Films

Noční autobus

7. prosince 2017 v 16:46 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Noční autobus film
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
Radovánky v Mexiku byly fajn, ale bujarý dívčí prázdninový víkend skončil a nadešel čas vrátit se domů. Proto také nyní Jules (Cameron Goodmanová) a Mel (Peyton Listová) stojí promáčené deštěm na téměř liduprázdném, do tmy se halícím letišti. A to někomu, kdy by se rád ke své rodině dostal živý a zdravý, navíc když je ten někdo dvojice velmi pohledných slečen, rozhodně nepřijde jako nejbezpečnější místo k přenocování. A jelikož nikde nejsou ani taxíky, rozhodnou se dívky ještě s několika dalšími spolucestujícími přijmout lákavou nabídku na první pohled sympatického a neškodného řidiče transportního minibusu, který je ochoten všechny opozdilce odvézt blíže k městu. To, že někdo vypadá neškodný, ale neznamená, že je takový i ve skutečnosti. A stejně tak není nikde psáno, že noc, která začala obyčejně, musí nutně i obyčejně skončit. Tenhle spoj totiž míří přímo do pekla v děsivém americkém autorském thrilleru Edwarda Andersona z roku 2008.(oficiální text distributora)
*3/5
CSFD: 51%
Moje hodnocení:
Až na některé zázračné kousky, kde byl vrah superhrdinou a spolu dalších takových pár zajímavých scének. No, jinak docela dobrý film, konec nebyl až úplnou hovadinou, jako si ve posledních kouscích stěžuji. Takže za mě docela pohodový film, mohl být o něco lepší, kdyby se z filmu nestalo toto.
Jak se líbil film Vám?
E/N

PragueNight

5. prosince 2017 v 6:05 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro PragueNight
*5/5
CSFD: 61%
Moje hodnocení:
Ačkoli je film amatérsky zpracovaný, musím dát velký palec nahoru, protože tento film opravdu stojí za to. Je pravda, že spoustu věcí se dočtete nebo jste se dozvěděli už dávno před tímto snímkem. Já o tomto podsvětí Prahy neměla ani ponětí a dostala jsem tento film na doporučení. Za mě opravdu dobrá práce.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Perfect sisters

3. prosince 2017 v 10:10 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Perfect sisters
Dvě sestry jsou už unaveny matčiným alkoholismem a jejími zálety, tak vymyslí plán, jak ji zabít.(rialilly)
*4/5
CSFD: 62%
Moje hodnocení:
Pokud si představíte, že toto dokázely vymyslet dvě malé dívky v reálném světě, stojí mi chloupky na rukou. Malé, ale přesto dokázaly vymyslet jak matku zabít. Za mě vpovedený film, s dobrým zpracováním a silným příběhem, kdy je těžké nevcítit se do role děvčat!
Jak se líbil film Vám?
E/N

Hodíme se k sobě, miláčku...?

