Films

BOA- Sevřeni hrůzy

11. srpna 2014 v 0:41 | Emily Nightmare

Boa - V sevření hrůzy

 • Thajsko

  Boa... Nguu yak!

 • SK název

  V zovretí hrôzy

Akční / Horor / Dobrodružný / Thriller
Thajsko, 2006, 96 min

Scénář:

Hrají:

 • Šest studentů se vydá do rozlehlého a nebezpečného pralesa hledat svého ztraceného přítele. Odhodlaně po něm pátrají z paluby vzducholodi, ale vypuklá bouřka je přinutí k nouzovému přistání v parnatém pralese. Netuší, že se dostali na loviště smrtonosného Boa. Naneštěstí se v jeskyni, ve které našli úkryt před bouří, nachází kromě nich také obrovský a vražedný hroznýš, který se nemilosrdně vrhne na všechno a na všechny, kteří ho vyruší v jeho klidu. V krátké době bude všem jasné, že se už nejedná o záchrannou expedici, nýbrž zoufalý boj o život...(oficiální text distributora)
Moje hodnocení: Pokud doma nemáte do čeho píchnout, je super si pustit nějakou kravinu jako hudební kulisu. Bohužel, tohle bylo i jako hudební kulisa docela dost špatné. Nelíbí se mi myšlenka obrovského hada. Nevím jestli grafika v roce 2006 byla jako doba kamenná, ale po grafické stránce ten obrovský had není poznat. Vypadá jako živý! Opravdu. Opravdu odpad. - 10%
Hodnocení CSFD: 15% - 249. nejhorší film

Mlčení jehňátek

1. srpna 2014 v 0:01 | Emily Nightmare

Mlčení jehňátek

 • USA

  Silence of the Lambs, The

 • SK název

  Mlčanie jahniat

Thriller / Horor / Krimi / Drama
USA, 1991, 119 min

Režie:

Předloha:

Scénář:

Kamera:

Hudba:

Hrají:

 • Clarice Starlingová, nadaná studentka akademie FBI, je přidělena agentu Crawfordovi vyšetřujícímu případ masového vraha Buffalo Billa, který své oběti stahuje z kůže. Clarice navštíví v baltimorské vězeňské nemocnici bývalého vynikajícího psychiatra Hannibala Lectera, odsouzeného na doživotí za sérii brutálních vražd a kanibalismus, který by o vrahovi mohl něco vědět. Odsouzený psychiatr Clarice zároveň děsí a fascinuje. Když je masovým vrahem unesena dcera senátorky Martinové, nabídne Clarice Lecterovi přijatelnější vězeňské podmínky výměnou za informaci, vedoucí k dopadení Buffalo Billa...(oficiální text distributora)


CSFD: 90%

Moje hodnocení: Tralala, konečně film o něčem zajímavém. Nevím jak pro někoho to mohl být nervák, ale napínavé to bylo! Asi jsem oproti tomu imuní, nebo moje maminka není zvyklá na horory :3. Myslím si že na to, že tento film není ještě v plenkách (myslím to tak, že není nejmladší, ale už je mu 23), že už je z něj velký pořízek, je tento film opravdu skutečnou mňamkou. Doporučuji se na něj podívat.

- 87%

Ochutnávka

Jaký je Váš názor na tento film? :)

Babovřesky 2

31. července 2014 v 22:05 | Emily Nightmare


Komedie, Česko, 2014,110 min

Režie:

Scénář:

Kamera:

Hudba:

Hrají: • Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou. Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty - třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám. Zápletka se dále točí okolo pomsty Horáčkové starostovi Stehlíkovi, kvůli kterému musela opustit místo tajemnice na místním úřadě..... do vesnice přichází kontrolor z "kraje" a netuší, co tu na něj čeká, co všechno bude muset řešit a právě díky tomu se odehrává spousta humorných situací... A nad tím vší bdí mladý farář s trochu netradičním a dvojsmyslným jménem...(Falcon)

CSFD: 30%

Můj názor:

Mám ráda Slunce seno, mám ráda plno českých komedií, ale mezi moje oblíbené nebude patřit komedie Babovřesky. Už asi docházejí nápady nebo inspirace selhává. Nedá se svítit. Já alespoň vím, že film už si nepustím, nějak mě nenadchnul, ale ani úplně neselhal.

