Duben 2017

Strange Blood

29. dubna 2017 v 10:09 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro Strange Blood
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Doktor Henry Moorehouse (Robert Brettenaugh) je zapálený vědec zkoumající buněčnou strukturu. Spolu s asistentkou Gemmou (Alexandra Bard) se snaží jednou provždy zlikvidovat virus jménem rakovina. Podle výpočtů jde vše podle plánu, ale ve skutečnosti není nic tak růžové a prvotní nadšení a pokusy se začnou měnit v peklo!(Rodriguez)
*2/5
CSFD: 35%
Moje hodnocení:
Popravdě, zezačátku docela dobrý, dobrý, horší, konec katastrofa. Já myslela, že to bude normální a film a oni z nich udělají vampíry? Achjo, to jsem fakt nemusela vědět. Kdyby byl lepší konec a možná od půlky se děj změnil, asi bych hodnotila lépe.
Jak se líbil film Vám?
E/N

The canal

27. dubna 2017 v 10:48 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro The canal
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Filmový archivář David (Rupert Evans) zažívá poslední dobu těžké časy, protože má podezření, že jeho žena Alice (Hannah Hoekstra) ho podvádí s Alexem (Carl Shaaban), jedním z jejích pracovních klientů. Toto napětí je ještě umocněno, když David dostane v práci od Claire (Antonia Campbell-Hughes) archivní záběry, které ukazují, že jeho dům byl v roce 1902 dějištěm brutální vraždy. Postupně je stále více neklidný a zmatený, sleduje manželku do nedalekého vodního kanálu, kde zjistí, že opravdu má poměr s Alexem. Když se Alice krátce poté ztratí, David se stane hlavním podezřelým z jejího zmizení. Jak policie pokračuje v pátrání, čím dál více je přesvědčena, že David zavraždil svou ženu a snaží se najít důkaz, který by ho usvědčil.(Nivenx)
*4/5
CSFD: 61%
Moje hodnocení:
Poprvé jsem si říkala "Jejda, to bude super film, už se těším.." pak už moje natěšení pomalu utichalo, ale zase se ke konci navracelo. Já ani nevím, co si mam o tohle filmu myslet. Přesně tady bych zvolila metodu 3,5 hvězdičky. Není to na 4, ale ani ne na tři. Podle mě kdyby to mělo malinko lepší zkombinování "monstra" asi bych byla nadšenější.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Gangster-ka Afričan

25. dubna 2017 v 7:37 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro Gangster-ka Afričan
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit?(Bioscop)
*5/5
CSFD: 70%
Moje hodnocení:
Za mě musím říct, že tohle je pecka film! Co se týče herců, míst, zpracování. Řekla bych, že tohle nebyl ani český film. Za mě vážně paráda a moc se mi líbil! Jen tak dál, filmový průmysle!
Jak se líbil film Vám?
E/N

Krakatit

23. dubna 2017 v 9:34 | Emily Nightmare |  Films
Související obrázek
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Čapkova předloha se v těsně poválečném kontextu dočkala zřetelné aktualizace: mimořádně ničivá třaskavina v rukou válečných štváčů, které zajímají jen zisk, se může snadno stát osudnou rozbuškou, ohrožující celý svět. Režisér Otakar Vávra soustředí pozornost na horečnaté představy vyčerpaného a navíc zraněného protagonisty inženýra Prokopa, jenž se ze všech sil snažil zabránit zneužití svého vynálezu. I když po vypravěčské stránce (snově stylizované sekvence, které přibližují hrdinovo narušené vnímání, prozrazují inspiraci ponurým francouzským poetismem) film přece jen zestárnul, jeho výpověď si dodnes uchovává svou naléhavost.

  Román Karla Čapka Krakatit zfilmoval Otakar Vávra již záhy po druhé světové válce a pojal jej jako horečnatě expresivní varování před jadernou zkázou. V roce 1980 se k tomuto dílu vrátil znovu, tentokrát však zdůraznil násilnou aktualizaci výchozího textu ve smyslu zákeřných imperialistických piklů. Hlavní hrdina vědec Prokop se ocitá ve smrtelném ohrožení, když chce zabránit zneužití svého epochálního vynálezu třaskaviny Krakatit dvěmi skupinami lidí, kteří s její pomocí chtějí ovládnout svět.(oficiální text distributora)
*3/5
CSFD: 83%
Moje hodnocení:
Za mě pěkné zpracování filmu, musím říct, že bych asi asi nedokázala představit tento film v barevné podobně. Normálně černobílé filmy nemusím, ale k tomuhle mi to neodmyslitelně patří. Za mě dobrý film:)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Žena v černém

21. dubna 2017 v 8:24 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro Žena v černém
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)

 • Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit.(oficiální text distributora)
*4/5
CSFD: 71%
Moje hodnocení:
Podle mě docela dost povedený film. Ačkoli jsem čekala možná něco víc, byla jsem překvapená a nakonec moje chutě byly naplněny. Za mě opravdu dobrý film, u kterého ukápla i slza.Jak se líbil film Vám?
E/N

