Films

Na půl cesty

17. listopadu 2014 v 12:11 | Emily Nightmare

 • Pätica študentov na výlete je nútená dať sa inou cestou, ako mali pôvodne naplánované. Uviaznu ale v opustenom moteli, kde na nich čaká strašná vízia zavraždených ľudí. Stretnutie z mužom, ktorému tu záhadne zmizla manželka potvrdzuje ich najhoršie obavy - na svedomí to má tajomný vrah! V blížiacej sa noci budú musieť bojovať o holý život až do nečakaného konca!(oficiální text distributora)
Moje hodnocení: No, už od začátku to vypadalo jako docela dost velká kravina, aned když projíždíte ulozto a nalézáte čím dál zajímavější filmy. No, nebo spíš čím dál horší filmy. Otázkou je, jestli je to moje vina nebo..? Kdo ví. Za mě j tenhle film docela kaput. Jedete autem, hrajete hru, běžně kolem vás chodí rozvířená "šmouha" no, jako spíš jsem se zasmála. Konec mi řekl důvod. Ano, možná kdyby vymysleli lepší zpracování a domysleli začátek, byla bych pro, ale za mě rozhodně ne.
2/5
CSFD: 48%Napsala E/N

Vrah zůstal po škole

14. listopadu 2014 v 20:40 | Emily Nightmare

 • Studentům právě začíná jejich poslední ročník střední školy a aby to neměli přílíš jednoduché, v cestě jim bude stát sériový vrah.(PetriK12)


Moje hodnocení:
Film asi nebyl pro mě. Ani mě nenadchnul a připadal mi spíš hodně nepovedenej, než aby se režiséři snažili vymáčknout z toho to nejlepší. Bohužel za mě je to docela slušnej propadák. Spíš komedie než horor, spíš kravina než film.
2/5
CSFD: 61%
Napsala E/N

Hráči se smrtí / Flatliners

12. listopadu 2014 v 15:15 | Emily Nightmare • Student medicíny na chicagské universitě Nelson Wright se podrobí odvážnému pokusu. Přivede se do stavu klinické smrti, aby zjistil, zda existuje něco jako posmrtný život. Na pokusu s ním spolupracují jeho přátelé, výzkumnice Rachel, student David, notorický sukničkář Joe a kronikář Randy. Nelsonovi se po úspěšném pokusu, který má za následek noční můry, zbystří smysly. Ostatní následují jeho příkladu. Klinická smrt v nich vyvolává dávné vzpomínky a viny a nutí je korigovat vlastní život i za cenu jeho ohrožení.(oficiální text distributora)


Moje hodnocení: Film se mi moc líbil, opravdu jsem byla unešená, jak se mi tento film zalíbil. Byl zajímavý a hlavně, o tomto tématu jsem moc filmů neviděla, proto mě ihned zaujal. Film jen a jen doporučuji :).
CSFD: 75%
Moje: 5/5

Napsala E/N

Takoví normální zabijáci

10. listopadu 2014 v 13:13 | Emily Nightmare

 • USA

  Natural Born Killers

 • SK název

  Takí normálni zabijaci

Akční / Krimi / Romantický / Drama
USA, 1994, 118 min (Director's cut: 122 min)

Režie:

Oliver Stone


 • Mallory neměla mnoho důvodů být šťastná. Otec ji tyranizoval a sexuálně obtěžoval, matka nepodnikala nic na dceřinu obranu. Když se dívka náhodně setkala s Mickeym, byla z toho láska na první pohled. Ještě téhož večera si tajně vypůjčili auto Malloryina otce a vyrazili na projížďku. Otec nahlásil krádež policii, uprchlíci byli dopadeni a Mickey putoval za mříže. Podařilo se mu však utéct, a tak se zanedlouho znovu objevil u Mallory. Jejich setkání mělo hrůzný průběh: nejprve zbili dívčina otce, pak ho utopili v akváriu, a poté přišla na řadu matka tu polili v posteli benzínem a Mallory ji zapálila. Mladí milenci se dávají na útěk a nechávají za sebou další mrtvé. Jejich řádění sledují sdělovací prostředky, policie je jim na stopě...(oficiální text distributora)

Moje hodnocení:
Ano, zabijáci. Všem se tento film líbí a já stále nevím proč. Nepřijde mi na něm nic vzrušujícího, ano, koukla jsem se na něj, ale nemusím ho vidět znovu. Obyčejný film, který mě nenadchl, ale ani neudělal nic špatného. Nevím co dál dodat, zlatá střední cesta :).
CSFD: 76%
Moje: 3/5


