Červen 2016

Cradle of shadows

30. června 2016 v 6:50 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Vo vojenskom bunkri, ktorý v minulosti slúžil nacistom, dochádza k záhadnému zmiznutiu pracovníka. Keď polícia vyšetrovanie bezvýsledne ukončí, prichádza sem detektív so svojou kolegyňou a traja pracovníci miestnej univerzity spolu s vybavením, ktoré im má pomôcť vyriešiť nečakané zmiznutie. V útrobách bunkru plného dlhých chodieb ich však čaká nebezpečné tajomstvo, ktoré sa tu skrýva už od Druhej svetovej vojny.(Marceloo)

*2/5
-CSFD: 21%
Moje hodnocení:
Je opravdu vidět, že Francouzi neumí moc dobře točit filmy. Námět je trošku pomačkaný, ale dal by se. Zpracování je trochu horší, ale také jde, jen to prostě nemá to koření, tu šťávu.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Lovci hlav

28. června 2016 v 6:43 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu...(oficiální text distributora)
*4/5
-CSFD: 82%
Moje hodnocení:
Zezačátku jsem byla uchvácená tím, co za film jsem si našla. Postupem se film začal prolínat a začaly mě změny v dobré, ve zlé a zase v dobré mást a já jsem se trochu ztratila. Za mě ale dobrý film, na který stojí se kouknout! :)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Šmoulové

26. června 2016 v 8:36 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Rodinná komedie, ve které se pojí animovaný i hraný film, uvádí na plátna kin všem dobře známé modré hrdiny, Šmouly. Zlý čaroděj Gargamel vyžene Šmouly z jejich vesničky a během následného pronásledování všichni společně projdou kouzelným portálem, který je zavede do našeho světa, přímo doprostřed newyorského Central Parku. Malí modří Šmoulové musejí dát hlavy dohromady a najít způsob, jak se dostat zpátky domů do vesničky dříve, než je Gargamel znovu vystopuje.(oficiální text distributora)

*3/5
- CSFD:58%
Moje hodnocení:
Šmoulové ve filmu jsou tou vnesenou podobou do dnešní doby, stejně jako třeba Asterix. Ani nevím, jaký přesně názor na tento film mám. Pobavil mě, to určitě, zahřál u srdíčka, ale nebylo to něco, z čeho bych se posadila na zadek. Průměr! :) Hodně dobře propracované postavičky!

Jak se líbil film Vám?
E/N

Petrolejové lampy

24. června 2016 v 12:38 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Sugestivní filmové drama Petrolejové lampy natočil Juraj Herz podle stejnojmenného románu Jaroslava Havlíčka. Vypráví v něm tragický příběh stárnoucí dívky Štěpy, žijící na přelomu století v dusném prostředí českého maloměsta, v ovzduší nepochopení a předstíraných citů, přetvářky a falše. Štěpě jsou neustále matkou vnucováni adepti na ženění, kteří ovšem musejí pocházet z téhož okruhu jako ona. Štěpa je však jiná než ostatní dívky. Jakoby zasažena duchem emancipace vyslouží si pověst dívky volných mravů a ta přirozeně nápadníky z řad městské honorace odrazuje. Než by se stala starou pannou, provdá se za bratrance, zkrachovalého důstojníka. V den svatby ale ještě netuší, jaká strašlivá nemoc pronásleduje jejího ženicha...

  Pečlivě rekonstruované období secese v sobě tají osudové lidské trápení: stárnoucí dívka z rodiny maloměstské honorace se dočká svého štěstí, když se provdá na pohledného důstojníka. Netuší ovšem, že muž trpí zhoubnou pohlavní chorobu - s marnou obětavostí pak o něho pečuje, vystavena zlomyslnému posměchu svého okolí. Vynikající, stále sugestivní snímek Juraje Herze se opírá o procítěné, jemně odstíněné herecké výkony Ivy Janžurové a Petra Čepka.(oficiální text distributora)
*3/5
-CSFD: 84%
Moje hodnocení:
Film byl podle mě zbytečně dlouhý. První polovina byla děsně přetažená, že jsem se u ní docela nudila, v druhé polovině se konečně rozjel děj a začalo se něco dít. Podle mě by nevadilo, kdyby byl kratší. Jinak zpracování a rozhodně herecké výkony byly perfektní!

Jak se líbil film Vám?
E/N

Lovci lidí

22. června 2016 v 10:56 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Lovecká sezóna právě začíná... V létě 1974 vyráží čtyři přátelé na víkendový výlet tábořit v lese. Během cesty jsou ale přepadeni a omráčeni. Když se proberou z bezvědomí, slyší zvuk lovecké trubky. O tom, že se kořistí stali právě oni, není pochyb. A lov? ... Začíná.(oficiální text distributora)
*4/5
-CSFD: 55%
Moje hodnocení:
Film se mi hooodně líbil, jeden z posledních, co mě opravdu hooodně hooooodně nadchnuly. Pokud máte rádi horory v lesech, únosy lidí a spoustu těchto způsobů, tak si tohle rozhodně pusťte, za mě rozhodně nebudete litovat! :)

Jak se líbil film Vám?
E/N

Malá mořská víla

20. června 2016 v 9:50 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Pohádkový film Malá mořská víla byl natočen podle stejnojmenné pohádky dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena. Vypráví o tragické lásce mořské bytosti k pozemskému princi, pro nějž obětuje to nejcennější, co má - svůj hlas a život. Příběh zahrnuje prvky opravdové lidské tragiky a životního dramatu. Proto je určen nejen dětem, ale i dospělým. Ve filmu byla použita řada náročných triků, velkou roli v něm hraje výtvarná stránka i pohybový projev představitelů obyvatel podmořského světa?(oficiální text distributora)

