Films

Osamělá

21. listopadu 2016 v 2:03 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Osamělá film 2015
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Během své první směny odhalí nová pracovnice ostrahy děsivé tajemství, které číhá v útrobách chátrající budovy. S nervy na pochodu musí čelit skutečným i imaginárním démonům, zatímco si ze všech sil snaží uchovat zbytky zdravého rozumu.
  Děsivý příběh se odehrává v průběhu jedné noci, kdy nápadně krásná žena Julia Streaková nastoupí jako nová pracovnice ostrahy ve společnosti, jež vlastní zchátralý komplex kdysi luxusních bytů. Tam se seznámí s Cooperem, příkrým členem ochranky, který jí má dělat parťáka. S postupující nocí začne budova ožívat a sadisticky si pohrávat s Juliinou myslí. Je to ale budova, Cooper, nebo zdejší tulák, kdo ji skutečně terorizuje? Touha zjistit pravdu zavádí Streakovou nebezpečně hluboko do útrob chátrajícího komplexu, kde odhalí jeho děsivé tajemství... že kdysi sloužil jako centrum, v němž byly zneužívány a zanedbávány tělesně i mentálně postižené děti. Jejich duše se tam stále svíjejí v mukách a požadují, aby každý nevítaný host zaplatil to nejvyšší vstupné... do objektu s číslem popisným 451.(Cinemax)
*4/5
CSFD: 45%
Moje hodnocení:
Ze začátku jsem byla udivená, jak mě film nadchnul, postupně ovšem nadšení klesalo až kleslo na dno. Za mě to je film nadprůměrnější, než pouze průměrný. Je hodně napínavý, což mě vedlo k tomu, koukat se dál. Pokud se do něj zakloukáte, rozhodně vás chytne, i když konec je překvapující.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Silent Hill

19. listopadu 2016 v 0:00 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro silent hill film(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)

 • Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků.(oficiální text distributora)

*4/5
CSFD: 67%
Moje hodnocení:
Podle mě je Silent Hill jeden z nejlépe propracovaných filmů co se týče efektů a klavně kostýmů! Umírám, jak dokonale vytvořené postavy a kreatury dokáží lidé vytvořit. Za mě super film, který mě baví. Řekla bych, že je to jeden z těch mírně lekavějších, ale intenzivě strašidelných. Za mě určitě ano! :)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Dům na konci ulice

17. listopadu 2016 v 9:53 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Dům na konci ulice
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Tajemství čeká na své odhalení. Jennifer Lawrenceová v hlavní roli amerického hororu.
  Rozvedená Sarah (Elisabeth Shueová) se nastěhuje se sedmnáctiletou dcerou Elissou (Jennifer Lawrenceová) do domu na kraji lesa. Nejbližší obydlí na konci ulice má být prázdné po rodinné tragédii (dospívající dcera v něm zabila oba rodiče), ale Elissa zjistí, že tam žije bratr vražedkyně Ryan. Starostlivá Sarah okamžitě vidí v samotářském chlapci nebezpečí, ale přesto mezi Elissou a Ryanem přeskočí jiskra a vzniká náznak romantického vztahu. Tajemství domu na konci ulice, o němž nikdo nemá tušení, čeká na své odhalení...

  Snímek Dům na konci ulice (2011) vznikl podle námětu známého režiséra Jonathana Mostowa (mj. Ponorka U-571, Terminátor 3), ale hodně dluží především klasickému Hitchcockovu hororu Psycho. Představitelka Elissy Jennifer Lawrenceová (nar. 1990) už sice měla za sebou svoji průlomovou roli Ree, starající se o své sourozence, v nezávislém filmu Do morku kosti (uvedeném na MFF v Karlových Varech pod originálním titulem Winter's Bone), zasloužené postavení hvězdy jí však přinesl až následující snímek, divácký hit Hunger Games. Roli její matky vytvořila Elisabeth Shueová, známá především rolí prostitutky z dramatu Leaving Las Vegas (1995).(Česká televize)
*4/5
CSFD: 56%
Moje hodnocení:
Jeden z povedenějších filmů. Rozhodně se nedívám naposledy. Líbil se mi, vše mi přišlo věrohodné a zajímavé. Rozhodně jsem se u filmu nenudila a strávila jsem nad ním pěkný večer.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Ďáblova bažina