Napsala E/N

Moje tlustá řecká svatba

8. listopadu 2014 v 20:33 | Emily Nightmare

 • USA

  My Big Fat Greek Wedding

 • SK název

  Moja tučná grécka svadba

Komedie / Romantický
USA / Kanada, 2002, 96 min

 • Když se mladý Američan - vegetarián - zamiluje do Kanaďanky řeckého původu, ještě netuší, co ho čeká. Rodina budoucí nevěsty je totiž přesvědčena, že budoucí zeť se musí stát 100 % členem rodiny. Jídlo, tradice, rodinný podnik to jsou Ianovi radosti nadcházejících dnů.(oficiální text distributora)Moje hodnocení : Ehm, dostala jsem doporučení na tento film. Když jsem přilezla na Csfd, kde jsem si něco málo přečetla o filmu a kde jsem také zjistila, že je to ROMANŤÁK, tak sem myslela že končím. Opak byl pravdou, malého slůvka za romanťákem byla komedie. Je pravda, že film opravdu pobaví a docela se nasmějete, to nepopírám. Ale rozhodně si přijdou i na své zarytí romantici. Já nemám ráda moc sladké děje nebo konce, proto to vemu bez kůže jako komedii. Film se mi líbil a až bude čas, pustím si ho znovu :). Doporučuji :)
CSFD: 67%
Moje: 4/5Napsala E/N

30 a půl metru / 100 feet

7. listopadu 2014 v 10:50 | Emily Nightmare

 • SK název

  Domáce väzenie

Horor / Thriller
USA, 2008, 93 min
 • Marnie (Famke Janssen) si v domácí vazbě má odpykat trest za vraždu svého manžela Mikea (Michael Paré). Ten ji v manželství týral a nehodlá s tím, jak se zdá, přestat ani po smrti. Jeho návštěvy jsou čím dál častější. Pomoc a pochopení hledá Marnie u svého přítele Joeye (Ed Westwick) a u bývalého Mikeova parťáka Shankse (Bobby Cannavale). Otázkou je, zda se jí dá pomoci...(oficiální text distributora)

Moje hodnocení:
Film se mi líbil, dost mě zaujal, proto jsem u něj seděla jak přibitá hřebíky až do konce, film doporučuji!Jediné co mě mrzí je konec, úplně zkazil celý závěr filmu.
CSFD: 52%
Moje: 4/5

Napsala E/N

Jízda / The ride

5. listopadu 2014 v 5:55 | Emily Nightmare

Komedie / Drama / Romantický / Road movie
Česko, 1994, 90 min


 • Svěrákův příběh (na scénáři se podílel s Martinem Dostálem) je takřka průzračný a vychází z velmi obehraných premis. Jedná se o českou road movie, aneb jak praví popisek: Svobodný film o dvou chlapcích, jedné dívce, zeleném kabrioletu a horkých letních hrách. Radek (Radek Pastrňák) a Franta (Jakub Špalek) si na začátku zakoupí zmíněný automobil, trochu svérázným způsobem ho upraví a rozjedou se vstříc volání dálek a dobrodružství. Cestou přiberou trochu vyplašenou a trochu provokující dívku Annu (Anna Geislerová), kterou zpovzdálí sleduje její žárlivý přítel v černém opelu. A pak už jen jedou, užívají si bezstarostné pohody, aniž by tušili, že v souladu s pravidly žánru bude mít jejich uvolněná jízda dost dramatický konec.(oficiální text distributora)

Moje hodnocení:
Ačkoli už po několikáté zmiňuji, že se mi starší české filmy líbí, tento není zrovna můj nejoblíbenější, prakticky o nic jiného nejde, než jen o tři lidi, kteří si vozí zadek v autě. Popravdě pro mě to nemá až tak velkou pointu, proto nevím co dalšího k tomu říct, dám přednost raději jiným, než filmu Jízda.
CSFD: 74%
Moje: 3/5
Napsala E/N

13 Eerie

3. listopadu 2014 v 12:12 | Emily Nightmare

Horor / Sci-Fi

Kanada, 2013, 87 min

Režie:

Scénář:

Kamera:

Hudba:

Hrají: • Šest ambiciózních studentů forenzních věd je na vzdáleném ostrově postaveno proti sobě, aby na této expedici mohli ukázat, kdo z nich má nejlepší předpoklady pro práci u FBI. Kapitán Veneziano a profesor Tomkins sem umístili mrtvoly, na kterých si účastníci této mise mají vyzkoušet to, co se ve školách naučili. Z mrtvol na ostrově se ovšem postupem času stávají zombie, a to co začalo jako boj o kariéru u FBI, se mění v boj o holý život. (cardinals)Moje hodnocení: Dostala jsem doporučení na tento film, že je opravdu výborný. Můj názor je trošku jinší. Asi základní chyba byla, že mě moc zombíci nevzrušují, a proto se mi film moc nelíbil. Netvrdím, že nebyl zajímavý, docela mě k sobě připoutal, ale po chvilce jsem se začala nudit, takže bohužel. Nakonec jsem se docela i zasmála aneb jsme študáci a jedeme někam do bůhvíkam, kde nám nechají mrtvoly a my je budeme studovat, Jupí!
Pokud má někdo zálibu v zombících, doporučuji se kouknout na film s titulky, je o mnoho lepší.
CSFD: 45%
Já: 2/5Napsala E/N

František je děvkař

31. října 2014 v 12:12 | Emily Nightmare

Komedie

Česko, 2008, 90 min

Režie:

Scénář:

Kamera:

Hudba:

Hrají: • Titulní hrdina hořké komedie František je děvkař na první pohled nevypadá jako nenapravitelný sukničkář. Nicméně kvůli svým záletům přijde o soukromou psychiatrickou praxi i o manželku Elišku. Až když ji ztratí, naplno si uvědomí, že bez ní vlastně nemůže být a že mu ji rozhodně nemůže nahradit dotěrně starostlivá maminka, k níž se musí nastěhovat. V podání komika s osobitým stylem humoru Josefa Poláška je protagonista smutnou, trochu mužsky ješitnou a tragikomickou postavou, jež se poprvé v životě učí platit za své chyby. - Debutující scenárista a režisér Jan Prušinovský (nar. 1979) předtím natočil s Poláškem úspěšný krátký studentský film Nejlepší je pěnivá, také o poněkud dětinském muži, žijícím s matkou. Ve svém celovečerním debutu spoléhá nejen na jeho herecký styl, ale i na komické situace, spjaté s hrdinovým rozpolceným rodinným životem, do nějž kromě dvou zmíněných žen patří ještě jeho bratr, majitel autoškoly Miloš, a vlastně i Františkův přítel, rozvodový právník Viktor. Příběh, poskládaný z řady poměrně jednoduchých a předvídatelných epizod, se odehrává v Praze a komentují ho kromě Františkových promluv též šansony Hany Hegerové a píseň Ďábel z Vinohrad Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého. - Vedle scenáristické a režisérské nejistoty a natahovaného děje trpí snímek i nevyrovnaností hereckých výkonů.(oficiální text distributora)


Moje hodnocení:
Někde jsem zmínila, že mám ráda starší české filmy, to je sice pravda, ale tenhle se mi líbí také. Je vtipný, vytváří zajímavý příběh a nejednou se zasmějete. Za mě jednička s mínuskou, pár chybiček by se najít dalo, ale přece jen se mi hodně líbil.
CSFD: 46%
Moje - 4/5Napsala E/N

13 - Film

29. října 2014 v 23:23 | Emily Nightmare


USA

13


Drama / Thriller
USA, 2010, 93 min

Režie:

Scénář:

Kamera:

Hudba:

Hrají:
 • Film 13 přináší příběh bezelstného mladého dělníka, který ukradl obálku, jež v sobě ukrývá návod na zázračné zbohatnutí. Mladík se tak nevědomky ocitá ve společnosti nebezpečných tajných hráčů, kteří hrají podivnou hru, kde se dá hodně vyhrát, ale ještě víc ztratit. 13 - to je strhující příběh o štěstí, příležitosti, ztrátě nevinnosti a vztahu mezi mocí a penězi.(oficiální text distributora)Moje Hodnocení:
Film se mi líbil, opravdu jsem zjistila, čemu se říká ruská ruleta a jak probíhá. Režisér i scénárista věděl jak zaujmout, tento film se mi vážně líbí a rozhodně si ho ještě někdy pustím!
CSFD: 64%
Moje - 5/5

Napsala E/N

11-11-11

27. října 2014 v 22:17 | Emily Nightmare


Horor/Thriller/Mysteriozní

USA, 2011, 93 min

Režie:

Scénář:

Hudba:

