Films

Vůně vanilky

8. června 2017 v 12:31 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro vůně vanilky
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
Základní dějovou osou příběhu je příběh Anny Zofové, která žije se svou matkou, manželem a nevlastními dětmi na statku, kam se přivdala, když přijela z Londýna od své tety, kde se učila cukrářkou. Venkovské prostředí je Anně cizí, vztah s jejím mužem, vdovcem, je nenaplněný, ambice Anny jsou zcela jiné. Na samotu přijíždí několik amerických vojáků a ptá se na cestu do Plzně. K jejich překvapení umí Anna perfektně anglicky, a tak jí vojáci požádají, aby jim tlumočila. Voják Stanley Annu obdivuje a jako žena ho velmi přitahuje. Anna svádí vnitřní boj, zda má být věrná svému muži, nebo odejít se Stanleyem do Plzně a později snad i do USA. Její vztah k Stanleymu akceleruje, když se k ní manžel chová hrubě a nakonec vede k Anninu rozhodnutí, že odjede se Stanleym do Plzně. Po celé řadě dramatických peripetií dojde v Plzni jejich vztah konečně naplnění. Anna si však paradoxně uvědomuje, že její místo je na statku, kde vychovává své nevlastní děti. A tak nakonec Stanleyho opouští s vědomím, že patří do této země, do Čech. V jejím rozhodnutí je i přehodnocení dosavadního vztahu ke svému muži, i přehodnocení odpovědnosti k nevlastním dětem.(oficiální text distributora)
*5/5
CSFD: 74%
Moje hodnocení:
Za mě rozhodně super zpracování filmu. Musím uznat, že tohle je jeden z mála filmů, co mě opravdu bavil a děsně se mi líbil. Rozhodně doporučuji!
Jak se líbil film Vám?
E/N

Jméno růže

6. června 2017 v 6:06 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Jméno růže
V dnes již legendárním snímku z roku 1986 natočeném podle neméně proslulého románu Umberta Eca se ocitáme na opatství benediktinů, kde došlo k záhadnému úmrtí. Píše se rok 1327 a mniši jsou přesvědčeni o tom, že se blíží apokalypsa. Opatství právě hostí koncil, který se zabývá otázkou přesvědčení františkánů, kteří tvrdí, že by se církev měla zbavit svého majetku. Jeden z účastníků koncilu, ctihodný a respektovaný františkánský mnich William of Baskerville je požádán vedením opatství o pomoc při odhalení příčiny náhlé smrti. Avšak když se vyšetřování blíží k odkrytí tajemství, které chce opatství udržet v tajnosti, dochází k dalším úmrtím. Nyní již nelze zabránit tomu, aby se do celé věci nevložila Svatá inkvizice. William a jeho mladý novic závodí s časem, aby stihli prokázat nevinu křivě obviněnných a vyhnout se hněvu inkvizitora Bernarda Gui.(oficiální text distributora)
*3/5
CSFD: 84%
Moje hodnocení:
Za mě docela průměrný film, který mě až tolik nenadchnul. Byl sice zajímavý, ale znám o mnohem lepší. Na svou dobu t ale musel být zázrak.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Čarodejnice

4. června 2017 v 21:53 | Emily Nightmare
Související obrázek
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
V polovině sedmnáctého století měli lidé blíž k přírodě, blíž k Bohu, blíž k iracionálním jevům, které dnes považujeme už jen za pohádky. Sedmičlenná rodina farmáře Williama (Ralph Ineson), která v té době žila v relativním bezpečí jedné z osad v Nové Anglii, se po vážném střetu se sousedy rozhodla kolonii opustit a vydala se dobývat americkou divočinu. Po krátkém putování se usadili v zemi nikoho, poblíž rozlehlého temného lesa, o němž by leckterá citlivá povaha řekla, že působí zlověstně. Neblahé tušení členů farmářovy rodiny umocňuje i řada obtížně vysvětlitelných událostí, které jejich nový život provázejí, zašlou úrodou počínaje a podivným chováním domácího zvířectva konče. Vrcholem série katastrof je pak zmizení farmářova nejmladšího syna přímo před očima nejstarší dcery Tomassin (Anya Taylor-Joy), která ho měla hlídat. V atmosféře všudypřítomné paranoie plynoucí z dalších podivných událostí dochází k postupnému rozkladu rodiny, Tomassin je jednomyslně označena za viníka všech neštěstí a obviněna z čarodějnictví, ačkoliv je to paradoxně právě ona, kdo si ještě zachovává alespoň zdání zdravého rozumu. A to, co se skrývá v temném lese a doposud bylo jen v roli pouhého pozorovatele, se rozhodne udeřit.(CinemArt)
*4/5
CSFD: 57%
Moje hodnocení:
Prvně jsem čekala nějakou typickou slátaninu, co mě nebude ani bavit, postupem se z toho vyklubal hodně dobrý film, který se mi líbil. Je pravda, že konec bych trošku poměnila a zakombinovala k dokonalosti, ale i tak je super! :)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Poslední cyklista (1. i 2. díl)

