Films

Mandragora

Včera v 17:00 | Emily Nightmare
Související obrázek
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
Psychologický snímek, jehož námětem je chlapecká prostituce. Patnáctiletý Marek opouští svého autoritativního otce a vlakem se vydává do Prahy. Krátce po příjezdu se ho ujímá zkušený pasák, díky němuž naivní mladík proniká do nového prostředí a záhy se stává prostitutem. I když prožívá chvilkové opojení z peněz a blahobytu, nakonec se ponížený a zoufalý uchyluje k drogám.(oficiální text distributora)
*5/5
CSFD: 67%
Moje hodnocení:
Tak toto je film, který si otřese asi každým, kdo ho dokouká. Musím říct, že za mě to je film, který by mohl být více zviditelněn a více ukazován na světlo. Přeci jen je to v ČR a ne až zas tak dlouho zpátky. Pokud dokouknete trailer a přesto budete mít zájem kouknout se na film, tak vřele doporučuji, za mě ačkoli je to smutný film, tak opravdu dobře zpracovaný.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Nenechte se rušit!

Úterý v 12:20 | Emily Nightmare
Související obrázek
Petr Nárožný v malé televizní komedii o mezilidských vztazích.
Malá televizní komedie Jiřího Justa a Hynka Bočana ukazuje, co všechno může potkat nájemníky jednoho pražského domu, když v něm zavládnou instalatéři. Oprava stoupaček, to znamená rozkopané koupelny, záchody, kuchyně - zkrátka dům bez vody. Nájemníci, kteří si ještě před několika dny byli cizí, jsou ze zcela pochopitelných příčin donuceni žít kolektivněji, což samo o sobě přináší množství nečekaných situací a zápletek. V hlavních rolích se představí Jana Hlaváčová, Petr Nárožný a Josef Kemr.(Česká televize)
*3/5
CSFD: 68%
Moje hodnocení:
Film mě bavil, neříkám, že to byla třešnička na dortě, ale film byl celkově povedený. Jsou krásně vidět mezilidské vztahy a sousedi. A pro nás - moderní děti - i příklad toho, jak to mohlo vypadat kdysi, když nebylo všechno jako dnes. Za mě dobrý film :)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Umírající zvíře

Neděle v 12:30 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Umírající zvíře
Příběh o lásce a smrtelnosti, svobodě a utrpení podle románu Philipa Rotha. Profesor David Kepesh (Ben Kingsley) věnoval značnou část svého života výuce literatury a dobývání půvabných studentek. Otevřeně přiznává, že krásné ženě nedokáže odolat. Když však po šedesátce potká skvostnou Consuelu (Penélope Cruz), její mládí, její nádherné tělo a samozřejmost, s jakou se mu oddává, i podivná netečnost, s níž přijímá projevy jeho vášně, v něm probouzí žárlivost, kterou Kepesh nedokáže zapudit dokonce ani ve chvílích, kdy ji svírá v náručí, ztrácí svůj obvyklý ironický odstup a soustředění, přestává racionálně uvažovat. Před nejhorším ho však zachraňuje láska zralé ženy.

Film byl natočen podle románu nositele Pulitzerovy ceny Philipa Rotha a jeho název "Umírající zvíře" odkazuje na citát z irského básníka W. B. Yeatse, v němž se hovoří o tom, že lidské srdce, nemocné touhou, je připoutáno k umírajícímu zvířeti. Moudrá výpověď stárnoucího muže, který prahne po lásce a plnosti života a jen těžko se vyrovnává s vědomím, že to vše bude muset už třeba zítra opustit.(oficiální text distributora)
*4/5
CSFD: 74%
Moje hodnocení:
Nebudu lhát. zezačátku jsem si říkala že to bude trapný zamilovaný film starého muže a mladé ženy. I proto jsem vlastně na film koukala jedním okem. Ke konci jsem mu věnovala obě oči a musím říct, že konec mě opravdu rozplakal. Sama jsem ani takový konec nečekala. Za mě sper film!
Jak se líbil film Vám?
E/N