1. prosince 2017 v 1:12 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Hodíme se k sobě, miláčku...?
Na počátku zahlédne Marta svatbu své kamarádky Aleny. Potom jde do blízkého železářství pro kroužky na záclony. Po prodavaččině tradičním "nemáme" si nechá zavolat vedoucího Viktora Tomáše. Ten se jí omluví, že zboží není na skladě a vzápětí jí vyzná lásku a požádá ji o ruku. Večer jej doma čeká nemilé překvapení. Všude je nepořádek a Marta, která místo večeře hledá svatební fotografie mu vyčte, že scénku s kroužky, kterou si rok co rok připomínají své seznámení, stále více odbývá. Viktor se marně domáhá večeře a pak se na nápad Marty vydají na návštěvu novomanželky Aleny, která je mimochodem skvělá kuchařka. Idylka, která u kamarádky vládne oba hosty překvapí. Alena jim však prozradí, že si tentokrát (vdávala se již potřetí) nechala najít ideálního partnera pomocí počítače. Marta s Viktorem zapochybují, zda se k sobě vůbec hodí a navštíví proto kybernetický ústav, kde počítač zjistí, že jejich manželství se rovná hazardu. Nechají si pro sebe najít ideální partnery a přes důrazné varování tetičky Emilky se rozhodnou se svými "ideálními partnery" sejít. Jenže jak už to v českých komediích bývá, všechno se řádně zamotá, protože ani jeden z nich se napoprvé nesetká s tím pravým. Hudební skladatel Petr Karát místo sebe poslal na schůzku s Martou instalatéra Frantu a Viktor navštíví ordinaci "své" doktorky Tuchlové právě v den, kdy ji zaskakuje energická Soňa Brčková. Jak už to končívá, sejdou se nakonec všichni aktéři, včetně tetičky Emilky, Aleny a jejího ideálního manžela, pravých i nepravých ideálních partnerů u Tomášů a vypukne ten pravý šťavnatý zmatek, který dělá komedii komedií...(oficiální text distributora)
*4/5
CSFD: 68%
Moje hodnocení:
Za mě jedna z hodně povedených českých komedií. Děsně mě bavila! Nejen že téma bylo ve své době dost nadčasové, protože se stroj podobá podobně jako našim seznamovacím prostředkům, ale i tím, jak je lidská zvědavost popřípadě ješitnost zrádná. Za mě super!:)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Les sebevrahů

29. listopadu 2017 v 16:16 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Les sebevrahů film
Legendární skutečný les Aokigahara, který se s děsivou majestátností tyčí na úpatí hory Fuji v Japonsku, je dějištěm napínavého nadpřirozeného thrilleru Les sebevrahů. Američanka Sára (Natalie Dormer) se do lesa vydává v rámci pátrání po svém dvojčeti - po sestře Jess (taktéž ztvárnila N. Dormer), která záhadně zmizela. Sářin manžel Rob (Eoin Macken), kterého chování Jess dlouhodobě frustruje, není své manželce skoro 10 tisíc kilometrů dlouhou cestu vymluvit. Po návštěvě školy, ve které Jess učí, se důvtipná Sára vydává do lesa samotného. Ve společnosti svého charismatického nového známého, přistěhovaleckého novináře Aidena (Taylor Kinney) vstupuje do lesa, ve kterém by dle důrazných varování "nikdy neměla opouštět vyšlapanou cestu". Na bezpečí obou z nich dohlíží místní průvodce Michi (Jukijoši Ozawa), ale s blížící se nocí jim není schopen setrvání přímo v lese rozmluvit a se zdráháním oba nechává lesu napospas. Vlivem strachu se Sářino vědomí brzy tříští; začíná zpochybňovat Aidenovy motivy, včetně jeho tvrzení, že Jess vůbec nezná. Sara, odhodlaná odhalit pravdu o osudu své sestry, je nucena čelit rozhněvaným a zmučeným duším mrtvých, jejichž obětí se stává kdokoliv, kdo se odváží vstoupit do jejich blízkosti. Tyto zákeřné duše na Sáru číhají na každém kroku, aby ji uvrhli do děsivé temnoty, ve které je nucena bojovat za vlastní spasení.(Falcon)
*3/5
CSFD: 46%
Moje hodnocení:
Opět nechápu proč z toho Amíci museli udělat americký film. Úpně mě vytáčí, že do půlky, třičtvrtě je film pecka a pak se z ničeho nic objeví nějaká přeprogramovaná zrůda nebo něco obdobného a z filmu je najednou slátanina. Za mě do půlky dobrý, pak včas vypnout ;)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Ženy na přelomu tisíciletí - Rozkoš bez rizika