Moje hodnocení: 25%


Duch žraloka/Ghost Shark

30. července 2014 v 22:22 | Emily Nightmare

Horor / Sci-fi

Usa,2013, 85 min

Režie:

Hrají: • Z malého městečka se za tajemných okolností ztrácejí lidé. Svědci tvrdí, že na vlastní oči viděli ducha žraloka, který se vždy objevuje tam, kde se nachází voda.(LIVINGDEAD)


Moje hodnocení:
Film byl výborný,možná pro někoho kdo má rád fantasy. Nenaskočila ani šestá minuta a film jsem musela vypnout, nic tak příšerně smyšleného a trapného jsem neviděla. Nejhorších pět minut v mém životě. Škoda že to vypadalo nadějně.
5% za nápaditost.

CSFD: 16%

Tunel

28. července 2014 v 16:06 | Emily Nightmare


Drama/ Thriller / Akční
Německo, 2001, 150 min
Režie:

Hudba:

Hrají:

 • Harry Melchior (Heino Ferch) už má s despotickou východonemeckou tajnou službou STASI svoje skúsenosti. Ako plavecký majster sa zo všetkých síl usiluje dostať tam, odkiaľ sa už dlhší čas šíri neprehliadnuteľný závan slobody. Píše sa trok 1961 a uprostred Berlína vyrastá kolosálna stavba z kameňa a betónu známa ako berlínsky múr. Jediná cesta, ako sa pri úteku vyhnúť takmer istej smrti, je uskutočniť útek pod zemou. Práce na tuneli však nepokračujú tak rýchlo, akoby si Harry a jeho spojenci mohli želať. Naviac, stále viac hrozí ich prezradenie. V časoch neslobody sa môže stať zradcom aj váš najlepší priateľ...(oficiální text distributora)
CSFD: 82%
Moje hodnocení: Už od samého začátku víte kdo přežil a kdo ne. Film je poutavý a hned od začátku se připoutáte k ději. Abych pravdu řekla, docela mě zaujal i přes bubáka, který byl v tunelu. Ale přesto tomu chybělo něco, co by mě donutilo si to pustit znovu :).
Moje: 70%

Slimák

28. července 2014 v 16:05 | Emily Nightmare
2. května 2014 v 18:23 | Emily Nightmare | Films
Sci-Fi/ Horor / Komedie
USA / Kanada, 2006, 92 min
 • Slimák je mixem teroru, černého humoru a překvapivé lidskosti od scénáristy Jamese Gunna, jehož Úsvit mrtvých se stal hitem roku 2004. Wheelsy je obyčejné městečko plné přátelských lidiček, kteří se starají jen o své vlastní problémy. Jenže pod tímto milým povrchem se začínají dít divné věci...(oficiální text distributora)
Csfd: 58%
Moje hodnocení: Zařazení do komedie by bylo o mnoho lepší. Film se mi nelíbil, protože to nebyl horor, ale scifi-komedie a já scifi nemám moc v lásce. Proto je moje hodnocení tak procentově nízké.
Procenta: 20%

