Films

Elysium

28. července 2014 v 14:21 | Emily Nightmare

Sci-Fi / Akční / Thriller / Drama
USA, 2013, 109 min

Režie:

Scénář:

Kamera:

Hudba:

Hrají:

 • V roce 2154 existují dva druhy lidí: velmi bohatí, kteří žijí na nedotčené umělé kosmické stanici s názvem Elysium, a zbytek živoří na přelidněné zničené Zemi. Tajemnice Delacourt (Jodie Foster) je ochotna udělat cokoli, aby pro obyvatele Elysia zůstal zachován jejich luxusní životní styl. A naopak lidé na Zemi jsou ochotni udělat cokoli, aby se jim povedlo získat své místo na Elysiu. Max (Matt Damon) se zapojí do nebezpečné operace, která by mohla přinést rovnost dvou polarizovaných světů.(oficiální text distributora)
Moje hodnocení: Dokážete si představit budoucnost našich dětí? Přesně takto bych se nedivila kdyby skončil. Je pravda, že je to trošku nadsazené nad rámec, ale menšina z toho věřím že se stane. Lidstvo se stejně jednou vyhubí samo. Film není špatný, myslím si, že mě dokonce zaujal. Jediná věc, která se mi líbí nejvíc je druh, jak byl film natočen. Prostě pohodový americký film ANEB film, který mě donutil se koukat až do konce.
Hodnocení CSFD: 67%
Moje Hodnocení: 75%

Probudím se včera

28. července 2014 v 14:18 | Emily Nightmare

Probudím se včera

 • EN název

  I Wake Up Yesterday

Komedie / Sci-Fi
Česko, 2012, 120 min

Režie:

Scénář:

Kamera:

Hudba:

Hrají:

 • Komedie s originální zápletkou, v níž si věčně svobodný profesor češtiny Petr, díky třídnímu srazu uvědomí, že jediná dívka, kterou kdy miloval, byla jeho spolužačka Eliška. Tehdy v sedmnácti letech, nenašel odvahu jí říct, že ji má rád a ona se pak navždy vytratila z jeho života. Petrovi se naskytne jedinečná šance. Cestovat zpět v čase do svých stu-dentských let a vrátit se do června 1989, kdy chodil do třeťáku. Dostane možnost napravit, co promeškal. Jenže zahrávat si s minulostí není jen tak. Návraty nejsou nikdy snadné. Petr se dostává do změti komplikací a průšvihů, které naštěstí řeší s vtipem, nadhledem a drzostí, kterou dobře zná od svých vlastních studentů. Postačí však tyhle zbraně na to, aby přes-vědčil Elišku o svých citech a získal její lásku?(oficiální text distributora)
Moje hodnocení: Film se mi líbil, byl vtipný a zaujal mě. Je sice naivní, jako skoro každá komedie, ale jak říkám, pobavil.
80%
CSFD: 66%

Kletba zlatého květu

28. července 2014 v 14:11 | Emily Nightmare

Kletba zlatého květu

 • Čína

  Man cheng jin dai huang jin jia

 • SK název

  Kliatba zlatého kvetu

 • EN název

  Curse of the Golden Flower

Drama / Akční / Romantický / Dobrodružný
Čína / Hong Kong, 2006, 114 min

Režie:

Scénář:

Kamera:

Hudba:

Hrají:

 • Imperátor Ping, hlava dynastie Tang, vládce Číny desátého století, spalován neskonalou láskou i nenávistí vůči své ženě Phoenix rozehrává tragédii, která zasáhne každého člena královské rodiny. Panovník ví o skrývaném vztahu své ženy a jeho syna z prvního manželství prince Wana. Pronásledován stínem nevěry, panovník pomalu zabijí svou ženu jedem. Schyluje se k finálnímu boji. Na jedné straně císař, ovládaný pomstou, na druhé straně císařovna, bojující o holý život. Mezi nimi stojí tři synové, tři princové, kteří se musejí rozhodnout na čí stranu se přiklonit. Bolest a ztráta milovaných však čeká na každého z nich...(oficiální text distributora)
Moje Hodnocení:
Nikdy bych nevěřila, že film v tomto žánru a z této země mě natolik zaujme. Film byl napínavý a na konci dost emotivní a dojemný. Co všechno se může stát a kolik lidí k vám stojí zády, protože na svém obličeji mají masku zášti?
Tento film mohu doporučit, protože se mi vážně líbil a rozhodně si ho pustím ještě několikrát.
95%
CSFD: 65%


Jaký je váš názor na tento film?