27. listopadu 2017 v 9:00 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Ženy na přelomu tisíciletí
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
Rozkoš bez rizika 1/2
Pět let ze života prostitutek, které dokážou být sebevědomé a vyrovnané v divadelním představení i ve svém životě. Rámcem pět let natáčeného filmu je činnost občanského sdružení Rozkoš bez rizika, které se zaměřuje na zdravotní prevenci lidí poskytujících sexuální služby. Zakladatelka sdružení Hana Malinová hovoří o tom, že společnost Rozkoš bez rizika zajišťuje zdravotní vyšetřování, sociální poradnu, ale také připravuje divadelní představení. Autorkou jednotlivých děl je právě dr. Malinová a spolu s ní ing. Pecka. Ve filmu sledujeme zkoušku i samotnou živelnou veřejnou produkci, při níž jsou do hry zapojeni i diváci. Prostitutka Vlaďka vzpomíná v dobrém na prostituci v Aši, kde byli hodní pasáci. V Praze si vydělá za tři dny 25 000 Kč a zůstane jí 1 000 Kč. Vzpomíná také mimo jiné na tučného zákazníka, kterému "ho" nemohla najít. Poté se účastní vánoční besídky ve sdružení, kam přichází Mikuláš a rozdává dárky. Prostitutka Jana se vyznává z tak velké lásky k sexu, že by ji podle jejích slov nebylo ani možné znásilnit, neboť: "...mně by se to určitě líbilo." Padesátiletá prostitutka Anna pracuje na veřejných záchodcích, kde rozmlouvá se zákazníkem právě konajícím potřebu. Vlaďka, která vzkazovala mamince, že již přestala šlapat a brát drogy, opět s obojím začala. V závěru filmu se dozvídáme, že existence sdružení Rozkoš bez rizika je z důvodu nedostatku financí ohrožena.

Rozkoš bez rizika 2/2
Pět let ze života prostitutek, které hrají divadlo na jevišti a nikoli v životě. Rámcem filmu je činnost Občanského sdružení Rozkoš bez rizika, které vzniklo v r. 1992 a jehož hlavním cílem je prevence osob poskytujících sexuální služby. Autorka sleduje v tomto díle především životní příběh dvou žen - Anny a Jany. Anna je padesátiletá babička s pocitem vnitřní životní vyrovnanosti, která si vždy najde stálé zaměstnání a občas si přivydělá prostitucí. Je charismatickou zpěvačkou pouličního šansonu a vzornou babičkou, která se trápí tím, že její vnuk má cukrovku. Jana je mladou ženou v plné životní síle, což potvrzuje mimo jiné tím, že již vystřídala 100 osobních známostí. V druhé polovině filmu, který byl natáčený pět let, prostituce zanechává a nalézá známost, možná na delší dobu. Spolu se svým přítelem se Jana svěřuje se společnou souloží na tramvajové zastávce. Během toho, jak pozorujeme životní peripetie Anny a Jany, získává sdružení sanitku a tedy možnost vyjíždět do terénu a provádět odběry a vyšetření "na ulici". Ve filmu se objevují fragmenty ze zkoušek divadelního souboru tohoto sdružení, vedeného neúnavnou dr. Malinovou, i části z představení. V závěru jsme svědky přerušení činnosti sdružení, kterému došly peníze.
*5/5
CSFD: 78%
Moje hodnocení:
Tohle do filmů ani tak nepatří, protože je to TV POŘAD. Ale jelikož jsem úplně nevytvořila TV POŘADNÍ rubriku, dám to sem. Myslím si, že tento formát pořadu je velmi poučný. Nebála bych se ho pustit mláděži. Celkově je pořad zaměřen na témata, která jsou choulostivější a rodiče nebo celkově dospělí se o tom nechtějí bavit. Plánuji dokoukat zbytek. Tyto dva díly mám zatím za sebou a myslím že mě nabouchaly informacemi jak jen to šlo.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Azyl

25. listopadu 2017 v 15:00 | Emily Nightmare
Související obrázek
Pokud jsi jednou uvnitř, už se nikdy nedostaneš ven! Nejhorší noční můry se stávají skutečností... Mladá teenagerka Madison (Sarah Roemerová) se rozhodne, že nastoupí na univerzitu, kde skoncoval se životem její bratr. Se svými novými spolužáky začne pátrat po děsivém tajemství, které skrývá jejich kolej. Z té se postupně stává vězení, kde stále přetrvává duch vraždícího lékaře. Šance na přežití je téměř nulová...(oficiální text distributora)
*2/5
CSFD: 37%
Moje hodnocení:
Do půlky byl film zajímavý a lákavý, ale potom? Jakože halo? Čekala jsem teda něco lepšího, ale tohle byl vrchol. Film je dobře zpracovaný, ale konec je naprostá hovadina. Přijde mi, že si filmaři vždy upustí až moc fantazie a pak to dopadne jako naprostá kravina. Za mě ne.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Mandragora