*5/5
-CSFD:64%
Moje hodnocení:
Zezačátku jsem byla trošku skeptická k tomu, co to bude. Nakonec se mi celé zpracování, měnění míst (moře-Amerika) líbilo a přišlo mi to přirozené. Nevím, jestli by mladší dítě tuto pohádku pochopilo, jestli by jí dobře vnímalo, ale za mě to byl opravdu pěkný film ačkoli s tragickým koncem. Čas od času je to malinko psycho, ale film výborný! :)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Quills - Perem markýze de Sade

18. června 2016 v 14:41 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Aristokrat, starý zvrhlík, excentrik a svobodomyslný grafoman Markýz de Sade (Geoffrey Rush) je mnohokrát obviněn ze sadismu, únosů a pobuřujících sexuálních praktik. Unikne během hrůzovlády v období Francouzské revoluce jen o vlásek gilotině a je odstraněn do charentonského blázince. O ústav se stará osvícený abbé Coulmier (Joaquin Phoenix), který ponechá svému pacientovi možnost psát, protože ví, že jedině tak umožní markýzovi ventilovat jeho deviace. Pochopitelně, že člověk markýzova formátu, posedlý psaním, hledá způsob, jak publikovat. Spojku mezi vězením a svobodou objeví v mladičké, krásné a chytré pradleně Madeleine (Kate Winslet). Ta, v okouzlení literaturou a vzdělaným erotomanem vynáší z blázince jeho knihy ke skandálnímu vydání. Publikace nemravných textů šokuje státní správu, a ta se postará o definitivní zkrocení neúnavného autora. Proto je do blázince poslán odporný psychiatr Dr. Royer - Collard, který je znám svými krutými a předpotopními metodami léčby. Chce de Sadovi znemožnit hlavně to, co nejvíc miluje. Odebere mu brk i inkoust. Ale markýz pokračuje v psaní kuřecí kůstkou a červeným vínem a nakonec v dokonalé posedlosti slovem a do poslední chvilky a jakýmikoliv prostředky bažícího po literatuře píše i vlastními výkaly.(oficiální text distributora)

*4/5
-CSFD: 75%
Moje hodnocení:
Tento film je opravdu zvláštní, ale na to jak je zpracovaný se mi hodně líbil a podívala bych se na něj klidně znovu. Autor s lechtivým tématem inspiruje a myslím si, že tento film se zalíbí hodně lidem.

Jak se líbil film Vám?
E/N

Creepshow

16. června 2016 v 12:33 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Hororový klasik George A. Romero spojil sily s literárnym hororovým klasikom Stephenom Kingom a na základe filmového scenára Romero natočil poviedkový film s riadne čiernym zmyslom pre humor. Deň otcov je o chlapíkovi, ktorý vstal z mŕtvych, aby konečne na svoj sviatok ochutnal tortu od svojich detí, Jordy Verrill (King) je farmár, ktorý objaví meteorit, ktorého sa dotkne a začne sa meniť na rastlinu. Debna je o debne, v ktorej je niečo živé a hladné. Nasledujú ešte dve poviedky v duchu Alfred Hitchcock uvádza a Poviedky z hrobky.(tron)

*4/5
- CSFD: 70%
Moje hodnocení:
Myslím si, že ve svojí době to byla pecka. Ne, že by to teď nebyla, je spousta hodně dobrých filmů, ale myslím si, že tenhle svým způsobem i nadčasový na tu dobu, protože mě bavil a kdyby se teď dával v kinech, řekla bych, že je to film natočený tento rok. Opravdu hodně dobře zpracovaný film, na který se dobře kouká! :)

Jak se líbil film Vám?
E/N

Duch spisovatele

14. června 2016 v 10:51 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Strhující drama ve stylu temných povídek Edgara Alana Poea
  John Vandermark je bývalý hudební skladatel, který se živí jako učitel hudby. Do jeho života se připlete Sebastian St. Germain, který o sobě prohlašuje, že je spisovatel. John z něj cítí velké ambice, a proto mu pomáhá jak jen může. Záhy však zjistí, že je zneužíván. Johnovo chování se velmi změní a Sebastian se dostane do řetězce těch nejpodivnějších zážitků. Jedná se o Johnovu pomstu, nebo jeho duševní chorobu?(oficiální text distributora)
*4/5
-CSFD: 40%
Moje hodnocení:
Tento film si myslím, že je lepší vidět najednou a věnovat mu hodně velkou pozornost. Zezačátku jsem se totiž malinko zamotala ve vztazích a kdo kde s kým. Rozhodně to je dobrý film a paní učitelce na češtinu by se rozhodně líbil, ale za mě to byla docela paráda, která mě hodně bavila.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Hellraiser 2

12. června 2016 v 13:46 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Volné pokračování úspěšného hororu se odehrává jenom pár hodin po událostech prvního dílu. Kirsty (Ashley Laurence), která jediná přežila řádění Franka (Sean Chapman) a cenobitů v domě svého otce, tráví noc v nemocnici vedené uznávaným psychiatrem, doktorem Channardem (Kenneth Cranham). Ten je však ve skutečnosti šíleným sadistou posedlým okultismem, který oživením a přeměnou mrtvol způsobí mnoho hrůzy...(ScreamJay)
*2/5
-CSFD:
Moje hodnocení:
Další díl, který mě opravdu nepotěšil a spíš jsem se těšila, až skončí. Nevím, myslela jsem si, že dvojka bude konečně nějaký odvaz, na začátku to mělo slabý náběh a koncem se to uzavřelo a zůstalo to jako první díl. Za mě opravdu nic moc, snad bude trojka lepší.
Jak se líbil film Vám?
E/N