeček

19. února 2016 v 8:28 | Emily Nightmare |  DIY
Ahoj! :)
Tentokrát to bude ze soudku cestovatelského. Navštívili jste nějakou zem, na kterou nechcete zapomenout, protože z ní máte krásné zážitky? Tak je to článek právě pro Vás!

Potřebujeme:

- Rámeček
- Vzpomínky (Fotky, jízdenky, obaly...)
- Tiskárnu

Na tiskárně si vytiskneme nápis země/města nebo místa. Na papír přidáváme různé předměty, jízdenky fotky a následně zalepíme. Vzpomínky pověšené na stěně na vás nezapomenou.


DIY 15. - Úschovna kabelů

18. února 2016 v 9:23 | Emily Nightmare |  DIY
Ahoj! :)
Myslím si, že tohle snad jedno z nejpovedenějších DIY, protože dokonale skryje nevzhledné kabely.

Potřebujeme:
- Pěkně ozdobenou krabici
- Prodlužku
- Nůžky
- Kolečka na doplnění

Do krabice si vystřihneme kolečka a vložíme do nich vložíme plíškové kroužky, aby krabice vypadala lépe. Poté jen protáhneme kabely a krabici zavřeme. Hurá do toho!