Kameňák 4

14. července 2014 v 1:20 | Emily Nightmare

Kameňák 4

 • SK název

  Kameňák 4

 • EN název

  Bad Joke 4

  (festivalový název)
Komedie
Česko, 2013, 88 min

Režie:

Scénář:

Kamera:

Hudba:

Hrají:

Václav Vydra nejml., Dana Morávková, Josef Laufer, Hana Čížková, Lucia Molnárová, Jan Skopeček, Lubomír Lipský st., Václav Glazar, Lenka Vacvalová, Bohumil Klepl, Sára Milfajtová,Milan Pitkin, Zdeněk Srstka, Václav Upír Krejčí, Martin Dejdar, Alice Bendová, Jiří Krampol, Adam Vinklář, Jiří Pomeje, Tomáš Lipský, Lucie Šteflová, Lucie Černá, Barbora Černá, Tomáš Materna,Pavel Pásek, Vincent Navrátil, Tomáš Magnusek, Josef Carda, Ladislav Županič, Martin Maxa, Eva Čížkovská, David Gránský, Pavel Novotný, Robin Pařík, Dagmar Křížová, Eva Zubíčková, Jiří Maria Sieber, Dominik Jetel, Jan Adámek, Zuzana Slavíková, Štepánka Fingerhutová, Monika Timková,Karin Krausová, Milan Gunár, Petr Vondráček, Viera Pavlíková, Jiří Vohnout, Michal Milbauer,Walda Gang
 • Po deseti letech se nám opět představují oblíbení hrdinové městečka Kameňákov v plné parádě. Pepanovi (V.Vydra) odjela žena Vilma do Austrálie za jejich dcerou a Pepan se synem Pepíkem tak žijí v ryze mužské domácnosti, kde není navařeno a vyžehleno a kde vybuchují vajíčka v mikrovlnné troubě. Kolem Pepana usilovně krouží učitelka Vlasta (D. Morávková), která vycítila příležitost zaplnit místo po Vilmě. Pepan je však zcela zaneprázdněn novou budoucností - stal se starostou Kameňákova. Po svém předchůdci zdědil přizpůsobivého tajemníka Bohouše (B. Klepl). Jejich první společnou misí na radnici je založení městské policie, protože, jak známo, příjmy z udělených pokut jdou rovnou do městské kasy. Náčelníkem se stane místní Rambo, Franta Cloumal (M.Dejdar), čímž konečně stoupne v očích jeho ženy (A.Bendová). Šetřílek Bohouš musí ještě stihnout levně zařídit jeden pohřeb...
  V místní čínské restauraci mezitím dojde k nečekanému objevu. Kuchař Lojza (J.Pomeje) zalévá své marihuanové "bylinky" známým Modrým pramenem, který v minulých dílech povzbuzoval sexuální apetýt. Když si ubalí "jointa" z takto zavlažovaného výpěstku, propadne nekonečné pravdě a všeobjímající lásce. A Coufalův syn Vincek (V.Navrátil) pohotově pochopí, že tenhle "model" bude bestseller...(oficiální text distributora)

Můj názor: 20%
Asi jsem starousedlík nebo nevím, ale film jako jsou Babovřesky, Kameňák a další mi stačí vidět jednou. Některé pasáže mi nepřišli až zas tak špatné, ale některé jako naprostý propadák, no, co si budeme namlouvat. Raději si pustím film z mladší doby a udělám líp.

Země bez zákona / Lawless

13. července 2014 v 19:19 | Emily Nightmare


USALawless
 • SK název

  Zem bez zákona

 • USA

  Wettest County, The

  (neoficiální název)
Krimi / Drama
USA, 2012, 111 min

Režie:

Předloha:

Scénář:

Kamera:

Hudba:

Hrají:


 • Bratři Bondurantovi jsou tvrdí hoši. Nejstarší z nich Howard (Jason Clarke) přežil 1. světovou válku, ale to co v ní prožil, v něm zanechalo hluboké následky. Prostřední Forrest (Tom Hardy) málem zemřel, když se spolu s rodiči nakazil španělskou chřipkou. Na rozdíl od nich nemoc přežil a tento zážitek ho zocelil. Nejmladší Jack (Shia LaBeouf) se od bratrů trochu odlišuje, svou vnímavostí a citlivostí jako by se do drsného prostředí ani nehodil. Zatímco většina obyvatel městečka živoří, podnikavým bratrům se daří, vybudovali si totiž prosperující byznys s načerno pálenou whisky. Nekalému podnikání ve Franklin County ale začínají krušné časy, když do města přijede zkorumpovaný zástupce šerifa Charlie Rakes (Guy Pearce). Zatímco většina obyvatel se podvoluje jeho teroru, bratři Bondurantové se nehodlají nikomu podřizovat. Ačkoliv proti Rakesovi bojují jako rodina, jejich vztahy se začínají měnit. Jack dospívá, sní o drahých autech, luxusních oblecích a krásných ženách a také jeho ambice v prodeji načerno pálené whisky se čím dál víc rozšiřují. A tak se svým přítelem Cricketem (Dane DeHaan) rozjíždí proti vůli Forresta vlastní obchod s whisky a kvůli tomu se zapletou s největším gangsterem ve městečku, Floydem Bannerem (Gary Oldman). Do životů bratří Bondurantových vstupují i dvě krásné ženy. Tajemná a živelná Maggie (Jessica Chastain) padne do oka uzavřenému Forrestovi a tichá křesťanka Berta (Mia Wasikowska) zaplane pro Jacka. Situace ve městečku se začíná vyostřovat a bratři se rozhodnou hájit, co si tvrdě vybudovali. Postaví se přesile, která si říká Zákon, aby definitivně rozhodli, kdo má nad městečkem kontrolu.(oficiální text distributora)

