Říjen 2016

S láskou, Rosie

30. října 2016 v 11:23 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro S láskou, Rosie
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
  • Vědecké výzkumy tvrdí, že pokud se lidi znají jako malé děti, něco jim brání, aby se do sebe jako dospělí zamilovali. Rosie a Alex, hrdinové romantické komedie S láskou, Rosie, se znají už od školky. V době prvních lásek a sexu svoje zážitky s patřičnými detaily samozřejmě probírají, tomu druhému to ale není vždy úplně po chuti. Proč? Ať je to jak chce, Rosie zůstává v Dublinu, zatímco Alex jede na Univerzitu do Bostonu. Mezi nimi stojí oceán a v průběhu života i jiné vztahy, aféry, dokonce jiná manželství, závazky a děti. Na oba čekají méně i více bláznivé a zábavné momenty, občas se potkají a spadnou spolu do bazénu a zase vplují zpět do svých životů. Rosie se dokonce povede dohodit ztepilou blondýnu Alexovi za ženu . . .no to by si asi nejradši nafackovala.(Bontonfilm CZ)
*5/5
CSFD: 76%
Moje hodnocení:
Od traileru jsem věděla, že tenhle film bude božský. Sice je to docela ra s city, jednou se za břicho popadáte a podruhé brečíte, za mě je to pecka. Pokud hledáte vtipnou romantickou komedii, rozhodně jděte do téhle.
Jak se líbil film Vám?
E/N

My mistress

28. října 2016 v 10:16 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro My mistress
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
  • Film vypráví o netradičním setkání a prožití dvou výjimečných lidí. Šestnáctiletý Charlie Boyd (Harrison Gilbertson) prožije zlom svého života rovnou třikrát. Zjistí, že jeho matka má milence krátce poté, co najde svého otce oběšeného v garáži. Zlomený, zmatený a opuštěný Charlie potkává krásnou a tajemnou Maggie (Emmanuelle Béart), která mu dá nahlédnout do svého soukromí a do které se zamiluje. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby Maggie nebyla profesionální dominou a Charlieho by nelákalo vše nabídnuté vyzkoušet - zjistí, že mu bolest pomáhá částečně zapomenout na prožité tragédie v životě. Ovšem Maggie je také jen člověk a společně s Charliem začíná řešit i svou, zdánlivě bezvýchodnou životní situaci...(baruskakov)
*4/5
CSFD: 61%
Moje hodnocení:
Už z ukázky se mi film zalíbil a neváhala jsem. Je pravda, že Maggie mi přijde docela zvláštní, ale ta herečka se na postavu úplně hodila, takže to byla provedená role jako vystřižená. Neubránila jsem se slzám, doporučuji!
Jak se líbil film Vám?
E/N

Maska rudé smrti

26. října 2016 v 9:13 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro Maska rudé smrti
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
  • Přichází Červená smrt, choroba horší než mor, při které oběti v krutých bolestech a vlastní krvi upadají do delíria a umírají. Před červenou smrtí není úniku dokonce ani na hradě prince Prospera. Prospero je nejbohatším mužem v kraji, krutě trestající své poddané. Spolu s manželkou se upsali satanovi, kterého spolu s přáteli vítají na dekadentních orgiích. Prospero je přesvědčený, že on i jeho přátelé budou za vysokými zdmi hradu ochráněni před červeným morem. Na půlnočním maškarním plese se však objeví tajemná Maska červené smrti...(oficiální text distributora)
*4/5
CSFD: 70%
Moje hodnocení:

Nevím, jestli tomu napomohlo to, že jsem si na herce hlavního hrdiny zvykla, ale prostě mi to přišlo úžasné. Film mě bavil, ráda jsem se na něj koukala a neustále čekala co bude dál. Musím říct, že velmi dobré zpracování v té době! :)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Lolita

24. října 2016 v 6:22 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro Lolita
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
  • Píše se rok 1947 a čtyřicetiletý anglický profesor Humbert Humbert přijíždí do USA učit na univerzitě. Když si pronajímá pokoj v domě Charlotte Hazeové, spatří v zahradě majitelčinu dvanáctiletou dceru Lolitu. Zjišťuje, že potkal svou osudovou lásku a je ochoten udělat vše proto, aby byl Lolitě stále nablízku.Využije lásky Lolitiny matky, a přestože ji nesnáší, ožení se s ní. Vztah Lolity a Humberta se naplno rozvine - Humbert Lolitě zatají smrt matky a odstartuje s ní divokou cestu Spojenými státy. Po celý čas jsou sledováni. Po dvou letech Lolita Humberta nečekaně opouští... Příběh graduje. Hluboká žárlivost a pocit viny z nevhodné lásky začnou Humberta měnit v psychicky labilní trosku...(oficiální text distributora)
*5/5
CSFD: 75%
Moje hodnocení:
Božský film. Pro někoho to bude asi zvláštní spojení, když si přečte o čem je děj, ale tohle je podle mě jeden z hodně dobře propracovaných a hraných filmů. Celý film jsem čekala na nějaký vrchol, gradaci - vzestup a pád - cokoli. Konec byl opravdovým pádem, u kterého nezůstalo oko suché. Doporučuji tento film.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Šílení

22. října 2016 v 6:20 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro Šílení
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
  • Scénář filmu volně vychází z motivů dvou povídek Edgara Allana Poea Zaživa pohřben a Šílený psychiatr. Jednou z hlavních postav je Markýz, postava inspirovaná markýzem de Sade. Děj celého filmu se zdánlivě odehrává začátkem 19. století ve Francii, je však plný anachronismů a reálií dneška, protože je alegorií současného světa. A blázinec je jeho výstižnou kulisou absolutní svoboda, civilizační represe a manipulace jsou jeho tématem ...(oficiální text distributora)
*2/5
CSFD: 73%
Moje hodnocení:
Tenhle film mě vyloženě zezačátku nebavil. Od poloviny mě až nadchnul a našla jsem to pravé umění děje a díla, ale předtím to byla BÍDA. Musím vyzdvihnout úžasné herecké ztvárnění postavy, kterou hrál pan Liška a další velmi dobře zahrané postavy v podání pana Třísky a pana Nového.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Návrh

