Květen 2016

Hellraiser 1

30. května 2016 v 9:32 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Larry Cotton se stěhuje se svou manželkou Julií do starého rodinného domu. Na půdě naleznou důkazy, že stavbu nějaký čas obýval Larryho delší dobu nezvěstný bratr Frank, který je protikladem svému možná až příliš slušnému sourozenci. Julia kdysi Larryho s Frankem podvedla, dal jí něco, co se svým zákonným manželem nikdy nepoznala. Nikdo nemá potuchy, že se Frank spojil s peklem a vrátit zpět ho může krev dopadající na podlahu prázdné místnosti v patře staronového domu. Stará láska nerezaví...(Jindros)
*2/5
-CSFD: 74%
Moje hodnocení:
Furt nevím, jestli se tomuto filmu smát nebo se radovat, že někdo takový výmysl vytvořil. V první díle se dozvíme jen malý útržek, o kterém vlastně nic nevíme. Kde se kostka vzala, proč kostka, nic. Přijde mi to hodně nepropracované, ale na druhou stranu rozumím - někdo udělal Pátek třináctého na několik dílů, někdo Noční můru z Elm Street a někdo Hellraisera. Za mě první díl slabý.
Jak se líbil film Vám?
E/N
Sophiina volba

28. května 2016 v 6:13 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Mladý začínající spisovatel Stingo (Peter MacNicol) přijíždí do New Yorku a ubytuje se v domě, kde potkává sympatický mladý pár. Krásnou Polku Sophii (Meryl Streep) a jejího přítele, psychicky nemocného Nathana (Kevin Kline). Postupem času se mu odhaluje skrytá Sophiina minulost, z níž pramení všechna její trápení. V Polsku totiž prošla nejen nacistickým lágrem, a musela učinit i jednu nezměrně mučivou a nesnesitelnou volbu... Strhující snímek natočený podle jednoho z nejstěžejnějších románů 20. století, Sophiiny volby Williama Styrona. Vyniká především výkonem Meryl Streep, která za něj po právu získala Oscara. Snímek byl nominován na Oscara také za kameru, hudbu, kostýmy a scénář...(oficiální text distributora)
*4/5
-CSFD: 78%
Moje hodnocení:
Četla jsem jen ukázku z knížky, která mě poslala na kolena. Čekala jsem sama o sobě nějakou genialitu, ale film mě hodně zklamal. Film je dlouhý jako pátek, chápu, že třeba v tém knížce je dlouhá "předmluva", než se dostaneme k jádru věci, ale tím čím láká, to je v posledních dvaceti minutách vyobrazeno tak rychle, že když chviličku nedáváte pozor, podstatu nezastihnete. Myslím si, že mohl být kratší, ale herecké výkony oproti délce byly úžasné! :)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Jessabelle

26. května 2016 v 4:56 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Jessie po tragické nehodě přijde o snoubence a sama zůstane ochrnutá. Aby našla klid, nastěhuje se do starobylého domu v Louisianě, který kdysi patřil jejímu otci. Brzy se tam však začnou dít podivné věci a Jessie najde záhadný vzkaz od své matky, která zemřela před mnoha lety. Brzy pochopí, že tento dům je už dávno obýván i nějakou jinou bytostí.(Forum Film CZ)
*3/5
-CSFD: 46%
Moje hodnocení:
Tenhle film mě od začátku zaujal. Myslela jsem si, že to bude docela pecka, protože začátek sám o sobě ukazoval a lákal na hodně věcí, ale ke konci se akorát zmatete, vyděsíte a sami nevíte, proč ten film autor takto zakončil. Konec mě opravdu hodně zklamal. Průměr.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Plivu na váš hrob 2

