Films

Oživlá mumie

28. července 2014 v 16:00 | Emily Nightmare
Akční / Dobrodružný / Fantasy
USA, 2005, 86 min
 • Amón, padlý anděl ničitel neboli anděl smrti, se po několika tisíciletích probouzí, aby oživil svého syna. Obra, který se má dle proroctví postarat o zánik lidstva...(oficiální text distributora)
Hodnocení CSFD: 13%
Moje hodnocení: Sakra, že já blbec jsem se prvně nekoukla na recenzi. Film je velmi "propracovaný", obzvlášť speciální efekty. Na to, že si tento projekt vzala pod ruku USA, mě to docela dojalo. Lituju svých 86 minut trávení u tohoto filmu. Velký přerostlý obludný zabalený mumiec, který je cca vysoký jak váš dům se znenadání vytratí.
Jediné co asi zaujme je prakticky převyprávění náboženství. Docela jsem byla šokovaná tím, co se do tohoto filmu všechno vešlo. Elá, konec ty mumijci.
Moje hodnocení: 20% za mumijce :D

Vratné lahve

28. července 2014 v 15:58 | Emily Nightmare

Komedie

Česko, 2006,99 min


Režie:

Scénář:

Kamera:

Hudba:

Hrají:

 • Snímek podle scénáře Zdeňka Svěráka. Hrdinou příběhu je učitel v důchodu, který přijme brigádnické místo ve výkupu lahví v jednom pražském supermarketu. "Nová verze scénáře se víc točí kolem hlavní postavy a jeho rodiny. Táta zapojil do příběhu osobní zkušenost s podzimem života a teď to funguje - je to osobní, pravdivé a je to smutnoveselé," charakterizuje obnovený projekt filmu Vratné lahve režisér a producent Jan Svěrák.(oficiální text distributora)
Hodnocení CSFD: 76%
Můj názor: Film se mi líbí, hlavně proto, že poukazuje na myšlenky a touhy muže z jehož života se vytratil sex a krása. Přijde mi vtipný v pasážích, kde se hlavnímu hrdinovi zdají příjemné sny. Tento film se mi velmi líbil a doporučuji ho ostatním :).
89%

Tchýně a uzený

28. července 2014 v 15:56 | Emily Nightmare
Drama
Česko, 2011, 84 min
 • Scénář k televizní adaptaci knížky Simony Monyové Tchyně a uzený napsala Eva Papoušková. Hlavní hrdinka příběhu Sylvie si bere za muže jedináčka, který je silně citově připoután ke své matce. Matka Alžběta si nedokáže představit, že by měla o svého syna Hynka, mladého lékaře, přijít, nebo se o něj dělit s jeho manželkou. Proto se nejprve snaží sňatku zabránit, a když se jí to nepodaří, usiluje o rozbití synova manželství. Snacha Sylvie na vlastní kůži zažívá boj s tchýní o jejího syna a svého manžela. Zákonitě si klade otázku, zda si muž, který se v pětatřiceti letech nedokáže vzepřít matce, zaslouží manželku, nebo jen soucit...(oficiální text distributora)
CSFD: 62%
Moje hodnocení:
Film se mi líbil, byl zajímavý a docela poutavý. Myslím si, že tyto události se v dnešní době mohou stát, obzvláště pokud syna vychovává jenom matka. Nestěžujme si, pokud je něco špatné, protože to může být ještě horší. Jak už jsem zmínila, film se mi sice líbil, ale ne natolik, abych se na něj byla schopna podívat ještě třikrát.
Moje procenta: 83%

Poslední noc/Against the Dark

28. července 2014 v 15:53 | Emily Nightmare
 • Velitel Tao (Steven Seagal) vede speciální vojenskou jednotku složenou z bývalých členů civilní stráže na krvavou misi, jejichž cílem jsou krvežízniví upíři. Na planetě přežilo jen několik málo lidí, kteří jsou však infikováni a uvězněni v nemocnici. Tao je jejich jedinou nadějí. On však také ví, že jediným lékem na jejich záchranu je jejich smrt. Nastává čas postavit se proti krvežíznivým stvůrám.(videofil)
Hodnocení CSFD: 25%
Moje hodnocení: Myslím si, že jsem tento film ani nedokoukala. Vůbec bych ho nezařadila do kategorie Horor. Ano, jediné co bylo v tomto filmu hororové bylo asi nějaké stvožení, nebo teda ono jich tam bylo víc :D ale něco jako upír? Nevím, prostě bych to zařadila do žánru akční a pro mě i docela nudné.
Moje: 13%