Hrají: • Joseph Crone je autorem mnoha knižních bestsellerů a člověk bez víry, ztrativší kdysi po velmi bolestné události.Po nečekané autonehodě, jenž nastala v 11 hodin a 11 minut se po několika dnech dozvídá od svého bratra Samuela, že jejich otec brzy skoná. Příliš nenadšen Joseph tedy odjíždí do Barcelony za svou rodinou, se kterou se v minulosti odcizil. Ztracenou víru se v něm snaží probudit jak jeho bratr, kázající nadále v náboženství, tak jeho otec ležící na smrtelné posteli.Joseph po svém krátkém příjezdu začíná vidět cosi podivuhodného a nemožného, co nepatří do našeho světa. Jde o démony mající v úmyslu zabít jeho bratra Samuela.Čím blíže se přibližuje magické datum 11. 11. 2011 jsou útoky démonů horší a Josephovi nezbývá, než svého bratra ochránit, který má sehrát velmi významnou roli.(oficiální text distributora)Můj názor: Tenhle typ filmů mě nějak nežere. Stejně jako Andělé a Démoni. Ano, film je docela zajímavý, řeší se co se bude dít v následujícím momentu a diváka, nebo alepsoň mě, to opravdu přitáhlo. Jen jsem myslela, že to bude o něco lepší. Nakonec, všechny filmy co vídám skončí hůř než si myslím.

CSFD: 39%
Moje - 3/5
Napsala E/N

Příliš velká šance

19. října 2014 v 20:11 | Emily Nightmare


Krimi/ Psychologicky

ČSS, 1984,87min

Režie:

Scénář:

Kamera:

Hudba:

Hrají:


 • Tragickým hrdinou příběhu je mladý biolog dr. Petr Gabriel, čestný, pracovitý a slušný vědec, který obětoval veškerý svůj čas výzkumu léku proti infekční žloutence. Cestou na svou chatu se seznámí s pohlednou stopařkou Olgou, ale společně strávený večer zcela nečekaně končí tragicky. Když se totiž podnapilý Petr vrací na chatu poté, co svou novou milenku vezl do Kladna, srazí autem malého chlapce. Odváží ho do nemocnice, ale když zjistí, že chlapec cestou zemřel, zpanikaří a s vidinou ztráty práce, kariéry i dosavadního života ukryje tělo v malé jeskyni. Vzápětí vše ještě zhorší, když se pokusí svalit vinu na dvojici nevinných mladíků, kteří se v době tragické nehody vloupali do jeho chaty. Zpočátku vypadá jeho verze událostí nejen pravděpodobná, ale také podložená řadou důkazů i svědectví. Nejen Olga však záhy pochopí, že chlapce zabil on, i když neúmyslně. Také vyšetřovatel major Válek z pražské kriminálky má pochybnosti a dr. Petr Gabriel začíná chybovat.(oficiální text distributora)
Hodnocení CSFD: 62%
Moje hodnocení:
Nevím jestli jsem to někdy zmínila, ale mám ráda starší české filmy. Přijde mi, že je v nich větší náboj a smysl než filmy točené dnes (Až na vyjímky.)
Tento kousek mám ráda, ale můžu říct, že bych si ho pustila ještě několikrát. Možná po roce, po dvou.
Film se mi líbí, už od začátku mě upoutal. Dobrý námět a hlavně zajímavé řešení.
Rozhodně ho doporučuji :)

3 hvězdičky z 5.


Napsala E/N

Chata v horách

15. října 2014 v 19:43 | Emily Nightmare
Chata v horách

 • USA

  Cabin in the Woods, The

 • SK název

  Chata v horách

  (festivalový název)
 • CZ název

  Chata v lesích

  (festivalový název)
Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, 2012, 95 min

 • Päť priateľov sa vyberie na víkend do opustenej chaty v horách a stanú sa im samé zlé veci... Ak si myslíte, že tento príbeh už poznáte, zamyslite sa ešte raz. Fanúšikmi obdivovaní Joss Whedon a Drew Goddard nakrútili film Chata v horách, uletený horor, ktorý prevracia žáner naruby. Goddard vysvetľuje: "Na jednej strane Chata funguje ako klasický horor. Je to ten typ filmu, pri ktorom si dáte pukance a pevne držíte svoje dievča za ruku, zatiaľ čo sa dívate, ako päť tínedžerov vyráža do lesa, kde sa im prihodí niečo strašné. Ale je to aj naša verzia tohto typu filmov. Čo znamená, že veci budú šialenejšie, než očakávate. Uvidíte, čo ste ešte nikdy nevideli. A neveriacky budete sledovať miesta, ktoré vám v tomto filme ukážeme. Ale bude to sranda. Aj krvavá a strašidelná, ale predovšetkým zábavná."(Art Film Fest)

