Červen 2017

Moucha 2

20. června 2017 v 15:15 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro Moucha 2
Navenek vypadá Martin jako normální dítě. Ale pod jeho zevnějškem se skrývá výjimečná bytost. Za prvé je génius. Za druhé je plně dospělý, přestože je mu teprve pět let. Ale nejpozoruhodnější ze všeho je, že Martin je synem lidské mouchy, vědce, jehož geny byly tragicky zdeformovány při nezdařeném experimentu. A nyní je jen otázkou času, kdy se zmutované geny uvnitř Martina probudí k životu. Eric Stoltz hraje Martina, chlapce, který má protrpět nejstrašnější proměnu, jakou kdy lidská bytost zakusila. Daphne Zuniga hraje Beth, počítačovou techničku, která se pro Martina stává jedinou oporou v jeho těžkém boji za odvrácení osudu mnohem horšího než smrt. Film Moucha 2 je se svými zvláštními efekty hrůzyplným pokračováním, které svému předchůdci konkuruje jak v napětí, tak v obrazotvornosti.(oficiální text distributora)
*3/5
CSFD: 46%
Moje hodnocení:
Průměrný film, nenadchnul, nepřekvapil. Asi jsem čekala něco víc. Dvojka byla prostě slabá a asi bych se bez ní obešla. Za mě trochu zklamání.
Jak se líbil film Vám?
E/N

PET

18. června 2017 v 1:05 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro pet 2016
Tento strašidelný psychologický horor sleduje Setha (Dominic Monaghan), samotáře pracujícího ve zvířecím útulku. Z rutiny jeho monotónního života ho jednoho dne vytrhne náhodné setkání s Holly (Ksenia Soloová), bývalou známostí ze střední školy, jíž se záhy stane posedlý a začne ji sledovat. Když Holly rázně odmítne jeho návrhy, Seth ji unese a drží ji jako rukojmí v kleci v útulku, kde pracuje. Holly však střeží vlastní skrytá tajemství, díky nimž ukáže svému únosci, zač je toho loket.(Cinemax)
*4/5
CSFD: 58%
Moje hodnocení:
Podle mě je toto film, co je docela dost zajímavý. Zezačátku jsem byla napnutá jako špagát, postupně to upadal, ale film se mi líbil a přišel mi fajn. Něco až moc naivní, ale nebylo to nejhorší.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Hladová hra

16. června 2017 v 16:06 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro Hladová hra
Pět cizích lidí se ocitá v temné jeskyni. Jsou zde uvězněni a k dispozici mají pouze zásobu vody, skalpel a hodiny, které cosi odpočítávají...(oficiální text distributora)
*2/5
CSFD: 45%
Moje hodnocení:
Asi hodně nízkorozpočtvý horor. Popravdě jsem asi čekala větší hrůzu. Je to něco mezi 2/3. Nemůžu říct, že by mě nadchnul, ale neunudila jsem se u něj jako u některých lépe prvedených.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Polednice

14. června 2017 v 7:31 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro Polednice
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
Eliška s malou dcerkou se po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí. Kolem Elišky, vystavené traumatům z osamělosti a postupně vysilované boji s nekonečnými úředními stereotypy, se postupně začínají spřádat sítě prokletí. Podaří se Elišce zachránit sebe i dceru před mysteriózním zlem dřív, než ji zcela ovládne stín Polednice a nebo vlastní šílenství?(Falcon)
*3/5
CSFD: 52%
Moje hodnocení:
Nevěděla jsem co od filmu čekat. Prvně jsem čekala hodně motiv pravé Polednice, ale spíš se tam neobjevil nebo jsem ho tolik nepostřehla. Za mě zajímavý film,ale asi jsem doufala ve víc.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Yes Man

12. června 2017 v 10:13 | Emily Nightmare |  Films
Související obrázek
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
Rozvedený Carl Allen, který se uzavřel před celým světem, absolvuje seminář se svérázným guru a jeho život se od základu změní. Odteď bude na všechno odpovídat slůvkem ano. V hlavní roli americké komedie režiséra Peytona Reeda exceluje Jim Carrey.
Carl Allen přišel na to, jak se zbavit porozvodové deprese a neperspektivní práce. Dosud jen seděl po večerech doma, odmítal návrhy svých přátel a na všechno odpovídal slůvkem ne. Ale poté, co absolvoval seminář vedený svérázným guru, se Carl rozhodne, že půjde vstříc životu a na všechno bude říkat ano. Bungee jumping? Ano. Nakupovat prostřednictvím teleshoppingu? Ano. Naučit se korejsky? Ano. Koupit si letenku na první let kamkoli? Ano. Získat dívku svých snů? Ano. Odbourat ostatní pohodovou, legrační taškařicí? Ano! Jim Carrey zapojuje každý kousek svého těla i každý sval své proměnlivé tváře v komediální eskapádě na téma: jak se otevřít životním možnostem. Zejména když zahrnuje i romanci se sympatickou, svobodomyslnou hudebnicí Allison (Zooey Deschanelová). Režisérem filmu je Peyton Reed (Bravo, Girls! a Rozchod!).(oficiální text distributora)
*3/5
CSFD: 58%
Moje hodnocení:
Normální americká komedie, která mi nepřijde až tak vzrušující. Je pravda, že mě pobavila, ale přijde mi to všechno na jedno brdo, navíc jsou to děsně naivní komedie. Za mě průměr.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Panna a netvor

