Březen 2016

Přelet nad kukaččím hnízdem

31. března 2016 v 7:58 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Když svobodomyslný malý podvodníček Randle P. McMurphy (Jack Nicholson) přichází do státní psychiatrické nemocnice, jeho nakažlivý odpor k disciplíně otřese rutinou celého zařízení. On je jednou stranou nastávající války. Uhlazená, chladně monstrózní sestra Ratchedová (Louise Fletcher) druhou. V sázce je osud všech pacientů na oddělení.
  Tato elektrizující adaptace bestselleru Kena Keseyho získala všech pět hlavních Oscarů za rok 1975: Nejlepší film (produkce Saul Zaentz a Michael Douglas), herec (Nicholson), herečka (Fletcher), režisér (Miloš Forman) a adaptovaný scénář (Lawrence Hauben a Bo Goldman). Divoký, spalující film s vynikajícím hereckým obsazením, čítajícím mj. Brada Dourifa, Dannyho DeVita a debutujícího Christophera Lloyda, si je plně zaslouží.(oficiální text distributora)
*5/5
-CSFD: 93% - 4. nejlepší film - 19. nejoblíbenější film
Moje hodnocení:
Nedokážu porovnat, zda divadlo nebo film byl lepší. Obě verze mají svoje kouzlo. Tento film měl hodně dobře obsazené role, takže to byla absolutně trefa do černého. Dokonalý film.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Neutečeš

29. března 2016 v 9:20 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Devatenáctiletá Jay se po příjemné chvilce na zadní sedačce auta se sympatickým mladíkem ocitne svázaná v opuštěné továrně. A mladík ji zpovzdálí opatrně pozoruje. Čeká na okamžik, kdy se objeví démoni. Na okamžik, kdy to pro něj celé skončí a pro ni naopak začne. Nekonečná noční můra. Tyto až příliš reálné přízraky jsou součástí prokletí, které si jeho oběti předávají sexem jako štafetový kolík. A pro Jay původně slibný večer nakonec skončí tím nejhorším možným způsobem. Její milenec ji uprostřed ulice vyhodí svázanou a polonahou z auta a navíc od něj převzala kletbu spojenou s pronásledováním a útoky přízraků, které s ní od této chvíle budou na každém kroku. Její život se smrskne na nekonečný a všudypřítomný strach, před kterým nemá kam uniknout. Jay se svých zjevení může zbavit jedině tak, že je předá někomu dalšímu. Podaří se jí uniknout?(CinemArt CZ)
* 2/5
- CSFD: 60%

Moje hodnocení:
Sama nevím co si myslet. Podle mě to je docela trapný horor, který se úplně nevyvedl. Změnit trošku děj a možná by se mi film líbil, ale přijde mi to jako kravina.

Jak se líbil film Vám?
E/N

Made your home - 4. Ikea obývací pokoj

27. března 2016 v 16:53 | Emily Nightmare |  Made your home
Ahoj! :)
Dnes si ukážeme inspiraci na obývací pokoj.

Obývací pokoj bych si asi převážně vyzdobila nábytkem z ložnice, ale přeci jen jsem našla inspiraci.

Obývací pokoj se dvěma křesly IKEA, stoličkou, odkládacími stolky a knihovnami.

V tomto stylu to vypadá hodně chladně, ale přjemně.Bílý obývací pokoj ozdobený závěsnými dekoracemi a přírodními ozdobami


velký obývací pokoj a jídelní kout se spoustou úložného prostoru

Made your home - 3. Ikea ložnice

25. března 2016 v 7:47 | Emily Nightmare |  Made your home
Ahoj! :)
Tentokrát jsem se hodně zamilovala do ložnicí. Vybrala bych si stovky. Mít místo a peníze, navrhuji, navrhuji, navrhuji. Je to pro mě jedno z nejkrásnějších míst. Ložnice.

Ložnice ve venkovském stylu s velkou postelí, komodou a šatními skříněmi

Velká venkovská ložnice s šatní skříní, nočním stolkem a velkou postelí

Malá ložnice s šatní skříní, bílou postelí a komodou.

Posuďte sami, není to nádherné?

Poděs z temnot

24. března 2016 v 13:58 | Emily Nightmare |  Postovnezdarma.cz
(Na fotce můžete vidět, že pokud si naušnici zandáte do dírky, zprva není úplně vidět - Fotka, když jsem natáčela zatím tajné video.)

Ahoj,
vítejte u dnešního článku.

Dnes jsem si pro Vás připravila recenzi, jak můžete vidět. Recenzi na věc, která mi přišla legrační a docela dost se mi zalíbila.