Kopytem sem, kopytem tam

28. července 2014 v 15:51 | Emily Nightmare
Komedie / Drama
 • Choroba AIDS sa stala východiskom pre skúmanie povrchných vzťahov medzi ľuďmi a symbolom smrteľného ohrozenia, stresovej situácie, ktorá odhaľuje podstatu jednotlivých charakterov. Traja sympatickí tridsiatnici veselo užívajú život, namiesto lásky striedajú sexuálne partnerky a cenu života im pripomenie až ohrozenie AIDS. Film o apatii, nihilizme, nivelizácii hodnôt, epikurejskom egocentrizme so samovražednými dôsledkami. Euforické eskapády ako zúfalá snaha premôcť pocit odcudzenia v spoločnosti.

  Významným prínosom sa stala účasť amatérskeho divadla Sklep, ktorá dodáva filmu originálnu poetiku, hravú recesiu a osobité hrecké prejavy T. Hanáka, M. Šteindlera a D. Vávru. Námetom a scenáristickou spoluprácou sa uviedol mladý absolvent FAMU P. Škapík. V chytilovsky hektickom tempe rozprávania upúta rozháraná kompozícia obrazu (farebne sýtej tónine dominuje červená), nervný strih, dekomponovaná hudba, pulzovanie a ostré jazdy p"sobivej kamery, snímajúcej v najnemožnejších uhloch a sklonoch. Dômyselný humor a efektné pózerstvo sú predvádzané natoľko okázalo, až je vlastná amorálna podstata skutkov prehlušovaná a ostrosť pohľadu na zdeformovanú realitu sa rozptyľuje.(oficiální text distributora)
Hodnocení CSFD: 72%
Moje hodnocení: No, film ačkoli je starší a český, tak je docela zvláštní. Film netvrdím že se mi vyloženě nelíbí, ale je zvláštním způsobem zpracován, každý může posloudit podle sebe.
Za film dávám 30%, je to můj názor :)

Bytost znásilněna duchem

28. července 2014 v 15:47 | Emily Nightmare
Horor/Thriller
USA, 1981
The Entity/ Bytost / Bytost znásilněná duchem
Carla Morenová je ve svém pokoji kýmsi surově napadena a znásilněna. Nikdo, včetně manžela, jí ale nevěří, že útoky záhadné bytosti se opakují, ačkoli má tělo samou modřinu. Když se Carle nepochopitelným způsobem porouchá auto a ona se málem zabije, poslechne svou přítelkyni Cindy a vyhledá pomoc psychologa doktora Sneidermana. Ten s ní probírá její dětství a mládí a společně skládají mozaiku událostí, které by mohly nynější útoky vysvětlovat. Doktor Sneiderman usoudí, že útoky jsou jen Carliny představy, s jejichž pomocí se snaží vyrovnat s rozličnými životními traumaty. Carla s jeho závěry nesouhlasí a když ji chce doktor hospitalizovat, odmítne a rozhodne se čelit útokům dál sama a zůstat se svými dětmi. Nedlouho nato se Carla seznámí se dvěma parapsychology z místní univerzity, kteří ji vyslechnou a rozhodnou se věci přijít na kloub. K pokusu se dostaví i doktor Sneidrman, který parapsychologii nevěří a chce Carlu za každou cenu chránit...(oficiální text distributora)

Film se mi zezačátku líbil, vypadalo to docela nadějně, ale bohužel potom to pominulo. Ke konci se z něj stává docela pro mě "propadák".Začnou "chytat" monstrum, které děsí hlavní hrdinku.Možná kdyby byla první část nějak ukončena, bylo by to lepší. Druhá část jak už jsem psala mě moc nezaujala, ale na druhou stranu si musím vzít, že ten film je z roku raz, dva, tři, takže zázraky čekat nemohu.