10. června 2017 v 9:36 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro Panna a netvor
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
Slavnou strašidelnou pohádku, původně francouzskou, o princi začarovaném do děsivé zvířecí podoby, jehož vysvobodí až čistá láska, využil režisér Juraj Herz k vizuálně působivé podívané, která těží z tajuplných, stísněných prostor i z lyricky laděného vyprávění. Osudy nejmladší dcery zchudlého kupce, která se dobrovolně vydá do zakletého zámku, aby zachránila svého otce, původně zpracoval František Hrubín. Režisér oproti tradici nevtiskl netvoru lví podobu, nýbrž jej vybavil zlověstným ptačím zobanem.

Film měl společný rozpočet, a také částečně dekorace, se snímkem "Deváté srdce". V ateliéru č. 6 na Barrandově vytvořil architekt Vladimír Labský multifunkční dekoraci, která byla po úpravách využita rovněž při natáčení filmů "Deváté srdce", "Tajemství Ocelového města" a "Kočičí princ".(oficiální text distributora)
*4/5
CSFD: 78%
Moje hodnocení:
Tato pohádka je takvou pohádkou pro dospělé. Jedna z těch lepších starších pohádek, co jsem viděla. Svému dítku bych jí rozhodně nepustila, ale pro dospělé rozhodně dobré! :)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Vůně vanilky

8. června 2017 v 12:31 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro vůně vanilky
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
Základní dějovou osou příběhu je příběh Anny Zofové, která žije se svou matkou, manželem a nevlastními dětmi na statku, kam se přivdala, když přijela z Londýna od své tety, kde se učila cukrářkou. Venkovské prostředí je Anně cizí, vztah s jejím mužem, vdovcem, je nenaplněný, ambice Anny jsou zcela jiné. Na samotu přijíždí několik amerických vojáků a ptá se na cestu do Plzně. K jejich překvapení umí Anna perfektně anglicky, a tak jí vojáci požádají, aby jim tlumočila. Voják Stanley Annu obdivuje a jako žena ho velmi přitahuje. Anna svádí vnitřní boj, zda má být věrná svému muži, nebo odejít se Stanleyem do Plzně a později snad i do USA. Její vztah k Stanleymu akceleruje, když se k ní manžel chová hrubě a nakonec vede k Anninu rozhodnutí, že odjede se Stanleym do Plzně. Po celé řadě dramatických peripetií dojde v Plzni jejich vztah konečně naplnění. Anna si však paradoxně uvědomuje, že její místo je na statku, kde vychovává své nevlastní děti. A tak nakonec Stanleyho opouští s vědomím, že patří do této země, do Čech. V jejím rozhodnutí je i přehodnocení dosavadního vztahu ke svému muži, i přehodnocení odpovědnosti k nevlastním dětem.(oficiální text distributora)
*5/5
CSFD: 74%
Moje hodnocení:
Za mě rozhodně super zpracování filmu. Musím uznat, že tohle je jeden z mála filmů, co mě opravdu bavil a děsně se mi líbil. Rozhodně doporučuji!
Jak se líbil film Vám?
E/N

Jméno růže

6. června 2017 v 6:06 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro Jméno růže
V dnes již legendárním snímku z roku 1986 natočeném podle neméně proslulého románu Umberta Eca se ocitáme na opatství benediktinů, kde došlo k záhadnému úmrtí. Píše se rok 1327 a mniši jsou přesvědčeni o tom, že se blíží apokalypsa. Opatství právě hostí koncil, který se zabývá otázkou přesvědčení františkánů, kteří tvrdí, že by se církev měla zbavit svého majetku. Jeden z účastníků koncilu, ctihodný a respektovaný františkánský mnich William of Baskerville je požádán vedením opatství o pomoc při odhalení příčiny náhlé smrti. Avšak když se vyšetřování blíží k odkrytí tajemství, které chce opatství udržet v tajnosti, dochází k dalším úmrtím. Nyní již nelze zabránit tomu, aby se do celé věci nevložila Svatá inkvizice. William a jeho mladý novic závodí s časem, aby stihli prokázat nevinu křivě obviněnných a vyhnout se hněvu inkvizitora Bernarda Gui.(oficiální text distributora)
*3/5
CSFD: 84%
Moje hodnocení:
Za mě docela průměrný film, který mě až tolik nenadchnul. Byl sice zajímavý, ale znám o mnohem lepší. Na svou dobu t ale musel být zázrak.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Čarodejnice