2. června 2017 v 2:06 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Poslední cyklista
Jaký by byl osud novorozeněte v klášterním sirotčinci? Štěstí přišlo s bezdětnými manželi, do jejichž života vnesla malá Klárka světlo. Dvoudílný televizní film, který může přinést trochu světla i do vašich životů.
Klárka byla nechtěné dítě, proto ji vlastní matka hned po narození odložila do sirotčince. Manželé Orensteinovi naopak po vlastním dítěti toužili marně a když už přestali doufat, rozhodli se pro adopci. Jen shodou náhod se bezdětní manželé setkali s odloženým dítětem v klášterním sirotčinci, a tak se Klárka ocitla v rodině dobře situovaného úspěšného advokáta, která ji zahrnula láskyplnou rodičovskou péčí a jejímuž životu dalo děťátko v povijanu smysl. Klárka neznala význam slov adoptivní rodina a nevěděla nic o židovském původu ženy a muže, kteří pro ni byli od malička maminka a tatínek. Nevěděla ani to, že se z ní zápisem do matriky židovské obce stala také Židovka. Co z toho by malé dítě mohlo pochopit? Díky babičce poznávala židovské zvyky, svátky a jejich starozákonní smysl. Orensteinovi nechali malou křesťanku zapsat do matriky jako svou dceru, jako Židovku, hlavně proto, aby ji co nejlépe zajistili do budoucna. Chtěli, aby byla šťastná a aby ji nikdy znovu nepotkal tragický osud odloženého dítěte. Netušili, co všechno se změní po nástupu fanatického vůdce k moci v sousedním Německu a jeho expanzi do dalších zemí Evropy. Protižidovská opatření platila pro všechny bez výjimky a jejich důsledky pocítili také Orensteinovi. Když pochopili zoufalost situace, která se s každým dalším dnem zhoršovala, pokusili se Klárku zachránit. Šance, jak to zařídit, byly jen dvě. Mohla odjet s příbuznými do Ameriky nebo se vrátit ke své biologické matce, křesťance. Musí to být ale co nejdříve. Cesta do Terezína bude totiž nevyhnutelná i pro ně a je jen otázkou času, kdy budou muset opustit bezpečí svého domova.
Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Svoboda skvělou maďarskou herečku Agi Gubikovou, vynikající Martu Vančurovou a stejně přesvědčivého Petra Štěpána. V hlavní dětské roli diváky dojme mladinká Sabina Rojková a také Vincent Navrátil jako její kamarád Herbert.(Česká televize)
*5/5
CSFD: 67%
Moje hodnocení:

Jelikož se zajímám o 2SV, tato tématika Židů je mi docela blízká. Musím říct, že zpracování a to všechno je naprosto dokonale udělané, že jsem byla až okouzelná. Za mě super oba díly, které se povedly. Na konci ukápla slzička, super!
Jak se líbil film Vám?
E/N