Moje hodnocení: 93%
Tenhle film je opravdu paráda. Ačkoli to není horor, je to podle mého skromného názoru velmi dobře natočený film. Něco co probudí v člověku nenávist a zároveň bezmoc. Nemám už dalších slov. Kdo uvidí tak třeba pochopí moje slova.
Hodnocení CSFD: 81%

Noční můra v Elm Street (2010)

13. července 2014 v 10:05 | Emily Nightmare
Dnes si na kritiku vemu novou verzi filmu "Noční můra z Elm Street."
Film byl natočen v roce 2010 režisérem Samuelem Bayerem.
Jako moderní verze filmu je toto vážně docela dobře zpracovaná podoba, ale já si vždy něco musím najít.
Stejně jako starou dobrou panenku Chucky, která zabíjí lidi mám ráda ve staré formě, tak u Fredyho. Nový Fredy na mě působil zvláštním dojmem, z toho vyplývá, že verze z roku 1980-1990 se mi líbí víc než tato tři roky stará filmová scéna.
Jako změna z doby raz, dva, tři jsou použity efekty, které mají dodat divákovi vyděšenější a prožívavější pocity.
Mě akorát dokopali k tomu, že si ten film už nepustím.
CSFD ohodnocení : 47%
Moje ohodnocení: 42%

House Hunting

13. července 2014 v 0:36 | Emily Nightmare

Horor/Thriller/Mysteriozní


Režie:

Hrají:

 • Dve rodiny prichádzajú na obhliadku domu s výhodnou kúpou. Práve cena je pre obe zainteresované strany najväčším lákadlom. Staré príslovie "Nie je všetko zlato, čo sa blyští" v tomto prípade platí na sto percent. Po niekoľkých hodinách sa však ukáže, že voľba tohoto domu nebola najšťastnejším riešením. Je totiž úzko prepojený s temnými tajomstvami oboch rodín.(*CARNIFEX*)

Můj názor: No, nevím jestli jsem se klepala z toho že mi byla zima nebo že jsem se klepala na moment, kdy poběží závěrečné titulky. Ačkoli tento film vypadal dost slibně, srazil mou jedinou naději na kolena a pěkně jí profackoval. Nevím zda-li film s nekonečným koncem a mými zbytky nervů docukávat dlouhou smrt. Možná jsem u filmu dřív umřela já než někdo jiný. Jak říkám, pro mě nezáživný film s dějem skoro o ničem.
Hodnocení: 30% ať nežeru
Hodnocení CSFD: 52%

Chuckyho kletba

12. července 2014 v 4:04 | Emily Nightmare
Originalní název Curse of Chucky
Horor/Thriller
USA, 2013, 97 min
Scénář a režie: Don Mancini
Je zpátky! Tvůrci, kteří vám přinesli Chuckyho, znovu uvádí na scénu malou panenku posedlou duchem nechvalně proslulého sériového vraha. Když Nica (Fiona Dourif - True Blood: Pravá krev) dostane tajemný balíček, nevěnuje jeho obsahu přílišnou pozornost. Po záhadné smrti její matky ale začne mít podezření, že je to právě mluvící zrzavá panenka, nejoblíbenější hračka její neteře, která rozpoutala brutální řádění. Návrat nejpopulárnější americké hračky, kterou opět hlasem obdařil Brad Dourif, je plný krvavého vzrušení a napětí.(oficiální text distributora)
Ohodnocení na CSFD.cz - 58%
Snad všemi státy známá panenka se vrátila v novém provedení.
Tato filmová postavička je nereálná.Zabíjí všechny okolo.Ze začátku se zdá jako malá neškodná panenka, dokud neožije.
Z mého pohledu jsou starší filmy ačkoli neohrabané a "nevymakané",tak lepší než ty nové designové vychytávky.
Panenka CHUCKY, která byla v prvních dílech "loutkou" se proměnila v ultra super animovanou postavičku.
Film se mi nelíbí, dávám přednost starším filmům s Chuckym, ale i tento není nejhorší, i když jsem film v půlce vypnula, přestal mě bavit.
Podle mého usouzení má Chucky 40%.
Emily Nightmare
 
 

Reklama