15. listopadu 2016 v 4:50 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Ďáblova bažina
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Melanie (Cindy Sampson) se od svého kamaráda z mládí Jimmyho (Nicolas Wright) dozví, že její otec Howard Blaime (Bruce Dern) umírá. Rozhodne se proto po sedmnácti letech odloučení navrátit do rodného jihoamerického města Gibbingtonu. Zde však zjistí, že její otec nejen neumírá, ale dokonce je obviněn z vraždy a prakticky všichni obyvatelé města zpochybňují jeho duševní zdraví. Postupně odhalí, že byl její otec křivě obviněn. Kdo ale stojí za všemi těmi vraždami? A jak jsou spojeny s Melaniným otcem?(TobRieper)
*1/5
CSFD: 25%
Moje hodnocení:
Už od asi deseti minut fimu jsem věděla, že to bude kravina. V momentně, kdy se objevil "stromový muž" jsem si říkala "Pane Bože, co jsem komu udělala, že jsem narazila na takovou kravinu?" že tento film, i přesto že je nudný, dokoukám. Podle mě je to jednoduchá oddechovka a možná dobrá kulisa, ale film ee.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Voskové muzeum 2.

13. listopadu 2016 v 8:44 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Voskové muzeum 2.
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Po děsivé návštěvě ve voskovém muzeu se Mark a Sarah musí zachraňovat zběsilým útěkem. Zanechávají za sebou hořící voskové figury, které náhle ožily a způsobily hrozivou zkázu... A přece jeden voskový svědek unikl ničivým plamenům. Vzápětí je usmrcen nevlastní otec Sarah. Samozřejmě nikdo nevěří příběhu o prožitých ďábelských událostech ve Flaming Behemouth. Sarah je obviněna z vraždy svého otčima. Důkaz o její nevině může poskytnout pouze Mark. Ten vyhledá sira Wilfreda, jediného člověka, který má zkušenosti s pekelnými silami, vládnoucími ve voskovém muzeu...(oficiální text distributora)
*3/5
CSFD: 53%
Moje hodnocení:
Film mi přišel průměrný. Opět jednička byla více nepínavější a lepší. Myslím, že se film zbytečně natahoval, i když to nebyla žádná tragédie, tak to film schytal za tři. Samozřejmě, pokud jste už viděli jedničku, koukněte na dvojku, má to hodně úzkou návaznost.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Sinister 2

11. listopadu 2016 v 9:30 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Sinister 2
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Do opuštěného venkovského domu se nastěhuje Courtney Collinsová se svými dvojčaty, devítiletými syny Dylanem a Zachem. Brzy ale zjistí, že nejsou mezi stěnami domu asi až tak úplně sami. Na scénu krvavého příběhu se vrací stará promítačka a filmy, kamera, duše dětí, zavražděné rodiny využité jako oběť něčemu či někomu... Malý Dylan se mění, chová se stále záhadněji a zdá se být pod vlivem divných sil. Bagulova chvíle se blíží. Je nějaká naděje zastavit blížící se krvavý rituál? Jsou opuštěný dům nebo nedaleký kostel dostatečnou ochranou? Nebo spíše pastí? Najde se pomoc?(CinemArt CZ)
*3/5
CSFD: 51%
Moje hodnocení:
Abych popravdě řekla, čekala jsem po jedničce nějakou pecku, nějakou šlupku, co ohromí. Pokračování Sinistra mě ale nepřesvědčilo o tom, že to tak je. Asi jsem čekala o mnoho víc, než se mohlo stát. Za mě to bylo slabší a vyjít tohle místo jedničky, na dvojku se už asi nekouknu.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Voskové muzeum 1.