Moje hodnocení:
Podle hororů, které jsou natočeny USA se dozvídáme, že Američané nemají nic jiného na práci, než jet na chatu a obejvit stará kouzla, starou magii(viz i Lesní duch) -.-..
Co říct? Snad raději nic, jediné co se mi opravdu zalíbilo, bylo to, že jsem zjistila kolik monster celkově je.
Hromada krve, křiku a příšerných zvuků, raději ne, díky.

Hodnocení CSFD: 68%
Moje - 2 Hvězdičky z 5.


Napsala E/N

Dědictví aneb kurva se neříká

12. října 2014 v 11:58 | Emily Nightmare


SK název

Dědictví aneb Kurvaseneříká

 • EN název

  Inheritance 2, The

  (festivalový název)
 • Česko

  Dědictví 2

  (neoficiální název)
Komedie
Česko, 2014, 106 min

Režie:

Scénář:

Kamera:

Hrají:


 • Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala (Boleslav Polívka), multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Ztratil ženu svého života. Hraje hudba, zpívá místní ženský sbor Křepelky, jehož byla Vlastička členkou (a Bohuš je sponzorem). Smrt známého sbližuje. Všichni jsou smutní, nebo tak aspoň vypadají. Za zdí hřbitova zastavil starší Mercedes a z něj vystupuje rovněž zestárlá "hérečka" Irenka. Pozoruje pohřeb přes zeď, dovnitř se neodváží. Odjede před koncem obřadu.
  Smuteční hostina v Bohušově sídle. Jsou tu všichni, které známe z původního filmu. Zjišťujeme, že Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka na to. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád...vnutila mu kázeň. Teď je zase Bohuš sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům...k flašce. Po sedmi letech se Bohuš zase napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Strážným (Jiří Pecha). Velká jízda... i tak by se film mohl jmenovat, kdyby nenavazoval na už tak proslavený název dílu prvního.(oficiální text distributora)


Můj názor: Nejhorších 105 minut, které jsem kdy zažila. Film úplně o ničem a k ničemu, jsem ráda, že už je to za mnou. Nevěřila jsem kritice, ale bohužel jsem na ní měla dát, opět měla pravdu.
0 hvězdiček z 5.

Hodnocení CSFD: 36%Napsala E/N

Hany

1. října 2014 v 18:38 | Emily Nightmare

 • Jiří, živící se prodejem drog, slečna, jež se nedokáže rozejít s dlouholetým partnerem, protože je prostě hodnej, básník žijící ve své romantické iluzi, starostlivé matky a snaživí otcové. Jejich osudy se vzájemně proplétají, ale každý si přitom uchovává svůj vlastní svět, dokud jej nenaruší násilná pouliční vzpoura. HANY drze, s nadhledem a cynickým humorem zobrazuje společnost, které čas protéká mezi prsty. I z tohoto důvodu se tvůrci rozhodli film odvyprávět v jednom kontinuálním záběru.(CinemArt)


Moje hodnocení:
Hned co jsem dokoukala tento film jsem se musela dokopat k tomu, popsat své emoce do šlánku.
Nic mě nenaštvalo víc jak tohle. Tak jsem si pustila film, začátek byl prapodivný a pokračování ještě prapodivnější. Ve filmu se objvejují asi dvě Hany (wow, asi proto má film název Hany), ale asi jsem nepochytila to co jsem měla. je pravda, že jsem u toho napolo spala, ale i tak mě to nudilo. Jako komedii bych to rozhodně nenazývala, možná jsem suchar a vy u tohoto filmu umřete smíchy, ale mě rozhodně nepobavil. Co bylo ještě zvláštnější, že děj byl prakticky o ničem. Když se konečně něco začalo dít, uběhla hodina, a po hodně a pár minutách vše končilo. Ani nevím, proš se tam plno postav vyskytlo a jakou měly mezi sebou spojitost. Za mě to byl opravdu propadák a za trest bych jim přepsala název, protože Hany si nezaslouží být takové shitky.
1 hvězdička z 5.

Hodnocení CSFD: 49%Napsala E/N
 
 

Reklama