Buchty a klobásy

31. května 2017 v 6:09 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Buchty a klobásy
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
Buchty a klobásy, první mládeži nepřístupný počítačem animovaný film, vypráví o skupině potravin, které se pod vedením odvážné uzeniny rozhodnou odhalit pravdu o své existenci, a o tom, co se doopravdy stane, když jsou vyvoleni a opustí supermarket.(Falcon)
*2/5
CSFD: 60%
Moje hodnocení:
Tak jak o tom byl jeden čas obrovský bum, tak jsem na tento film zapomněla. Po připomenutí jsem se na něj kouknula a popravdě - zklamání. Čekala jsem asi něco lepšího, většího a ne tohle. Podle mě je to zprskaná americká perverzní komedie, co pobaví hlavně zdejší, za mě nuda.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Báječná léta pod psa

29. května 2017 v 8:07 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Báječná léta pod psa
Příběh složitého dospívání citlivého chlapce Kvida vznikl podle stejnojmenného románu Michala Viewegha. Nostalgická komedie ze života jedné svérázné české rodiny se opírá především o atraktivní téma: šedá léta "reálného" socialismu jsou totiž pro mnohé pamětníky zároveň šťastnou dobou jejich mládí či puberty. Dějová linie se soustřeďuje především na trampoty Kvidova otce, excentrického dříče s vysokoškolským diplomem, kterého jeho úsilí zabezpečit rodinu bez ztráty důstojnosti dovede téměř až k šílenství. Snímek, zaměřený na lidské vztahy a vášně, tak akcentuje spíše vážnější polohu vyprávění. Svým tématem i zařazením do doby normalizace připomíná úspěšný titul Díky za každé nové ráno. Mozaikovitá epopej s trpkým humorem a s prvky retro stylu se bohužel nevyhnula jisté roztříštěnosti, která výsledné podívané ubírá částečně na atmosféře i na dramatickém tahu. V roli Kvidových rodičů zaujme charismatická dvojice Libuše Šafránková - Ondřej Vetchý a do úlohy slídivého soudruha Šperka byl výtečně obsazen Vladimír Javorský.(oficiální text distributora)
*4/5
CSFD: 79%
Moje hodnocení:
Film se mi hodně líbil. Musím říct, že přesně tyto filmy miluji a jsem na ně vyloženě vysazená. Za mě super provedení a super kombinace herců, vše na jedničku! :)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Co děláme ve temnotách

27. května 2017 v 11:04 | Emily Nightmare
Související obrázek
Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav jsou tři upíři, kteří se jen snaží protlouci se v moderní společnosti od placení nájemného a dodržování rozpisu domácích prací až po snahu dostat pozvání do nočních klubů. Jsou jako kdokoli jiný až na to, že jsou nesmrtelní a musí hodovat na lidské krvi.(oficiální text distributora)
*2/5
CSFD: 75%
Moje hodnocení:
Za mě trošku slabší film, který mě nějak nenadchnul. Sice jsem se v některých částech pousmála, zasmála se, ale podle mě to není film, který plánuji sledovat i v budoucnu. Do paměti se mi nevryje.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Strange Blood

29. dubna 2017 v 10:09 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Strange Blood
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
  • Doktor Henry Moorehouse (Robert Brettenaugh) je zapálený vědec zkoumající buněčnou strukturu. Spolu s asistentkou Gemmou (Alexandra Bard) se snaží jednou provždy zlikvidovat virus jménem rakovina. Podle výpočtů jde vše podle plánu, ale ve skutečnosti není nic tak růžové a prvotní nadšení a pokusy se začnou měnit v peklo!(Rodriguez)
*2/5
CSFD: 35%
Moje hodnocení:
Popravdě, zezačátku docela dobrý, dobrý, horší, konec katastrofa. Já myslela, že to bude normální a film a oni z nich udělají vampíry? Achjo, to jsem fakt nemusela vědět. Kdyby byl lepší konec a možná od půlky se děj změnil, asi bych hodnotila lépe.
Jak se líbil film Vám?
E/N