Pod Kůží

28. července 2014 v 16:03 | Emily Nightmare

Horor / Drama / Thriller
USA, 2008, 82 min
 • Mladý pár se vydává do divočiny, kde chce strávit romantický víkend - výlet se ovšem rychle mění v noční můru, protože jejich auta se zmocní uprchlý trestanec a jeho přítelkyně. Nikdo z nesourodé čtveřice, kterou svedla dohromady náhoda, si ale nedokáže představit strašlivou hrůzu, která na ně čeká u zapadlé a opuštěné benzínové stanice.(oficiální text distributora)
Hodnocení CSFD: 54%
Moje hodnocení:
Já bych k zařazení přidala ještě něco. Je pravda, že v prvcích hororu se objevují neuvěřitelné a nechutné věci, ale co bylo tohle proboha? Ne, můj názor je, že je to úplná pytlovina. Denně se tu objevují prvky, které vsávají krev do sebe a bla bla bla. No, prostě Amerika. Film se mi nelíbil, obzlášť když celou dobu šlo jen o malinkou potvoru, prakticky řečeno.
Procenta: 30%

Dům hrůzy/ Mustang Sally

28. července 2014 v 16:01 | Emily Nightmare

Horor/Akční
USA/Kanada, 2006, 85 min

Režie:

Hrají:

 • Šest vysokoškolských studentů zaslechne v restauraci útržek hovoru tří mužů, kteří si pochvalují služby jisté Sally a jejich děvčat. Shodnou se, že už jsou také ve věku, kdy by měli navštívit nevěstinec. Vydají se na tajuplné místo, kde jim majitelka Mustang Sally přestaví šest svých děvčat. Věci ale nejdou podle očekávání. Sally má totiž nevyřízené účty s otci všech šesti chlapců z doby, kdy jí bylo 16 let.(oficiální text distributora)
Hodnocení CSFD: 22%
Moje hodnocení: Ehm, spojit něco jako velikou pravděpodobnost, že se něco takového stane a něco jakože ženy získají schopnost zabíjet...no, je to film, na který se možná ještě někdy podívám, ale to jen v důvodu odreagování.Tenhle film bych doporučila lidem, kteří se bojí krve nebo "strašidelných" efektů.Čili, počeštinsky řečeno,strašpytlům. Tenhle film není ani tak strašidelný jako móda děvčat v něm. Toť můj názor.
Hodnocení: 31% za tu sílu a schopnost žen :3

Oživlá mumie

28. července 2014 v 16:00 | Emily Nightmare
Akční / Dobrodružný / Fantasy
USA, 2005, 86 min
 • Amón, padlý anděl ničitel neboli anděl smrti, se po několika tisíciletích probouzí, aby oživil svého syna. Obra, který se má dle proroctví postarat o zánik lidstva...(oficiální text distributora)
Hodnocení CSFD: 13%
Moje hodnocení: Sakra, že já blbec jsem se prvně nekoukla na recenzi. Film je velmi "propracovaný", obzvlášť speciální efekty. Na to, že si tento projekt vzala pod ruku USA, mě to docela dojalo. Lituju svých 86 minut trávení u tohoto filmu. Velký přerostlý obludný zabalený mumiec, který je cca vysoký jak váš dům se znenadání vytratí.
Jediné co asi zaujme je prakticky převyprávění náboženství. Docela jsem byla šokovaná tím, co se do tohoto filmu všechno vešlo. Elá, konec ty mumijci.
Moje hodnocení: 20% za mumijce :D

Vratné lahve

28. července 2014 v 15:58 | Emily Nightmare

Komedie

Česko, 2006,99 min


Režie:

Scénář:

Kamera:

Hudba:

Hrají:

 • Snímek podle scénáře Zdeňka Svěráka. Hrdinou příběhu je učitel v důchodu, který přijme brigádnické místo ve výkupu lahví v jednom pražském supermarketu. "Nová verze scénáře se víc točí kolem hlavní postavy a jeho rodiny. Táta zapojil do příběhu osobní zkušenost s podzimem života a teď to funguje - je to osobní, pravdivé a je to smutnoveselé," charakterizuje obnovený projekt filmu Vratné lahve režisér a producent Jan Svěrák.(oficiální text distributora)
Hodnocení CSFD: 76%
Můj názor: Film se mi líbí, hlavně proto, že poukazuje na myšlenky a touhy muže z jehož života se vytratil sex a krása. Přijde mi vtipný v pasážích, kde se hlavnímu hrdinovi zdají příjemné sny. Tento film se mi velmi líbil a doporučuji ho ostatním :).
89%