Hodnocení na csfd.cz - 68%

Moje hodnocení 38% - vážně se mi nelíbí ta druhá část :3

Psí vojáci

28. července 2014 v 15:43 | Emily Nightmare

Psí vojáci

Horor/ Thriller / Akční
Velká Británie / Lucembursko / USA, 2002, 105 minut

Režie:

Kamera:

Hudba:

Hrají:

 • Na Skotskou vrchovinu přilétá jednotka seržanta Wellse, aby tu strávila několik dní cvičením. Po cestě objeví tábor a v něm jenom krev a zbraně, ze kterých nikdo nestihl vystřelit. Zároveň tu najdou kapitána Ryana, který jako jediný přežil. Ryanovým pomateným řečem o tom, že měl být jenom jeden, jednotka nevěnuje pozornost do té doby, než uslyší první hrůzostrašné zavytí. Začne zběsilý útěk a po něm nejdelší noc v boji proti tajemnému nepříteli, který si z obyčejných kulek moc nedělá.(Isherwood)
CSFD: 57%
Moje hodnocení:
Zezačátku to vypadalo jako docela zajímavý film. S žánrem horor mě zajímalo o co se bude jednat. Už z názvu se dá vyvodit, že příběh se bude týkat psů. Ovšem moje představa o psech byla asi trošku jiná než scénaristy a režiséra.
Z nenadání se z psů stanou velikáni, kteří útočí na skupinu lidí. Film mě zklamal. Čekala jsem víc než fantasy příběh o zvětšených psech, rádoby vlkodlacích.
Moje hodnocení : 30%

Funny games

28. července 2014 v 15:38 | Emily Nightmare

Krimi / Drama / Thriller / Psychologický
USA / Francie / Velká Británie / Rakousko / Německo / Itálie, 2007, 111 min
 • Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána…(oficiální text distributora)
Hodnocení:
Nevím jak ostatní, ale mě tento film zklamal. Zezačátku jsem si myslela, že to bude dobrý nájezd, do ještě lepšího filmu. Asi po čtvrt hodině jsem se začala nudit. Asi filmy tohoto typu nejsou pro mě. Co mě ovšem extrémně zasáhlo byla bezmoc malého dítěte. Scénarista dobře prokreslil scénu dítěte, ovšem protože mi to trhalo srdce, vypnula jsem film. Čekala jsem od filmu víc, bohužel. Buď jsem příliš vybíravá a nebo na mě tento film vůbec nezapůsobil, myslím si, že druhá verze je ta pravá.
Moje hodnocení : 20%
CSFD: 70 %

Thale

28. července 2014 v 15:34 | Emily Nightmare
Fantasy/Mysteriozní/Horor/Thriller
2012
 • Thale je mysteriózní fantasy-thriller, který je založený na norském folklóru, přesněji na mýtu o "huldře". Huldra je krásná žena, která žije hluboko v lesích, kde svádí dřevorubce a lovce. Brouká si pěknou píseň, kterou láká nešťastníky hlouběji do lesa, odkud se už nikdy nevrátí. Charakteristickým rysem huldry je kravský ocas.(Stanislaus)
Hodnocení: 48%
Moje hodnocení: 16%
Protože byl tento film zařazen částečně i mezi horory, zaujal mě a pustila jsem si ho.
Začátek mě zaujal, ale v desáté nebo dvacáté minutě moje napětí opadlo.
Miluju reálný horory. Milovníci fantasy si ale přijdou na své :)

Babovřesky 1

28. července 2014 v 15:32 | Emily Nightmare

Komedie
2013
 • Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvnou komedií ze života současné jihočeské vesnice Babovřesky, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Slovy režiséra: "Je to prostě film tak 'trošku' ze života." Po smrti stoleté Trudy zůstanou na konci vesnice lukrativní pozemky se starým domem. To se hodí starostovi a jeho příbuznému, kteří mají na pozemky zálusk a chtějí zde vybudovat autobazar. Jenže pozůstalí Hálovi se synem Adamem, se rozhodnou, že se jim vila líbí a opraví ji, i když v ní prý straší. Podtitul "z dopisu venkovské drbny" naznačuje, že na scénu vstoupí i místní zbožné ženy v čele s "univerzální" klepnou Horáčkovou, která o všem ví, od všeho má klíče, všude byla dvakrát... a uzurpuje si právo do všeho zasahovat. A právě do této vesničky přichází nový farář. Zbožné ženy čekají váženého důstojného pána, ale z auta vyskočí mladý, sportovně vyhlížející asi třicetiletý mladík s dvojsmyslným jménem. Netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává v Babovřeskách množství humorných situací.(oficiální text distributora)
CSFD: 26%
Moje hodnocení: 30%
I když jsem slyšela plno zvěstí o tom, jaká je to kravina, dávám třicet procent.Dvacet je jen kvůli té vile, která se mi líbila :3.
Rozhodně na SLUNCE SENO to nemá, ale místy mě to pobavilo. Ale bohužel ho neoznačím na víc.