The canal

27. dubna 2017 v 10:48 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro The canal
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
  • Filmový archivář David (Rupert Evans) zažívá poslední dobu těžké časy, protože má podezření, že jeho žena Alice (Hannah Hoekstra) ho podvádí s Alexem (Carl Shaaban), jedním z jejích pracovních klientů. Toto napětí je ještě umocněno, když David dostane v práci od Claire (Antonia Campbell-Hughes) archivní záběry, které ukazují, že jeho dům byl v roce 1902 dějištěm brutální vraždy. Postupně je stále více neklidný a zmatený, sleduje manželku do nedalekého vodního kanálu, kde zjistí, že opravdu má poměr s Alexem. Když se Alice krátce poté ztratí, David se stane hlavním podezřelým z jejího zmizení. Jak policie pokračuje v pátrání, čím dál více je přesvědčena, že David zavraždil svou ženu a snaží se najít důkaz, který by ho usvědčil.(Nivenx)
*4/5
CSFD: 61%
Moje hodnocení:
Poprvé jsem si říkala "Jejda, to bude super film, už se těším.." pak už moje natěšení pomalu utichalo, ale zase se ke konci navracelo. Já ani nevím, co si mam o tohle filmu myslet. Přesně tady bych zvolila metodu 3,5 hvězdičky. Není to na 4, ale ani ne na tři. Podle mě kdyby to mělo malinko lepší zkombinování "monstra" asi bych byla nadšenější.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Gangster-ka Afričan

25. dubna 2017 v 7:37 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Gangster-ka Afričan
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
  • Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit?(Bioscop)
*5/5
CSFD: 70%
Moje hodnocení:
Za mě musím říct, že tohle je pecka film! Co se týče herců, míst, zpracování. Řekla bych, že tohle nebyl ani český film. Za mě vážně paráda a moc se mi líbil! Jen tak dál, filmový průmysle!
Jak se líbil film Vám?
E/N

Krakatit

23. dubna 2017 v 9:34 | Emily Nightmare
Související obrázek
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
  • Čapkova předloha se v těsně poválečném kontextu dočkala zřetelné aktualizace: mimořádně ničivá třaskavina v rukou válečných štváčů, které zajímají jen zisk, se může snadno stát osudnou rozbuškou, ohrožující celý svět. Režisér Otakar Vávra soustředí pozornost na horečnaté představy vyčerpaného a navíc zraněného protagonisty inženýra Prokopa, jenž se ze všech sil snažil zabránit zneužití svého vynálezu. I když po vypravěčské stránce (snově stylizované sekvence, které přibližují hrdinovo narušené vnímání, prozrazují inspiraci ponurým francouzským poetismem) film přece jen zestárnul, jeho výpověď si dodnes uchovává svou naléhavost.

    Román Karla Čapka Krakatit zfilmoval Otakar Vávra již záhy po druhé světové válce a pojal jej jako horečnatě expresivní varování před jadernou zkázou. V roce 1980 se k tomuto dílu vrátil znovu, tentokrát však zdůraznil násilnou aktualizaci výchozího textu ve smyslu zákeřných imperialistických piklů. Hlavní hrdina vědec Prokop se ocitá ve smrtelném ohrožení, když chce zabránit zneužití svého epochálního vynálezu třaskaviny Krakatit dvěmi skupinami lidí, kteří s její pomocí chtějí ovládnout svět.(oficiální text distributora)
*3/5
CSFD: 83%
Moje hodnocení:
Za mě pěkné zpracování filmu, musím říct, že bych asi asi nedokázala představit tento film v barevné podobně. Normálně černobílé filmy nemusím, ale k tomuhle mi to neodmyslitelně patří. Za mě dobrý film:)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Žena v černém

21. dubna 2017 v 8:24 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Žena v černém
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)

  • Snímek na motivy klasického duchařského příběhu vypráví příběh Arthura Kippse (Daniel Radcliffe), právníka, který je nucen opustit svého malého syna a odcestovat do odlehlé vesnice, aby zde vyřídil právní záležitosti související s nedávno zesnulým majitelem rezidence Eel Marsh House. Kipps, který o samotě pracuje v tomto starém sídle, začíná odhalovat místní krutá a znepokojivá tajemství a jeho obavy se dále stupňují poté, co zjistí, že místní děti za záhadných okolností umírají. Když pomstychtivá žena v černém začne ohrožovat i jeho nejbližší, je Kipps nucen hledat způsob, jakým vražedný kruh přerušit.(oficiální text distributora)
*4/5
CSFD: 71%
Moje hodnocení:
Podle mě docela dost povedený film. Ačkoli jsem čekala možná něco víc, byla jsem překvapená a nakonec moje chutě byly naplněny. Za mě opravdu dobrý film, u kterého ukápla i slza.Jak se líbil film Vám?
E/N