Vybrala jsem si naušnice, které vypadají jako pavouk provlečený vaším uchem. Přišlo mi to legrační a i když se pavouků dost bojím, vzala jsem si je s radost na recenzi.
Pavouci jsou vytvořeni z plastu, což je docela příjemné, protože naušnice nejsou těžké a nikde se vám nepřetěžují, jen trošku zadeček pavouka, protože je v něm ještě "zasouváček".

Při objednávce mi trošku nedošlo, že mě, s dvěma tunely, není přímo dáno, abych tyto naušnice unosila, protože je mohu zasunout pouze do druhé dírky a vypadá to o trošku méně hezky, i když na desing trochu kašlu, líbí se mi to i tak.

(Tady už je pavouček hezky vidět, jak trčí nožičky z ucha.)

Když jsem to dnes ráno rozbalila, což jsem byla překvapená a hodně nadšená, protože jsem si myslela, že to přijde až po Velikonocích, a tak dlouho se mi čekat nechtělo, byla jsem překvapená a šla zkontrolovat informace na stránce.
Nevím, zda-li se stala chyba, nebo to bylo uděláno naschvál, ale dostala jsem dva kousky pavoučků, což mě potěšilo.

TIP! Pokud si budete naušnici vzít, sepněte si vlasy nejlépe do culíku. Vlasy se mi zachytávaly o nožičky a bála jsem se, abych si naušnici z ucha nevytrhla.Pavoučci jsou rozměrově malí, ale když je zasadíte do ucha, mají tendenci se roztahovat a kroutit.Abych přešla k výhodám a nevýhodám.

+


Přišly mi 2 kusy místo jednoho.

Je to supervtipný dárek pro někoho, kdo pavouky miluje.

Cena není tak vysoká, takže není tak hrozné si koupit alespoň jednu, finančně vás to nezruinuje.

Odkaz na tento produkt najdete ZDE.

-


Čekala jsem matnou verzi, pavouci jsou lesklí.

Než si naušnici nandáte, zjistíte, že se zasazené naušnice v sobě trochu vyklají, měla jsem z toho zprvu strach, ale když dobře nasadíte naušnici, nemůže se vám stát, že by vypadla.


Moje konečné hodnocení:

Pavoučci sice mají malinké vady, ale rozhodně jsou dobrým doplňkem, ať vyrazíte kamkoli! :)
Já už jen čekám na moment, kdy na to zapomenu, položím je na poličku a přijdu do pokoje s novinami a začnu je mlátit! :D

Made your home - 2. Ikea koupelna

23. března 2016 v 9:42 | Emily Nightmare |  Made your home
Ahoj! :)
Dnes jsem si vybrala koupelny. Moc koupelen jsem nenašla, vlastně jen jednu.

Malá koupelna s koutkem na čtení a policí na ukládání

I když tato koupelna působí trochu chladně, je ideálně elegantní. Kdyby byla bílá, ale by byla lepší, ale vypadá opravdu výborně.

Made your home - 1. Ikea kuchyň

21. března 2016 v 9:22 | Emily Nightmare |  Made your home
Ahoj! :)
Tentokrát si dáme týden ve stylu Ikea. Mám ráda starší styl a úplně jsem se zamilovala do tří kuchyní.

Je pravda, že šedé kuchyně nejsou asi nejlepší, ale toto mě opravdu překvapilo a hrozně se mi zalíbila!

Venkovská kuchyň se šedými dvířky, černé pracovní desky a pochromované úchytky

Tmavě hnědá je o dost lepší, vypadá tak elegantně, ach!

Tradiční tmavá kuchyň s černými pracovními deskami z masivního dřeva a spotřebiče v klasickém stylu

A nakonec poslední. Asi nejdokonalejší z těchto tří. Spojení bílé a dřeva vypadá tak dokonale, že nemám slov.

Tradiční kuchyň s bílými skříňkami, dřevěnými pracovními deskami, skleněnými dvířky a vestavěnými spotřebiči

Inspiraci jsem si vypůjčila od Ikei.