Hamiltonovi

17. listopadu 2017 v 14:00 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Hamiltonovi
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
Hamiltonovi vypadají jako dokonalá americká rodina: pracovití členové splečenství, pilní přispěvatelé místní charity a pravidelní návštěvníci bohoslužeb, vždy zdvořilí ke svým sousedům .... až na to, že je nakonec obvykle zavraždí. Čtyři sourozenci se po smrti svých rodičů přestěhují do města na severu Kalifornie. Nejstarší David (Samuel Child) na sebe vezme zodpovědnost za své sourozence, dvojčata Wendell (Joseph McKelheer) a Darlene (Mackenzie Firgens) a nejmladšího Francise (Cory Knauf), který při práci na školním úkolu postupně odhaluje děsivá rodinná tajemství. Když to ostatní zjistí, cítí se ohrožení a citlivý Francis se musí rozhodnout: stane se chladnokrevným zabijákem jako jeho sourozenci, nebo se obrátí na jediné lidi, kteří ho kdy měli rádi a ušetří životy obětí rodiny?(oficiální text distributora)
*2/5
CSFD: 45%
Moje hodnocení:
Začátek mě napumpoval zvědavostí natolik, že jsem se těšila co bude dál. Ale pak jsem byla zklamaná. Konec mě úplně dorazil, hlavně po otevření klece/místnosti. Asi ten začátek byl moc dobrý na to, že jsem se ke konci zklamala. Za mě nic moc.
Jak se líbil film Vám?
E/N

O rodičích a dětech

15. listopadu 2017 v 9:00 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro O rodičích a dětech
Komedie O rodičích a dětech chce navázat na nejlepší tradice české filmové komedie. Vtipné dialogy, výjimečné herecké výkony a humor spojující diváky napříč generacemi. Příběh filmu vychází ze zdánlivě banální situace. Syn (David Novotný) jde na procházku se svým otcem (Josef Somr)... Syn je zralý čtyřicátník a žije spokojeně se svou přítelkyní. Otci je přes sedmdesát. Je bývalý vědec-biolog. Klasický intelektuál v dobrém slova smyslu. Zdánlivě jediné, co tyto dva muže spojuje, je to, že se jdou jednou za měsíc společně projít Prahou. Nicméně jsou svázáni poutem čtyřiceti let společného života. V brilantně vedeném dialogu se před námi odkrývají dějiny dvacátého století a všechny absurdity s ním spojené. Odhalují se ta nejhlubší místa lidských vztahů. Odtajňují se staré resty, trápení a radosti. Na scéně se objeví Vnuk, o kterém Syn neměl přes dvacet let ani tušení. A některé chyby se opakují znovu a znovu.

Vladimír Michálek patří k nejoceňovanějším tvůrcům střední generace českých filmařů. Mezi jeho filmy patří: Amerika (1994), Zapomenuté světlo (1996, ocenění Český lev ve dvou kategoriích), Je třeba zabít Sekala (1998, získal mj. ocenění Český lev za nejlepší film roku), Anděl Exit (2000, Český lev za nejlepší umělecký počin), Babí léto (2001, ocenění Český lev ve 4 kategoriích).(oficiální text distributora)
*3/5
CSFD: 70%
Moje hodnocení:
Popravdě jsem měla co dělat, abych zapátrala o čem film byl. Už je to dlouho, co jsem ho viděla, takže jsem si musela pustit alespoň trailer. Musím říct, že to je možná i ten důvod, proč si to tolik nepamatuji, extra mě to nezaujalo, takže si nepamatuji přesně film. Průměrná komedie, někdy úsměvné scénky.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Experiment (2010)

13. listopadu 2017 v 13:11 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Experiment 2010
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
V šokujícím psychologickém thrilleru si zahrál Adrien Brody a Forest Whitaker. Téma filmu se točí kolem dvaceti čtyř mužů, kteří se účastní experimentu, který má simulovat život ve státním vězení.
V šokujícím psychologickém thrilleru natočeném na základě nechvalně známého Stanfordova vězeňského experimentu si zahráli oscaroví herci Adrien Brody a Forest Whitaker. Tým vědců provádí dvoutýdenní psychologický experiment, kterého se účastní čtyřiadvacet dobrovolníků. Pravidla jsou jednoduchá: některým ze zúčastněných bude přidělena role dozorců a ostatní budou vězni. Ačkoli jsou bachaři jasně poučeni, že musejí udržet pořádek mezi vězni bez použití násilí, po vypuknutí vzpoury mezi trestanci jdou jakákoli pravidla stranou. Čím více se muži vžívají do svých rolí, tím více se o slovo hlásí moc, strach a celý experiment se dostává absolutně mimo kontrolu...(oficiální text distributora)
*5/5
CSFD: 65%
Moje hodnocení:
Za mě dobře natočený film, který mě nadchnul. Svým dějem a napínáním vás táhne k tomu, že chcete vědět víc, takže musím říct, že ačkoli jsem ho zkoukla na dvakrát, hltala jsem každou minutu. Zrovna na takový experiment, který je dobře natočen a ztvárněn je radost koukat :)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Parlor