Přežijí jen milenci

19. dubna 2017 v 5:21 | Emily Nightmare |  Films
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Adam - talentovaný hudebník ve stylu 60. let, žije v ponurém Detroitu. Zoufalý z toho, kam ten svět spěje, čím dál častěji přemýšlí o sebevraždě. V teplém Tangeru žije jeho tajemná, stylová přítelkyně Eva, co miluje poezii a ráda večeří s Christopherem Marlowem. Adamu i Evě je více než tisíc let. Před několika staletími, se dohodli, že kvůli čerstvé krvi nebudou zabíjet lidi a dobývat krev budou v nemocnici. Není to tak dávno, co se rozhodli žít odděleně. Moc dlouho jim to ale nevydrželo a Eva už vystupuje z letadla v Detroitu. Oba cítí, že se má stát něco nebezpečného. Brzy přijíždí do města i mladší sestra Evy - nekontrolovatelný šílený upír, který neumí ovládat své emoce. Ve městě začínají podivná úmrtí a tak musí Adam i Eva uprchnout do Alžírska. Problémy teprve začaly a vypadá to, že konec světa přeci jenom nastane a smrt není daleko... Smrt? Není příliš brzy?(H.C.E.)
*3/5
CSFD: 74%
Moje hodnocení:
Průměrný film, který mě nějak neosilnil. Bylo to sice zajímavé, kouknout se zase na vampírový film, ale pravděpodobně si ho už nepustím. Odreagovačka, nenadchne, neurazí.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Bůh masakru

17. dubna 2017 v 10:13 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro Bůh masakru
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Rvačka dvou dětí na hřišti. Nateklé rty, vyražené zuby... Rodiče "oběti" pozvali na návštěvu rodiče "útočníka", aby vyplnili pojistnou událost a vše v klidu vyřešili. Přátelské žertíky zprvu vysoce civilizovaných lidí se postupně mění v masakr, kterému nikdo z nich neunikne. Příběh odhaluje to, co je politicky korektní, a ukazuje, že pod pozlátkem je mnoho krutosti.(oficiální text distributora)
*5/5
CSFD: 73%
Moje hodnocení:
Musím říct, že se mi do tohohle filmu ani moc nechtělo. Říkala jsem si, že to bude kravina a po chvilce to vypnu. Opak bych pravdou. Ačkoli se celý film odehrává v jednom bytě, nasmála jsem se a musím říct, že to je jeden z filmů, co mě za poslední dobu hodně pobavil! :) Rozhodně doporučuji!
Jak se líbil film Vám?
E/N

Hlas smrti

15. dubna 2017 v 11:34 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro hlas smrti
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Jonathan Rivers (Michael Keaton) je úspěšným architektem s krásnou ženou, spisovatelkou Annou, milujícím synem Mikem a dalším dítětem na cestě. Žije spokojeně do té chvíle, než do jeho života zasáhne tragédie. Anna se ztratí cestou do práce a později je nalezena utonulá v řece. Jonathan, šílený žalem, se odstěhuje a úzkostlivě se straní všech přátel a zbytku rodiny. Tajemný vědec Nicolas Elia přesvědčí Jonathana, že Anna vysílá signály "ze záhrobí" pomocí televizní obrazovky a rádia. Jonathan poslechne jeho rady a s pomocí nových přátel Raymonda Price a Sarah Tate se pokusí navázat spojení s manželkou. Bezděčně tak otevře dveře do jiného světa. Netuší, co tím způsobí: mrtví teď mají možnost zmocnit se ho..(oficiální text distributora)
*2/5
CSFD: 62%
Moje hodnocení:
Za mě film dost o ničem, byla jsem docela zklamaná. Prvně mi to přišlo jako dobrý námět, ale postupně to šlo do příšerný kraviny, za mě rozhodně ne.

Jak se líbil film Vám?
E/N

Baba na zabití

13. dubna 2017 v 21:17 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro Baba na zabití
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Čierna komédia o zaľúbenej dvojici, ktorá konečne našla byt svojich snov. Má to však maličký háčik - a tým je stará žena, ktorá býva v byte nad nimi. Čoskoro zistia, čo všetko im prináša život v novom dome - začínajú splácať krutú, ale naozaj krutú daň. Okolnosti časom donútia Stuarta a Nancy použiť mimoriadne prostriedky, aby si udržali pokojný domov... Čo takto vražda?(oficiální text distributora)
*5/5
CSFD: 58%
Moje hodnocení:
Tenhle film je prostě boží. Nevím, jestli je to proto, protože naše babička dělá čas od času něco podobného, ale byla to pecka. Film mě opravdu zabavil a já jsem se bavila po celou dobu! :)
Jak se líbil film Vám?
E/N