All Hallows' Eve 2

19. března 2016 v 11:14 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Mladá žena zazrie na Halloween tajomnú postavu pred svojím domom. Nerobí jej to žiadne starosti, veď je predsa Halloween. O malú chvíľu však pred svojimi dverami nájde videokazetu, ktorú si ihneď pustí. Páska obsahuje nasledovné príbehy:
  1. Dievča sa na sviatok Halloweenu musí starať o svojho mladšieho brata, tak sa rozhodne vyrezať s ním tekvicu a upiecť si semienka. Chlapec sa jej spýta, či tú tekvicu rezanie nebolí. Dievča mu samozrejme odpovie, že tekvica nič necíti. Dnes večer sa však súrodenci presvedčia, že plody z našich záhrad môžu okrem úžitku spôsobiť veľké škody.
  2. Jack a Kate sú pár z chudobnej štvrti, ktorý si môže dovoliť len tie najzákladnejšie potreby. Keď na ich dvere na sviatok Halloweenu zaklopú štyri deti, Jack ich pošle preč. To ale nemal robiť, pretože tieto deti v nádherných kostýmoch nie sú také nevinné, ako navonok vyzerajú.
  3. Otec so synom prinášajú každoročnú obetu monštru, ktoré sa nachádza v blízkom lese, a to ich na oplátku nechá nažive. Otec však zabudol na najdôležitejšiu súčasť obety - mäso. Vtom ho ale napadne, že aj ľudské telo sa skladá z mäsa a kostí...
  4. Žena prichádza do bytu svojej kamarátky, s ktorou sa mala v daný deň stretnúť, ale nájde ju v kaluži krvi. Okamžite sa skryje, pretože vrah je stále v dome. Našťastie si ju vrah nevšimne a ona sa dostane v poriadku domov. Tento traumatický zážitok ju však trvalo poznačí a ona napriek svojej vôli ublíži nevinným ľuďom.
  5. Partia troch kamarátov narazí na atrakciu, v ktorej môžu ublížiť človeku-masochistovi. Atrakcia sa im zapáči, o to viac, keď zistia, že ľudskou obeťou je otec jedného z nich, ktorého jeho syn z celej duše nenávidí.
  6. Matka, ktorej manžel-vojak zahynul, sa musí sama starať o svojho syna. Má to veľmi ťažké, pretože jej syn nezdedil po otcovi ani trochu odvahy, a tak sa bojí spať sám vo svojej izbe. Neustále sa vyhovára na monštrum, ktoré ho v noci straší. Matka sa rozhodne pomôcť mu prekonať jeho strach, a tak s pomocou hry monštrum zabijú. Po malej chvíli sa však presvedčí, že monštrum je skutočné a stále nažive.
  7. Starší pán má každoročne na sviatok Halloweenu najkrajšiu výzdobu z celej ulice. Všetky jeho dekorácie vyzerajú ako živé, a tak sa každý okoloidúci zastaví pri jeho dome a obdivuje túto krásnu výzdobu. Nikto z nich však netuší, že pán svoje živé dekorácie väzní celý rok a zabije ich len krátko pred začiatkom Halloweenu...
  8. Alexia zomrela vo veľmi mladom veku a v tento deň je výročie jej úmrtia. Jej bývalý priateľ na ňu stále nedokáže prestať myslieť a jeho stav sa ešte zhoršuje, keď si musí čítať dojímavé odkazy na jej facebookovej nástenke. Aby na ňu prestal myslieť, klikne na tlačidlo odobrať z priateľov. To ale nemal robiť, pretože Alexiin duch je stále prítomný vo svete živých.(Marceloo)
*3/5
-CSFD: 48%
Moje hodnocení:
Jak jsem psala v prvním článku, nelíbil se mi druhý díl. Přišel mi méně povedený a moc jsem si ho neužila.

Jak se líbil film Vám?
E/N

Save Place - 3. Provance styl

17. března 2016 v 15:09 | Emily Nightmare |  Made your home

Ahoj! :)
Tentokrát se koukneme na styl Provence. V poslední době jsem si děsně oblíbila styl provence, který bych chtěla částečně aplikovat ve svém pokoji. Krom toho bych chtěla také pokoj zkombinovat do bíla. Přijde mi to elegantní a moc pěkné. Pochlubte se v komentářích o vašich pokojících nebo kuchyních. Líbí se Vám také styl Provence?Nebo...


All Hallows' Eve

15. března 2016 v 9:49 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)

 • Počas halloweenskej noci nájde opatrovateľka dvoch deti v taške so sladkosťami určenými pre deti záhadnú videokazetu. Kazeta obsahuje tri príbehy vrážd, pričom v každom z nich vystupuje tá istá osoba klauna. Krátko nato, v nočných hodiných, sa v dome začnú diať zvláštne veci. Krátko na to opatrovateľka pochopí desivú skutočnosť: šialený klaun z pásky sa dostal do reálneho sveta a plánuje tu pokračovať vo svojom besnení...(kubqo)

*4/5
- CSFD: 44%

Moje hodnocení:
Existují dva díly tohoto filmu a jednička byla rozhodně nejlepší volba. Přišlo mi to nabitější, fantastičtější a zajímavější.Jak se líbil film Vám?
E/N