11. listopadu 2017 v 11:11 | Emily Nightmare
Související obrázek
Partia amerických študentov prichádza za nezáväznou zábavou do Litvy, malej krajiny vo východnej časti Európy. Všetko prebieha podľa plánu, až kým dvojica zvedavcov, Emy a Brock, jedného večera neopustí súkromnú párty, aby sa dali potetovať miestnemu "špecialistovi". Už čoskoro sa všetci presvedčia o tom, že odborníkov talent a manuálne zručnosti nespočívajú len v maľbe na kožu zákazníkov.(*CARNIFEX*)
*3/5
CSFD: 52%
Moje hodnocení:
Asi jsem čekala o něco větší nářez, když mi to kamarád popisoval jako úžasný film. Za mě je to asi takový klasika, která vás neomrzí s malinkými prvky SAW. Protože pokud se vyžíváte v nechuťárnách, rozhodně tady je najdete jako u zmíněného SAWu. Nebylo to nic příšerného, film velmi dobře natočený, prohlídnete si práci tatera, jak opravdu funguje, ale za mě žádný zázrak. Navíc konec předvídatelný jako pět minut po sexu.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Hněv duší

9. listopadu 2017 v 12:26 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Hněv duší
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
Skupina zlodějů, kteří jsou na útěku po přepadení banky, najde útočiště v opuštěném domě. Zatím nemají tušení, jaké zlo zdánlivě pustý dům skrývá. Blíží se noc, venku zuří bouře, ale to není nic oproti tomu, co se začíná dít vevnitř. Probouzí se strašlivé zlo uvězněné ve stěnách domu. Členům skupiny se začínají postupně zjevovat obrazy zmrzačených těl, která jsou výjevem hrůzných činů, jež se zde odehrály. Strach ve skupině narůstá a její členové jsou na sobě závislí čím dál víc...(oficiální text distributora)
*3/5
CSFD: 56%
Moje hodnocení:
Zezačátku jsem se chvěla nadšením, že to bude přesně něco pro mě. Ovšem do té doby než přišli ty vtipné přeměny duchů. Za mě to není katastrofa, pokud to nečekáte, vyděsí vás to, ale čekala jsem asi něco lepšího. Je pravda, že vzhledem k době natočení nemůžu říct asi nic. Na svou dobu trhák, ale nic nadčasového. Zklamání ke konci, jinak fajn film! :)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Ray

12. září 2017 v 12:55 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Ray film
Jestliže lze život chápat jako souhrn jeho jednotlivých částí, pak příběh Ray Charlese je možno považovat za souhrn osobních vzestupů a pádů v průběhu dlouhé a slávou ověnčené kariéry ve světě hudby. Ray zažil bolest i osobní tragédie. Množství jeho hudebních stylů (jazz, rhytm & blues, rock-and-roll, gospel, country & western) je sledem a souhrnem celistvé inspirativní cesty génia s jedinečnou vizí, génia, který světu daroval možnost zcela nového způsobu vnímání hudby. RAY je dosud nevyprávěný příběh dramatického osudu americké hudební legendy, jehož vzniku předcházel patnáctiletý sběr materiálu a sledování Rayovy tvorby uznávaným filmařem Taylorem Hackfordem.

S hercem Jamiem Foxxem v titulní roli prožíváme šíři a autentičnost Rayova osudu v jeho nejvýbušnějším období. Všechno začalo v okamžiku, kdy černý slepý teenager sám nastoupil do floridského autobusu a cestoval přes Státy, aby svůj styl vybrousil na jazzové scéně v Seattlu. Od Rayových počátečních bojů o to, aby se s ním zacházelo tak, jak si zaslouží, a aby mohl jít svou cestou, přes jeho objevení společností Atlantic Records a bleskový vzestup ke globální popularitě, přes boj s drogovou závislostí a vyrovnávání se s milostnými vzplanutími nás vyprávění vede zpět až do dětství. Než se stal jedním z největších hudebních idolů své generace, musel se vyrovnat s pátým rokem svého života, kdy se utopil jeho bratr George a on začal ztrácet svůj zrak. Byla to doba, která nesmazatelně ovlivnila hloubku Rayových citů a probudila v něm onu nesmrtelnou hudbu.