4. června 2017 v 21:53 | Emily Nightmare |  Films
Související obrázek
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
V polovině sedmnáctého století měli lidé blíž k přírodě, blíž k Bohu, blíž k iracionálním jevům, které dnes považujeme už jen za pohádky. Sedmičlenná rodina farmáře Williama (Ralph Ineson), která v té době žila v relativním bezpečí jedné z osad v Nové Anglii, se po vážném střetu se sousedy rozhodla kolonii opustit a vydala se dobývat americkou divočinu. Po krátkém putování se usadili v zemi nikoho, poblíž rozlehlého temného lesa, o němž by leckterá citlivá povaha řekla, že působí zlověstně. Neblahé tušení členů farmářovy rodiny umocňuje i řada obtížně vysvětlitelných událostí, které jejich nový život provázejí, zašlou úrodou počínaje a podivným chováním domácího zvířectva konče. Vrcholem série katastrof je pak zmizení farmářova nejmladšího syna přímo před očima nejstarší dcery Tomassin (Anya Taylor-Joy), která ho měla hlídat. V atmosféře všudypřítomné paranoie plynoucí z dalších podivných událostí dochází k postupnému rozkladu rodiny, Tomassin je jednomyslně označena za viníka všech neštěstí a obviněna z čarodějnictví, ačkoliv je to paradoxně právě ona, kdo si ještě zachovává alespoň zdání zdravého rozumu. A to, co se skrývá v temném lese a doposud bylo jen v roli pouhého pozorovatele, se rozhodne udeřit.(CinemArt)
*4/5
CSFD: 57%
Moje hodnocení:
Prvně jsem čekala nějakou typickou slátaninu, co mě nebude ani bavit, postupem se z toho vyklubal hodně dobrý film, který se mi líbil. Je pravda, že konec bych trošku poměnila a zakombinovala k dokonalosti, ale i tak je super! :)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Poslední cyklista (1. i 2. díl)

2. června 2017 v 2:06 | Emily Nightmare |  Films
Výsledek obrázku pro Poslední cyklista
Jaký by byl osud novorozeněte v klášterním sirotčinci? Štěstí přišlo s bezdětnými manželi, do jejichž života vnesla malá Klárka světlo. Dvoudílný televizní film, který může přinést trochu světla i do vašich životů.
Klárka byla nechtěné dítě, proto ji vlastní matka hned po narození odložila do sirotčince. Manželé Orensteinovi naopak po vlastním dítěti toužili marně a když už přestali doufat, rozhodli se pro adopci. Jen shodou náhod se bezdětní manželé setkali s odloženým dítětem v klášterním sirotčinci, a tak se Klárka ocitla v rodině dobře situovaného úspěšného advokáta, která ji zahrnula láskyplnou rodičovskou péčí a jejímuž životu dalo děťátko v povijanu smysl. Klárka neznala význam slov adoptivní rodina a nevěděla nic o židovském původu ženy a muže, kteří pro ni byli od malička maminka a tatínek. Nevěděla ani to, že se z ní zápisem do matriky židovské obce stala také Židovka. Co z toho by malé dítě mohlo pochopit? Díky babičce poznávala židovské zvyky, svátky a jejich starozákonní smysl. Orensteinovi nechali malou křesťanku zapsat do matriky jako svou dceru, jako Židovku, hlavně proto, aby ji co nejlépe zajistili do budoucna. Chtěli, aby byla šťastná a aby ji nikdy znovu nepotkal tragický osud odloženého dítěte. Netušili, co všechno se změní po nástupu fanatického vůdce k moci v sousedním Německu a jeho expanzi do dalších zemí Evropy. Protižidovská opatření platila pro všechny bez výjimky a jejich důsledky pocítili také Orensteinovi. Když pochopili zoufalost situace, která se s každým dalším dnem zhoršovala, pokusili se Klárku zachránit. Šance, jak to zařídit, byly jen dvě. Mohla odjet s příbuznými do Ameriky nebo se vrátit ke své biologické matce, křesťance. Musí to být ale co nejdříve. Cesta do Terezína bude totiž nevyhnutelná i pro ně a je jen otázkou času, kdy budou muset opustit bezpečí svého domova.
Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Svoboda skvělou maďarskou herečku Agi Gubikovou, vynikající Martu Vančurovou a stejně přesvědčivého Petra Štěpána. V hlavní dětské roli diváky dojme mladinká Sabina Rojková a také Vincent Navrátil jako její kamarád Herbert.(Česká televize)
*5/5
CSFD: 67%
Moje hodnocení:

Jelikož se zajímám o 2SV, tato tématika Židů je mi docela blízká. Musím říct, že zpracování a to všechno je naprosto dokonale udělané, že jsem byla až okouzelná. Za mě super oba díly, které se povedly. Na konci ukápla slzička, super!
Jak se líbil film Vám?
E/N