23. listopadu 2017 v 17:00 | Emily Nightmare
Související obrázek
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
Psychologický snímek, jehož námětem je chlapecká prostituce. Patnáctiletý Marek opouští svého autoritativního otce a vlakem se vydává do Prahy. Krátce po příjezdu se ho ujímá zkušený pasák, díky němuž naivní mladík proniká do nového prostředí a záhy se stává prostitutem. I když prožívá chvilkové opojení z peněz a blahobytu, nakonec se ponížený a zoufalý uchyluje k drogám.(oficiální text distributora)
*5/5
CSFD: 67%
Moje hodnocení:
Tak toto je film, který si otřese asi každým, kdo ho dokouká. Musím říct, že za mě to je film, který by mohl být více zviditelněn a více ukazován na světlo. Přeci jen je to v ČR a ne až zas tak dlouho zpátky. Pokud dokouknete trailer a přesto budete mít zájem kouknout se na film, tak vřele doporučuji, za mě ačkoli je to smutný film, tak opravdu dobře zpracovaný.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Nenechte se rušit!

21. listopadu 2017 v 12:20 | Emily Nightmare
Související obrázek
Petr Nárožný v malé televizní komedii o mezilidských vztazích.
Malá televizní komedie Jiřího Justa a Hynka Bočana ukazuje, co všechno může potkat nájemníky jednoho pražského domu, když v něm zavládnou instalatéři. Oprava stoupaček, to znamená rozkopané koupelny, záchody, kuchyně - zkrátka dům bez vody. Nájemníci, kteří si ještě před několika dny byli cizí, jsou ze zcela pochopitelných příčin donuceni žít kolektivněji, což samo o sobě přináší množství nečekaných situací a zápletek. V hlavních rolích se představí Jana Hlaváčová, Petr Nárožný a Josef Kemr.(Česká televize)
*3/5
CSFD: 68%
Moje hodnocení:
Film mě bavil, neříkám, že to byla třešnička na dortě, ale film byl celkově povedený. Jsou krásně vidět mezilidské vztahy a sousedi. A pro nás - moderní děti - i příklad toho, jak to mohlo vypadat kdysi, když nebylo všechno jako dnes. Za mě dobrý film :)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Umírající zvíře

19. listopadu 2017 v 12:30 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Umírající zvíře
Příběh o lásce a smrtelnosti, svobodě a utrpení podle románu Philipa Rotha. Profesor David Kepesh (Ben Kingsley) věnoval značnou část svého života výuce literatury a dobývání půvabných studentek. Otevřeně přiznává, že krásné ženě nedokáže odolat. Když však po šedesátce potká skvostnou Consuelu (Penélope Cruz), její mládí, její nádherné tělo a samozřejmost, s jakou se mu oddává, i podivná netečnost, s níž přijímá projevy jeho vášně, v něm probouzí žárlivost, kterou Kepesh nedokáže zapudit dokonce ani ve chvílích, kdy ji svírá v náručí, ztrácí svůj obvyklý ironický odstup a soustředění, přestává racionálně uvažovat. Před nejhorším ho však zachraňuje láska zralé ženy.