24. května 2016 v 6:59 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Katie pracuje jako číšnice, ale chtěla by se stát modelkou. Když se dozví o možnosti nafocení castingových fotografií zdarma, neváhá a navštíví studio. To patří třem bratrům, z nichž se jeden rozhodne Katie znásilnit a za pomoci zbylých dvou i zavraždit. Násilníci ale udělají chybu a pomsta na sebe nenechá dlouho čekat...
  Katie je mladá číšnice, která pracuje v New Yorku a snaží se stát modelkou. V restauraci se sejde s jednou ženou z modelingové agentury. Ta jí řekne, že by si měla nechat udělat profesionální fotky, aby uspěla. Katie vidí inzerci, která propaguje studio, které profi fotky dělá zdarma. Katie se rozhodne zavolat na inzerovanou nabídku, domluví si schůzku a druhý den dopoledne přijde do studia. Tam jsou tři muži, bratři. Fotograf Ivan ji fotí, ale pak chce něco víc, jinak jí fotky zadarmo nedá. Katie se svléknout nechce a odejde.
  Druhý den přijde za Katie domů George, který asistoval u focení. Omlouvá se a dá jí fotky na flash disku. Večer Katie vynese smetí a nezabouchne si dveře. V noci, když spí, se u ní objeví George. Katie je vyděšená a omráčí ho paralyzérem. George ji ale dohoní a v pokoji zbije a sváže.
  Volání o pomoc uslyší její soused a kamarád. Když vejde do pokoje, George ho několikrát bodne nožem a zabije ho. Poté Katie znásilní. Pak zavolá bratrovi, aby mu pomohl, protože si uvědomil, co udělal, a neví, co s tím. Na místo přijede jeho bratr Ivan a další bratr Nicolay. Ivan chce zahladit stopy. Společně uklízejí místnost a pak Katie předávkují.
  Katie se probudí kdesi ve sklepě, kde je opět znásilňována, tentokrát Nicolayem. Ve sklepě je nahá a připoutaná k trubce. Opět dostane drogy, protože ji chtějí někam převézt. Ty ale tajně vyzvrací, a když ji George chce oblékat a odpoutá ji, praští ho do hlavy a uteče. Na ulici narazí na policisty a ty ji vezmou na stanici. Zjistí, že je v Bulharsku. Na policejní stanici pak přijede žena jménem Anna a tvrdí, že vede azylový dům pro ženy, kterým se stalo něco podobného. Pak Katie veze na americkou ambasádu. Jenže ji odveze zpět do sklepa tří bratrů. Je to jejich matka...(TV Prima)
*5/5
-CSFD: 60%
Moje hodnocení:
Po tom, co jsem viděla jedničku jsem si řekla, že dvojka by mohla být fajn. Myslím si, že dvojka absolutně zabila moje iluze o tom, že druhé díly bývyjí horší. V tomto případě to neplatí a rozhodně doporučuji se na tento film podívat! :)

Jak se líbil film Vám?
E/N

Bathory

20. května 2016 v 9:43 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Mimořádná osobnost Alžběty Báthoryové zaměstnává historiky už po staletí. Ještě dnes, bezmála čtyři sta let po její smrti se pohledy na její život a vinu rozcházejí. V Guinessově knize rekordů je uváděna jako největší vražedkyně v dějinách lidstva. Po přečtení publikovaných děl a prostudování historických materiálů jsem dospěl k odlišnému závěru. Podle mne byla tato renesanční, inteligentní a vzdělaná žena obětí těch, kteří prahli po jejím majetku.

  Film je příběhem o Alžbětě a její nenaplněné lásce k slavnému italskému malíři Caravaggiovi, o manželském poutu nejmocnějších uherských rodů Báthory a Nádašdy a o intrikách palatína Juraje Thurza.

  Věrně se držím všech historických údajů a známých faktů, ovšem do zaplňování bílých míst historie jsem zapojil svoji fantazii. (Juraj Jakubisko)(oficiální text distributora)
*4/5
-CSFD: 55%
Moje hodnocení:
Jak už jsem psala u Čachtické paní, oba filmy se mi svým provedením líbí. Každý otevře trošku jinou cestu a směr,takže pokud máte čas, koukněte na oboje a posuďte sami, co se vám líbilo více! :)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Čachtická paní

18. května 2016 v 12:37 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Uherská šlechtična Erzebet Bathory je bohatá, obdivovaná… a obávaná. Její krása je údajně draze vykoupena krví nesčetných nevinných obětí, v níž se koupe, aby si uchovala svěžest mládí! Kam až je ochotna zajít pro lásku a kde leží hranice mezi pravdou a mýtem?(oficiální text distributora)
*4/5
-CSFD: 49%
Moje hodnocení:
Je těžké porovnat, co bylo lepší, jestli Bathory nebo Čachtická paní. Mě se líbily oba filmy stejně. Myslím si, že pokud máte chuť a toto téma vás zajímá, rozhodně koukněte na oba. Jsou hodnoceny přibližně stejně.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Loď duchů

16. května 2016 v 7:07 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • V Beringově moři je nalezena výletní loď, která je z dosud nevyjasněných příčin pohřešovaná od roku 1953. Nálezci se domluví, že si ji ponechají, což se později ukáže jako nejhorší rozhodnutí jejich života. Cestou do přístavu se totiž za podivných okolností začnou ztrácet členové posádky. Hrůza z neznámého nepřítele a boj o život promění jejich cestu v opravdové peklo. Vládcem opuštěné lodi je totiž starověký démon...(oficiální text distributora)

*5/5
-CSFD: 48%
Moje hodnocení:
Film se mi hodně líbil, je tajemný a myslím si, že na svou dobu hodně dobrý. Hned od začátku Vás film zaujme záhadným zavražděním všech lidí na lodi. Podle mého, napínavé od začátku do konce! Rozhodně doporučuji.
Jak se líbil film Vám?
E/N