Film není jen pietní poctou idolu jazzmanů, ale je především filmovou lahůdkou, která sklidila ovace kritiky a která pravděpodobně postoupí do závěrečného boje o ceny Americké filmové akademie.(oficiální text distributora)
CSFD: 84%
Moje hodnocení:
U tohoto filmu mi nezůstalo oko suché. Za mě super natočený film, který vás rozhodně dojme a chytí za srdíčko. Pokud se zajímáte o hudbu nebo chcete strávit odpoledne nějakým zajímavým filmem, doporučuji tento.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Vlk z Wall Street

10. září 2017 v 8:50 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Vlk z Wall Street
Film Vlk z Wall Street přináší podívanou z doby, kdy na Wall Street vládla pravidla Divokého Západu. Jen místo pistolníků na koních se tu prohánějí jachty a nahé blondýny a místo prachu nad prérií víří vzduchem bankovky. Někdy dokázal vydělat i 12 milionů dolarů za pouhé tři minuty. A peníze uměl také pěkně roztáčet. V jeho kancelářích běžně defilovala nahá dívčí dechovka, šňupaly se velehory kokainu, pořádaly se závody v házení trpaslíky, opice jezdily na kolečkových bruslích a se svou ženou souložil na matraci ze samých bankovek. Když mu v Londýně na večírku došly drogy, vzbudil svou newyorskou sekretářku, aby mu je poslala soukromým tryskáčem. Po každém velkém mejdanu ale přichází i odpovídající kocovina. Zvlášť, pokud kouzlení s akciemi je více než jen kreativní. FBI vás pak chce zatknout a mnoho dalších se chce pomstít.(Bontonfilm CZ)
*5/5
CSFD: 83% - 57. nejoblíbenější film
Moje hodnocení:
Zazačátku jsem se hodně bála, abymě film vůbec bavil, protože tři hodiny u filmu? To nevydržím u každého. Musím říct, že film ani můj oblíbenec mě nezradil. Jeden z nejlepších filmů co jsem viděla, jsem naprosto odvařená z tohoto filmu. Za mě bezva!
Jak se líbil film Vám?
E/N

Vraždy podle abecedy

8. září 2017 v 6:45 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro vraždy podle abecedy film
The Alphabet Killer je natočen na základě skutečných vražd takzvaného Abecedního zabijáka v osmdesátých letech devatenáctého století. Megan Peige je policistka, která všechen čas věnuje své práci a následkem toho se u ní objeví schizofrenie, porucha, kterou trpí déle než 6 měsíců, zahrnující i jeden měsíc kdy se u ní začnou objevovat typické syndromy jako jsou iluze, halucinace, zmatená řeč, zmatenost nebo katonický stav. Meganina posedlost vede k jejímu zhroucení a vyvrcholí rvačkou při jejím pobytu v nemocnici. Nakonec ztrácí svého snoubence Kennetha a svoji práci. O dva roky později Megan znovu pracuje, tentokrát jako poradce ale její víceméně normální život skončí, když je nalezena další mrtvá dívka. Megan se pokuší najít vraha ať už za pomocí policie a nebo bez nich.(Shanshu)
*3/5
CSFD: 46%
Moje hodnocení:
Film docela průměrný. Ani mě nenachnul, ani nesrazil na kolena. Čekala jsem větší vzrušení a napětí, ale to se během filmu nedostavilo. Název mě nalákal děj to pokazil.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Studnařova dcera