Film byl natočen podle románu nositele Pulitzerovy ceny Philipa Rotha a jeho název "Umírající zvíře" odkazuje na citát z irského básníka W. B. Yeatse, v němž se hovoří o tom, že lidské srdce, nemocné touhou, je připoutáno k umírajícímu zvířeti. Moudrá výpověď stárnoucího muže, který prahne po lásce a plnosti života a jen těžko se vyrovnává s vědomím, že to vše bude muset už třeba zítra opustit.(oficiální text distributora)
*4/5
CSFD: 74%
Moje hodnocení:
Nebudu lhát. zezačátku jsem si říkala že to bude trapný zamilovaný film starého muže a mladé ženy. I proto jsem vlastně na film koukala jedním okem. Ke konci jsem mu věnovala obě oči a musím říct, že konec mě opravdu rozplakal. Sama jsem ani takový konec nečekala. Za mě sper film!
Jak se líbil film Vám?
E/N

Hamiltonovi

17. listopadu 2017 v 14:00 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Hamiltonovi
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
Hamiltonovi vypadají jako dokonalá americká rodina: pracovití členové splečenství, pilní přispěvatelé místní charity a pravidelní návštěvníci bohoslužeb, vždy zdvořilí ke svým sousedům .... až na to, že je nakonec obvykle zavraždí. Čtyři sourozenci se po smrti svých rodičů přestěhují do města na severu Kalifornie. Nejstarší David (Samuel Child) na sebe vezme zodpovědnost za své sourozence, dvojčata Wendell (Joseph McKelheer) a Darlene (Mackenzie Firgens) a nejmladšího Francise (Cory Knauf), který při práci na školním úkolu postupně odhaluje děsivá rodinná tajemství. Když to ostatní zjistí, cítí se ohrožení a citlivý Francis se musí rozhodnout: stane se chladnokrevným zabijákem jako jeho sourozenci, nebo se obrátí na jediné lidi, kteří ho kdy měli rádi a ušetří životy obětí rodiny?(oficiální text distributora)
*2/5
CSFD: 45%
Moje hodnocení:
Začátek mě napumpoval zvědavostí natolik, že jsem se těšila co bude dál. Ale pak jsem byla zklamaná. Konec mě úplně dorazil, hlavně po otevření klece/místnosti. Asi ten začátek byl moc dobrý na to, že jsem se ke konci zklamala. Za mě nic moc.
Jak se líbil film Vám?
E/N

O rodičích a dětech

15. listopadu 2017 v 9:00 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro O rodičích a dětech
Komedie O rodičích a dětech chce navázat na nejlepší tradice české filmové komedie. Vtipné dialogy, výjimečné herecké výkony a humor spojující diváky napříč generacemi. Příběh filmu vychází ze zdánlivě banální situace. Syn (David Novotný) jde na procházku se svým otcem (Josef Somr)... Syn je zralý čtyřicátník a žije spokojeně se svou přítelkyní. Otci je přes sedmdesát. Je bývalý vědec-biolog. Klasický intelektuál v dobrém slova smyslu. Zdánlivě jediné, co tyto dva muže spojuje, je to, že se jdou jednou za měsíc společně projít Prahou. Nicméně jsou svázáni poutem čtyřiceti let společného života. V brilantně vedeném dialogu se před námi odkrývají dějiny dvacátého století a všechny absurdity s ním spojené. Odhalují se ta nejhlubší místa lidských vztahů. Odtajňují se staré resty, trápení a radosti. Na scéně se objeví Vnuk, o kterém Syn neměl přes dvacet let ani tušení. A některé chyby se opakují znovu a znovu.

Vladimír Michálek patří k nejoceňovanějším tvůrcům střední generace českých filmařů. Mezi jeho filmy patří: Amerika (1994), Zapomenuté světlo (1996, ocenění Český lev ve dvou kategoriích), Je třeba zabít Sekala (1998, získal mj. ocenění Český lev za nejlepší film roku), Anděl Exit (2000, Český lev za nejlepší umělecký počin), Babí léto (2001, ocenění Český lev ve 4 kategoriích).(oficiální text distributora)
*3/5
CSFD: 70%
Moje hodnocení:
Popravdě jsem měla co dělat, abych zapátrala o čem film byl. Už je to dlouho, co jsem ho viděla, takže jsem si musela pustit alespoň trailer. Musím říct, že to je možná i ten důvod, proč si to tolik nepamatuji, extra mě to nezaujalo, takže si nepamatuji přesně film. Průměrná komedie, někdy úsměvné scénky.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Experiment (2010)