Tchýně a uzený

28. července 2014 v 15:56 | Emily Nightmare
Drama
Česko, 2011, 84 min
 • Scénář k televizní adaptaci knížky Simony Monyové Tchyně a uzený napsala Eva Papoušková. Hlavní hrdinka příběhu Sylvie si bere za muže jedináčka, který je silně citově připoután ke své matce. Matka Alžběta si nedokáže představit, že by měla o svého syna Hynka, mladého lékaře, přijít, nebo se o něj dělit s jeho manželkou. Proto se nejprve snaží sňatku zabránit, a když se jí to nepodaří, usiluje o rozbití synova manželství. Snacha Sylvie na vlastní kůži zažívá boj s tchýní o jejího syna a svého manžela. Zákonitě si klade otázku, zda si muž, který se v pětatřiceti letech nedokáže vzepřít matce, zaslouží manželku, nebo jen soucit...(oficiální text distributora)
CSFD: 62%
Moje hodnocení:
Film se mi líbil, byl zajímavý a docela poutavý. Myslím si, že tyto události se v dnešní době mohou stát, obzvláště pokud syna vychovává jenom matka. Nestěžujme si, pokud je něco špatné, protože to může být ještě horší. Jak už jsem zmínila, film se mi sice líbil, ale ne natolik, abych se na něj byla schopna podívat ještě třikrát.
Moje procenta: 83%

Poslední noc/Against the Dark

28. července 2014 v 15:53 | Emily Nightmare
 • Velitel Tao (Steven Seagal) vede speciální vojenskou jednotku složenou z bývalých členů civilní stráže na krvavou misi, jejichž cílem jsou krvežízniví upíři. Na planetě přežilo jen několik málo lidí, kteří jsou však infikováni a uvězněni v nemocnici. Tao je jejich jedinou nadějí. On však také ví, že jediným lékem na jejich záchranu je jejich smrt. Nastává čas postavit se proti krvežíznivým stvůrám.(videofil)
Hodnocení CSFD: 25%
Moje hodnocení: Myslím si, že jsem tento film ani nedokoukala. Vůbec bych ho nezařadila do kategorie Horor. Ano, jediné co bylo v tomto filmu hororové bylo asi nějaké stvožení, nebo teda ono jich tam bylo víc :D ale něco jako upír? Nevím, prostě bych to zařadila do žánru akční a pro mě i docela nudné.
Moje: 13%

Kopytem sem, kopytem tam

28. července 2014 v 15:51 | Emily Nightmare
Komedie / Drama
 • Choroba AIDS sa stala východiskom pre skúmanie povrchných vzťahov medzi ľuďmi a symbolom smrteľného ohrozenia, stresovej situácie, ktorá odhaľuje podstatu jednotlivých charakterov. Traja sympatickí tridsiatnici veselo užívajú život, namiesto lásky striedajú sexuálne partnerky a cenu života im pripomenie až ohrozenie AIDS. Film o apatii, nihilizme, nivelizácii hodnôt, epikurejskom egocentrizme so samovražednými dôsledkami. Euforické eskapády ako zúfalá snaha premôcť pocit odcudzenia v spoločnosti.

  Významným prínosom sa stala účasť amatérskeho divadla Sklep, ktorá dodáva filmu originálnu poetiku, hravú recesiu a osobité hrecké prejavy T. Hanáka, M. Šteindlera a D. Vávru. Námetom a scenáristickou spoluprácou sa uviedol mladý absolvent FAMU P. Škapík. V chytilovsky hektickom tempe rozprávania upúta rozháraná kompozícia obrazu (farebne sýtej tónine dominuje červená), nervný strih, dekomponovaná hudba, pulzovanie a ostré jazdy p"sobivej kamery, snímajúcej v najnemožnejších uhloch a sklonoch. Dômyselný humor a efektné pózerstvo sú predvádzané natoľko okázalo, až je vlastná amorálna podstata skutkov prehlušovaná a ostrosť pohľadu na zdeformovanú realitu sa rozptyľuje.(oficiální text distributora)
Hodnocení CSFD: 72%
Moje hodnocení: No, film ačkoli je starší a český, tak je docela zvláštní. Film netvrdím že se mi vyloženě nelíbí, ale je zvláštním způsobem zpracován, každý může posloudit podle sebe.
Za film dávám 30%, je to můj názor :)