6. září 2017 v 10:42 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Studnařova dcera
Patricia nese svému otci oběd a cestou narazí na pohledného mladého muže jménem Jacques Mazel. Ona je nevinná osmnáctiletá dívka, on je bojový pilot, který je o osm let starší než ona. Když se setkají podruhé, je měsíc v úplňku a ti dva zcela propadnou své touze. Znovu se však už nesetkají, Jacques je odvolán do války a Patricii to zlomí srdce. Když později zjistí, že je těhotná, neubrání se a oznámí Jacquesovým bohatým rodičům, že čeká jeho dítě. Mazelovi jsou však přesvědčeni, že se je Patricia snaží vydírat a vykážou jí bez milosti ze svého domu. A tak se z čerstvě narozeného dítka raduje jen Patricia a její otec. Jejich štěstí jim budou Mazelovi brzy závidět, zvlášť ve chvíli, kdy bude Jacques prohlášen za nezvěstného…(oficiální text distributora)
*4/5
CSFD: 65%
Moje hodnocení:
Tenhle film se mi líbil, přišel mi zajímavý, ale děsně sladce naivní. To je jediné co bych mu vytknula, protože nemam ráda přeslazené filmy. Za mě pěkné, jen bych to trošku naředila.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Pěsti ve tmě

4. září 2017 v 9:41 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Pěsti ve tmě
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
Píše se rok 1936, nervozní atmosféra z nacistické hrozby proniká i do sportu. Šampión v boxe Vilda Jakub se utká s Němcem Kurtem Schallerem. Nacisté jsou rozhodnutí použít v zájmu vítězství svého mistra i ty nejšpinavější prostředky. Vilda prohlédne jejich hru a soustředí se na přípravu životného utkání. Příběh graduje vítězstvím jedné ze dvou lásek, mezi nimiž se Vilda v napjatých okamžicích rozhoduje.(oficiální text distributora)
*2/5
CSFD: 74%
Moje hodnocení:
Asi jsem naivně čekala zase něco víc. Fanoušek boxu by asi hladově slintal na každé minutě, ale mě film nějak nechytil a úplně nebavil. Za mě slabší film, který si nepustím.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Lidská zvířata

2. září 2017 v 7:27 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Lidska zvířata
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
Šokující a brutální horor z prostředí obchodu s lidmi. Ještě brutálnější než horor SAW. Inspirováno skutečnými událostmi.
Skupina vysokoškoláků odjíždí strávit víkend na chatu. Jejich pobyt se ale zvrhne v boj o přežití, když jsou uneseni obchodníkem s lidmi jménem Wayne. Ten má na staré koňské farmě plné klece mladých lidí. Muži jsou určeni k práci v dolech a ženy pro nevěstince po celém světě. Waynův brutální přisluhovač Edgar se nezastaví před ničím, aby ze zajatců udělal poslušné otroky vhodné k prodeji. Všichni ze skupiny jsou postupně prodáni nebo zabiti, a zbývají už jen dva - Nick a Erin. Ti se zoufale pokusí o útěk. Podaří se jim opět získat svobodu? Neuvěřitelná hra o život začíná. Film obsahuje brutální scény a proto v žádném případě není vhodný pro mládež do 18 let!(oficiální text distributora)
*3/5
CSFD: 26%
Moje hodnocení:
Tenhle film jsem hledala už hodně dlouho, ale nemohla jsem ho najít. Teď , když sem si ho pustila znovu, tak sem z něj nebyla tolik nadšená jako zezačátku, když jsem ho viděla poprvé. Za mě průměr.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Hodinový manžel

31. srpna 2017 v 9:22 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Hodinový manžel
Filmový debut divadelního režiséra a scénáristy Tomáše Svobody vypráví příběh čtyř přátel, vášnivých hráčů vodního póla, kteří společně provozují bazén. Ten jim jednoho dne jako nevyhovující vypustí hygiena a čtveřice se tak rázem ocitá doslova na dně. Jeden z nich pak na dně bazénu začne dokonce i bydlet, když se pohádá s manželkou a uražen odejde z domova. Z nedostatku příležitostí začnou chlapi podnikat jako "hodinoví manželé" a zakrátko si najdou klientelu mezi místními dámami. Každý z nich má svou pravidelnou zákaznici, ale ty mají kromě oprav často i velmi specifická přání a potřeby. To se však pomalu přestává líbit partnerkám a manželkám našich hrdinů... Takto rozehraný příběh pak graduje nečekanou cestou do Tater, kde se vše pořádně zamotá, aby nakonec vše dospělo do zdárného konce, který slibuje nejedno překvapení.(H.C.E.)
*3/5
CSFD: 56%
Moje hodnocení:
Je pravda, že nevím co sem od tohohle filmu čekala, ale mě se to moc nelíbilo. Za mě průměrný film, který mě nenadchnul ani nezklamal tolik.
Jak se líbil film Vám?
E/N
 
 

Reklama