13. listopadu 2017 v 13:11 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Experiment 2010
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
V šokujícím psychologickém thrilleru si zahrál Adrien Brody a Forest Whitaker. Téma filmu se točí kolem dvaceti čtyř mužů, kteří se účastní experimentu, který má simulovat život ve státním vězení.
V šokujícím psychologickém thrilleru natočeném na základě nechvalně známého Stanfordova vězeňského experimentu si zahráli oscaroví herci Adrien Brody a Forest Whitaker. Tým vědců provádí dvoutýdenní psychologický experiment, kterého se účastní čtyřiadvacet dobrovolníků. Pravidla jsou jednoduchá: některým ze zúčastněných bude přidělena role dozorců a ostatní budou vězni. Ačkoli jsou bachaři jasně poučeni, že musejí udržet pořádek mezi vězni bez použití násilí, po vypuknutí vzpoury mezi trestanci jdou jakákoli pravidla stranou. Čím více se muži vžívají do svých rolí, tím více se o slovo hlásí moc, strach a celý experiment se dostává absolutně mimo kontrolu...(oficiální text distributora)
*5/5
CSFD: 65%
Moje hodnocení:
Za mě dobře natočený film, který mě nadchnul. Svým dějem a napínáním vás táhne k tomu, že chcete vědět víc, takže musím říct, že ačkoli jsem ho zkoukla na dvakrát, hltala jsem každou minutu. Zrovna na takový experiment, který je dobře natočen a ztvárněn je radost koukat :)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Parlor

11. listopadu 2017 v 11:11 | Emily Nightmare
Související obrázek
Partia amerických študentov prichádza za nezáväznou zábavou do Litvy, malej krajiny vo východnej časti Európy. Všetko prebieha podľa plánu, až kým dvojica zvedavcov, Emy a Brock, jedného večera neopustí súkromnú párty, aby sa dali potetovať miestnemu "špecialistovi". Už čoskoro sa všetci presvedčia o tom, že odborníkov talent a manuálne zručnosti nespočívajú len v maľbe na kožu zákazníkov.(*CARNIFEX*)
*3/5
CSFD: 52%
Moje hodnocení:
Asi jsem čekala o něco větší nářez, když mi to kamarád popisoval jako úžasný film. Za mě je to asi takový klasika, která vás neomrzí s malinkými prvky SAW. Protože pokud se vyžíváte v nechuťárnách, rozhodně tady je najdete jako u zmíněného SAWu. Nebylo to nic příšerného, film velmi dobře natočený, prohlídnete si práci tatera, jak opravdu funguje, ale za mě žádný zázrak. Navíc konec předvídatelný jako pět minut po sexu.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Hněv duší

9. listopadu 2017 v 12:26 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Hněv duší
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
Skupina zlodějů, kteří jsou na útěku po přepadení banky, najde útočiště v opuštěném domě. Zatím nemají tušení, jaké zlo zdánlivě pustý dům skrývá. Blíží se noc, venku zuří bouře, ale to není nic oproti tomu, co se začíná dít vevnitř. Probouzí se strašlivé zlo uvězněné ve stěnách domu. Členům skupiny se začínají postupně zjevovat obrazy zmrzačených těl, která jsou výjevem hrůzných činů, jež se zde odehrály. Strach ve skupině narůstá a její členové jsou na sobě závislí čím dál víc...(oficiální text distributora)
*3/5
CSFD: 56%
Moje hodnocení:
Zezačátku jsem se chvěla nadšením, že to bude přesně něco pro mě. Ovšem do té doby než přišli ty vtipné přeměny duchů. Za mě to není katastrofa, pokud to nečekáte, vyděsí vás to, ale čekala jsem asi něco lepšího. Je pravda, že vzhledem k době natočení nemůžu říct asi nic. Na svou dobu trhák, ale nic nadčasového. Zklamání ke konci, jinak fajn film! :)
Jak se líbil film Vám?
E/N
 
 

Reklama