Bytost znásilněna duchem

28. července 2014 v 15:47 | Emily Nightmare
Horor/Thriller
USA, 1981
The Entity/ Bytost / Bytost znásilněná duchem
Carla Morenová je ve svém pokoji kýmsi surově napadena a znásilněna. Nikdo, včetně manžela, jí ale nevěří, že útoky záhadné bytosti se opakují, ačkoli má tělo samou modřinu. Když se Carle nepochopitelným způsobem porouchá auto a ona se málem zabije, poslechne svou přítelkyni Cindy a vyhledá pomoc psychologa doktora Sneidermana. Ten s ní probírá její dětství a mládí a společně skládají mozaiku událostí, které by mohly nynější útoky vysvětlovat. Doktor Sneiderman usoudí, že útoky jsou jen Carliny představy, s jejichž pomocí se snaží vyrovnat s rozličnými životními traumaty. Carla s jeho závěry nesouhlasí a když ji chce doktor hospitalizovat, odmítne a rozhodne se čelit útokům dál sama a zůstat se svými dětmi. Nedlouho nato se Carla seznámí se dvěma parapsychology z místní univerzity, kteří ji vyslechnou a rozhodnou se věci přijít na kloub. K pokusu se dostaví i doktor Sneidrman, který parapsychologii nevěří a chce Carlu za každou cenu chránit...(oficiální text distributora)

Film se mi zezačátku líbil, vypadalo to docela nadějně, ale bohužel potom to pominulo. Ke konci se z něj stává docela pro mě "propadák".Začnou "chytat" monstrum, které děsí hlavní hrdinku.Možná kdyby byla první část nějak ukončena, bylo by to lepší. Druhá část jak už jsem psala mě moc nezaujala, ale na druhou stranu si musím vzít, že ten film je z roku raz, dva, tři, takže zázraky čekat nemohu.


Hodnocení na csfd.cz - 68%

Moje hodnocení 38% - vážně se mi nelíbí ta druhá část :3

Psí vojáci

28. července 2014 v 15:43 | Emily Nightmare

Psí vojáci

Horor/ Thriller / Akční
Velká Británie / Lucembursko / USA, 2002, 105 minut

Režie:

Kamera:

Hudba:

Hrají:

 • Na Skotskou vrchovinu přilétá jednotka seržanta Wellse, aby tu strávila několik dní cvičením. Po cestě objeví tábor a v něm jenom krev a zbraně, ze kterých nikdo nestihl vystřelit. Zároveň tu najdou kapitána Ryana, který jako jediný přežil. Ryanovým pomateným řečem o tom, že měl být jenom jeden, jednotka nevěnuje pozornost do té doby, než uslyší první hrůzostrašné zavytí. Začne zběsilý útěk a po něm nejdelší noc v boji proti tajemnému nepříteli, který si z obyčejných kulek moc nedělá.(Isherwood)
CSFD: 57%
Moje hodnocení:
Zezačátku to vypadalo jako docela zajímavý film. S žánrem horor mě zajímalo o co se bude jednat. Už z názvu se dá vyvodit, že příběh se bude týkat psů. Ovšem moje představa o psech byla asi trošku jiná než scénaristy a režiséra.
Z nenadání se z psů stanou velikáni, kteří útočí na skupinu lidí. Film mě zklamal. Čekala jsem víc než fantasy příběh o zvětšených psech, rádoby vlkodlacích.
Moje hodnocení : 30%
 
 

Reklama