Zasažení bleskem

28. července 2014 v 15:18 | Emily Nightmare
Drama
2009, Česko
Muž a žena, život a smrt, víra a naděje.Když se vám během vteřiny změní osud, když poklidně žijete a náhle vám řeknou, že za pár měsíců už nebudete, je to jako kdyby vás zasáhl blesk z čistého nebe. Komu to říct, kam jít, s kým se podělit o strach a úzkost z bolesti a smrti? Hrdinka příběhu Zasaženi bleskem je rozvedená učitelka s dospělými dětmi. Už delší dobu žije sama a tak nejbližší útěchu hledá na hřbitově u hrobu svého bratra. Před řadou let ho někde na horách, na horské chatě, zabil blesk. A právě tady, v intimitě rodinného hrobu, osloví Janu (Kamila Magálová) neznámý mladík (Pavel Liška). Nabídne ji sdílení a pomoc. Jana se ho nejprve bojí, ale když ji ukáže pod košilí klikatou jizvu, která nade vší pochybnost dokazuje, že byl, stejně jako její bratr, zasažen bleskem, ale přežil, Jana uvěří. Příběh začíná... Hlavní role příběhu, který se točí kolem rakoviny prsu a její léčby, byla svěřena slovenské herečce Kamile Magálové. Po jejím boku se objeví Pavel Liška, a to v roli muže, který včas vstoupí do hrdinčina života. Dokáže totiž prý pouhým přikládáním rukou na prsa zastavit zhoubné bujení. Mezi oběma hrdiny začne docházet k postupnému sbližování. Ovšem příběh Zasaženi bleskem není jen milostný film, je to i film o víře, která může uzdravit, i když je pro celé okolí směšná. Je to film o hranici racionality a iracionality. O poznávání sama sebe, které k nám může přijít tou nejméně očekávanou cestou.(oficiální text distributora)
CSFD: 55%
Můj názor : Film je od začátku napínavý, hlavní hrdinka zjišťuje rakovinu a všechno se odvíjí od této nemoci.
Je to zázrak nebo jenom velká lež?
Ačkoli jsem si myslela, že to bude lepší, dávám 50%.

Bolest

28. července 2014 v 14:26 | Emily Nightmare
 • Horor/Mysteriozní
 • 2006
 • Poté co se Pear-Ploy a Pongpop přestěhovali na venkov, představovali si, že to bude nejšťastnější období jejich života. Chtěli mít klid pro sebe a hlavně pro výchovu svého ještě nenarozeného potomka. Novorozeně ale bez přestání křičí a místní lékař určí chlapcovu diagnózu jako dětskou koliku. Matka má však silné tušení, že je to něco mnohem děsivějšího. Zlé síly se vydaly na pochod a ona se obává, že její syn je v jejich moci. Měsíce plynou a chlapcův křik stále neustává. Navíc se v jeho blízkosti pořád častěji vykytují různé náhodné a nevysvětlitelné nehody. Pear-Ploy a její nejlepší přítelkyně Jean se rozhodují, že je čas přijít záhadě na kloub a začínají hledat příčiny těchto událostí. Pátrání je dovede až k hrůznému zjištění a také k tragickému konci jejich krátkých životů...(oficiální text distributora)
CSFD- 44%
Můj názor:
Tento film je svým způsobem zvláštní.Efekt plačícího dítěte mě v půlce filmu spíš naštval, než děsil.
Film se mi nelíbil. Na mě byl až moc zvláštní.
Moje hodnocení: 30%

Elysium

28. července 2014 v 14:21 | Emily Nightmare

Sci-Fi / Akční / Thriller / Drama
USA, 2013, 109 min

Režie:

Scénář:

Kamera:

Hudba:

Hrají:

 • V roce 2154 existují dva druhy lidí: velmi bohatí, kteří žijí na nedotčené umělé kosmické stanici s názvem Elysium, a zbytek živoří na přelidněné zničené Zemi. Tajemnice Delacourt (Jodie Foster) je ochotna udělat cokoli, aby pro obyvatele Elysia zůstal zachován jejich luxusní životní styl. A naopak lidé na Zemi jsou ochotni udělat cokoli, aby se jim povedlo získat své místo na Elysiu. Max (Matt Damon) se zapojí do nebezpečné operace, která by mohla přinést rovnost dvou polarizovaných světů.(oficiální text distributora)
Moje hodnocení: Dokážete si představit budoucnost našich dětí? Přesně takto bych se nedivila kdyby skončil. Je pravda, že je to trošku nadsazené nad rámec, ale menšina z toho věřím že se stane. Lidstvo se stejně jednou vyhubí samo. Film není špatný, myslím si, že mě dokonce zaujal. Jediná věc, která se mi líbí nejvíc je druh, jak byl film natočen. Prostě pohodový americký film ANEB film, který mě donutil se koukat až do konce.
Hodnocení CSFD: 67%
Moje Hodnocení: 75%

Probudím se včera

28. července 2014 v 14:18 | Emily Nightmare

Probudím se včera

 • EN název

  I Wake Up Yesterday

Komedie / Sci-Fi
Česko, 2012, 120 min

Režie:

Scénář:

Kamera:

Hudba:

Hrají:

 • Komedie s originální zápletkou, v níž si věčně svobodný profesor češtiny Petr, díky třídnímu srazu uvědomí, že jediná dívka, kterou kdy miloval, byla jeho spolužačka Eliška. Tehdy v sedmnácti letech, nenašel odvahu jí říct, že ji má rád a ona se pak navždy vytratila z jeho života. Petrovi se naskytne jedinečná šance. Cestovat zpět v čase do svých stu-dentských let a vrátit se do června 1989, kdy chodil do třeťáku. Dostane možnost napravit, co promeškal. Jenže zahrávat si s minulostí není jen tak. Návraty nejsou nikdy snadné. Petr se dostává do změti komplikací a průšvihů, které naštěstí řeší s vtipem, nadhledem a drzostí, kterou dobře zná od svých vlastních studentů. Postačí však tyhle zbraně na to, aby přes-vědčil Elišku o svých citech a získal její lásku?(oficiální text distributora)
Moje hodnocení: Film se mi líbil, byl vtipný a zaujal mě. Je sice naivní, jako skoro každá komedie, ale jak říkám, pobavil.
80%
CSFD: 66%

Kletba zlatého květu

28. července 2014 v 14:11 | Emily Nightmare

Kletba zlatého květu

 • Čína

  Man cheng jin dai huang jin jia

 • SK název

  Kliatba zlatého kvetu

 • EN název

  Curse of the Golden Flower

Drama / Akční / Romantický / Dobrodružný
Čína / Hong Kong, 2006, 114 min

Režie:

Scénář:

Kamera:

Hudba:

Hrají:

 • Imperátor Ping, hlava dynastie Tang, vládce Číny desátého století, spalován neskonalou láskou i nenávistí vůči své ženě Phoenix rozehrává tragédii, která zasáhne každého člena královské rodiny. Panovník ví o skrývaném vztahu své ženy a jeho syna z prvního manželství prince Wana. Pronásledován stínem nevěry, panovník pomalu zabijí svou ženu jedem. Schyluje se k finálnímu boji. Na jedné straně císař, ovládaný pomstou, na druhé straně císařovna, bojující o holý život. Mezi nimi stojí tři synové, tři princové, kteří se musejí rozhodnout na čí stranu se přiklonit. Bolest a ztráta milovaných však čeká na každého z nich...(oficiální text distributora)
Moje Hodnocení:
Nikdy bych nevěřila, že film v tomto žánru a z této země mě natolik zaujme. Film byl napínavý a na konci dost emotivní a dojemný. Co všechno se může stát a kolik lidí k vám stojí zády, protože na svém obličeji mají masku zášti?
Tento film mohu doporučit, protože se mi vážně líbil a rozhodně si ho pustím ještě několikrát.
95%
CSFD: 65%


Jaký je váš názor na tento film?
 
 

Reklama