Přežijí jen milenci

19. dubna 2017 v 5:21 | Emily Nightmare
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
  • Adam - talentovaný hudebník ve stylu 60. let, žije v ponurém Detroitu. Zoufalý z toho, kam ten svět spěje, čím dál častěji přemýšlí o sebevraždě. V teplém Tangeru žije jeho tajemná, stylová přítelkyně Eva, co miluje poezii a ráda večeří s Christopherem Marlowem. Adamu i Evě je více než tisíc let. Před několika staletími, se dohodli, že kvůli čerstvé krvi nebudou zabíjet lidi a dobývat krev budou v nemocnici. Není to tak dávno, co se rozhodli žít odděleně. Moc dlouho jim to ale nevydrželo a Eva už vystupuje z letadla v Detroitu. Oba cítí, že se má stát něco nebezpečného. Brzy přijíždí do města i mladší sestra Evy - nekontrolovatelný šílený upír, který neumí ovládat své emoce. Ve městě začínají podivná úmrtí a tak musí Adam i Eva uprchnout do Alžírska. Problémy teprve začaly a vypadá to, že konec světa přeci jenom nastane a smrt není daleko... Smrt? Není příliš brzy?(H.C.E.)
*3/5
CSFD: 74%
Moje hodnocení:
Průměrný film, který mě nějak neosilnil. Bylo to sice zajímavé, kouknout se zase na vampírový film, ale pravděpodobně si ho už nepustím. Odreagovačka, nenadchne, neurazí.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Bůh masakru

17. dubna 2017 v 10:13 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Bůh masakru
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
  • Rvačka dvou dětí na hřišti. Nateklé rty, vyražené zuby... Rodiče "oběti" pozvali na návštěvu rodiče "útočníka", aby vyplnili pojistnou událost a vše v klidu vyřešili. Přátelské žertíky zprvu vysoce civilizovaných lidí se postupně mění v masakr, kterému nikdo z nich neunikne. Příběh odhaluje to, co je politicky korektní, a ukazuje, že pod pozlátkem je mnoho krutosti.(oficiální text distributora)
*5/5
CSFD: 73%
Moje hodnocení:
Musím říct, že se mi do tohohle filmu ani moc nechtělo. Říkala jsem si, že to bude kravina a po chvilce to vypnu. Opak bych pravdou. Ačkoli se celý film odehrává v jednom bytě, nasmála jsem se a musím říct, že to je jeden z filmů, co mě za poslední dobu hodně pobavil! :) Rozhodně doporučuji!
Jak se líbil film Vám?
E/N

Hlas smrti

15. dubna 2017 v 11:34 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro hlas smrti
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
  • Jonathan Rivers (Michael Keaton) je úspěšným architektem s krásnou ženou, spisovatelkou Annou, milujícím synem Mikem a dalším dítětem na cestě. Žije spokojeně do té chvíle, než do jeho života zasáhne tragédie. Anna se ztratí cestou do práce a později je nalezena utonulá v řece. Jonathan, šílený žalem, se odstěhuje a úzkostlivě se straní všech přátel a zbytku rodiny. Tajemný vědec Nicolas Elia přesvědčí Jonathana, že Anna vysílá signály "ze záhrobí" pomocí televizní obrazovky a rádia. Jonathan poslechne jeho rady a s pomocí nových přátel Raymonda Price a Sarah Tate se pokusí navázat spojení s manželkou. Bezděčně tak otevře dveře do jiného světa. Netuší, co tím způsobí: mrtví teď mají možnost zmocnit se ho..(oficiální text distributora)
*2/5
CSFD: 62%
Moje hodnocení:
Za mě film dost o ničem, byla jsem docela zklamaná. Prvně mi to přišlo jako dobrý námět, ale postupně to šlo do příšerný kraviny, za mě rozhodně ne.

Jak se líbil film Vám?
E/N
 
 

Reklama