20. října 2016 v 9:11 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro Návrh
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
  • Když vlivná knižní redaktorka Margaret (Sandra Bullock) čelí vidině deportace do své rodné Kanady, nedá bystré ženě příliš práce, aby si rychle vymyslela, že je ve skutečnosti zasnoubená se svým nic netušícím asistentem Andrewem (Ryan Reynolds), kterého celé roky ponižovala. Ten souhlasí, že se na jejím divadle bude podílet, ale s několika podmínkami. Podivný pár se vydává na Aljašku za jeho rodinou (Mary Steenburgen, Craig T. Nelson, Betty White) a městské děvče, které je zvyklé mít vše pod kontrolou, zjišťuje, že z jedné prekérní situace padá hned do další. Protože svatba je co nevidět a imigrační úředník jim je na stopě, rozhodnou se Margaret a Andrew s jistým váháním i přes nejistý výsledek v celé šarádě pokračovat až do konce.(oficiální text distributora)
*5/5
CSFD: 69%
Moje hodnocení:
Film, který jsem měla rozkoukaný asi sto let. I přesto navazování na něj jsem si užila a s chutí jsem si ho užila! Podle mě jedna z těch lepších romantických komedií, které znám. Za mě pecka! :)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Jáma a kyvadlo

18. října 2016 v 10:44 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro Jáma a kyvadlo film
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
  • "Nejďábelštější klasika všech dob!" Druhý film z Cormanovy série volných adaptací E. A. Poea rozvíjí v honosných kulisách pochmurného sídla skvostně morbidní příběh o rodinném prokletí a vražedném šílenství. V hlavních rolích gotického hororu excelují ikony brakových hororů Vincent Price a Barbara Steelová.(Letní filmová škola)
*5/5
CSFD: 75%
Moje hodnocení:
Protože mě Pou dost zaujal, říkala jsem si, že bych se mohla kouknout na nějaký film s motivy jeho povídek. Myslím, že tento film se hodně povedl a dost mě překvapil. Na to, v jaké době byl natočen je opravdu precizní a herecké výkony ukázkové! Hltala jsem každé slovo, hodně mile mě tento film překvapil :) Doporučuji!
Jak se líbil film Vám?
E/N

Deadpool

16. října 2016 v 11:17 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro Deadpool
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
  • Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem (Ryan Reynolds), bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v rámci programu Weapon X, známého a populárního především mezi x-menovskými mutanty. Díky tomu se Wade zbavil rakoviny, a nejenže zůstal naživu, ale také jako bonus získal schopnost rychlého samouzdravování. Bohužel však - například oproti Wolverinovi, který po podobné léčbě zůstal celkem sexy - z tohoto pokusu vyšel trvale znetvořený. I proto celkem bez většího odporu přijal okostýmované alter ego jménem Deadpool.(CinemArt CZ)
*2/5
CSFD: 82% - 98. nejoblíbenější film
Moje hodnocení:
Úplně filmy se superhrdiny nemusím a proto mě film ani nějak moc nenadchnul. Je pravda, že proveden vtipnou formou, takže to, že je tam nějaký hlavní hrdina superhrdinou vás ani tak neunudí. Podle hodnocení dobrý film, zpracování a kostýmy jsou podle mě úžasné, ale film není můj šálek kávy.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Ve sklepě

14. října 2016 v 11:20 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro Ve sklepě
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
  • Provokativní film-esej vlivného rakouského režiséra Ulricha Seidla je stylizovaným náhledem do privátní sféry několika Rakušanů, kteří se uvnitř pečlivě udržovaných sklepů věnují svým bizarním potřebám, koníčkům, vášním a obsesím. V precizně komponovaných symetrických záběrech se tu střetávají laciné mužské fórky a drahý nábytek, dechovka a operní árie, biče a panenky, sexualita a sadismus, nacistické relikvie a fitness. Ve svých typických "oživlých obrazech" Seidl zkoumá podzemí rakouské duše.(Film Europe)
*4/5
CSFD: 66%
Moje hodnocení:
Ačkoli jsem tento film viděla asi na desetkrát, tak mě po pátém rozkoukávání přestal bavit. V půlce bylo ale zajímavější - jasně, jsou tam erotické části, které asi zaujmou každého, protože to jen tak někdo ve sklepě nemá. Od půlky mě film bavil, dozvěděla jsem se něco o spoustě lidí a přišlo mi, že film i rychleji odsýpal.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Baba na zabití

13. října 2016 v 9:12 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro Baba na zabití
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
  • Čierna komédia o zaľúbenej dvojici, ktorá konečne našla byt svojich snov. Má to však maličký háčik - a tým je stará žena, ktorá býva v byte nad nimi. Čoskoro zistia, čo všetko im prináša život v novom dome - začínajú splácať krutú, ale naozaj krutú daň. Okolnosti časom donútia Stuarta a Nancy použiť mimoriadne prostriedky, aby si udržali pokojný domov... Čo takto vražda?(oficiální text distributora)
*5/5
CSFD: 58%
Moje hodnocení:
Tenhle film je prostě boží. Nevím, jestli je to proto, protože naše babička dělá čas od času něco podobného, ale byla to pecka. Film mě opravdu zabavil a já jsem se bavila po celou dobu! :)
Jak se líbil film Vám?
E/N