9. listopadu 2016 v 10:49 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Voskové muzeum 1.
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Skupinka šesti mladých studentů je pozvána Lordem Lincolnem na půlnoční představení panoptika, které vystavuje hrůzostrašné figuríny. Není to ovšem jen tak obyčejné muzeum voskových figurín, nýbrž místo samotného Ďábla. Jeho cílem je získat 18 lidských duší, které potřebuje k oživení svých "dětí" (nejrůznějších příšer). Jediní, kdo můžou tento ďábelský plán překazit jsou Mark Loftmore (Zach Galligan) a Sarah Brightman (Deborah Foreman). V roce 1992 bylo natočeno pokračování s názvem Voskové muzeum 2: Ztraceni v čase.(Pedestrian)
*4/5
CSFD: 70%
Moje hodnocení:
Nečekala jsem takovou pecku zrovna v tomto filmu. Ačkoli je tam hodně propojená fantazie a není to skoro ani horor, film mě bavil a líbil se mi. Za mě super na podzimní sobotní večer :)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Zombieland

7. listopadu 2016 v 9:47 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Zombieland
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)

 • Akční komedie Zombieland společnosti Columbia Pictures vypráví příběh dvou mužů, kteří se snaží přežít ve světě, ovládaném zombies. Columbus (Jesse Eisenberg) je obrovský zbabělec - ale jak se ukazuje, pokud máte hrůzu z toho, že vás sežerou zombies, dokáže vás strach udržet naživu. Tallahassee (Woody Harrelson) je drsňácký zabiják zombie, který je motivován touhou získat poslední čokoládovou tyčinku na světě. Když spojí své síly s Wichitou (Emma Stone) a Little Rock (Abigail Breslin), které také objevily vlastní způsoby, jak přežít nadvládu zombie, budou muset zjistit, co je horší: spoléhat se jeden na druhého nebo se nechat přemoci zombies.(oficiální text distributora)
*4/5
CSFD: 76% - 264. nejoblíbenější film
Moje hodnocení:
Normálně bych dala asi průměr - 3 hvězdičky - tomuto filmu, ale protože je na vyšší úrovni než obyčejné zombie filmy, musím dát 4. Za mě vtipná komedie, kde si prohlédnete super kostýmy a ještě se pobavíte nad hororovou komedií.
Jak se líbil film Vám?
E/N

Sousedské peklo

5. listopadu 2016 v 7:46 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Sousedské peklo
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Raději se přestěhovali, ale i v novém domě nemají klid... ďábel bydlí v sousedství. Kanadský thriller podle skutečné události .
  Zatímco je Jim na služební cestě, do jeho domu se někdo vloupá. Jeho manželka Laura a dcera Erin jsou doma, přistihnou zloděje a prožijí tak velice traumatický zážitek. Ačkoli se policii násilného zloděje podaří chytit, Laura a Jim se rozhodnou přestěhovat se do domu s moderním bezpečnostním systémem, který stojí v pokojné komunitě s ostrahou. Nejenže nadále čelí nebezpečí ze strany zlodějů, dalším nepřítelem se pro ně stává i navenek přátelská sousedka Janice Riversová. V Janice se probudí nenávist a vražedné sklony v okamžiku, kdy její dcera neuspěje a nedostane se do školního fotbalového týmu, do něhož se dostala Erin.

  Počas Jimovej služobnej cesty prepadnú dom jeho rodiny: jeho manželka Laura s dcérou Erin prežijú traumatizujúcu noc. Následky sa snažia vyriešiť presťahovaním do pokojného mestečka. Tu narazia na susedov, ktorí sa zdajú byť priateľskí. Lenže v ich susedke Janis Riversovej sa prebudia nenávistné vražedné sklony po tom, ako jej dcéra nedostane miesto vo fotbalovom tíme a namiesto nej ho získa Laurina dcéra.(oficiální text distributora)
*4/5
CSFD: 42%
Moje hodnocení:
Zezačátku se mi do filmu ani moc nechtělo, ale pak jsem si uvědomila, proč ne. První čtvrtka mi přišla nezáživnější a taková skomírající. Pak přišel ten zbytek. Naprostá pecka, která mě bavila a hrála si s mými pocity jako kotě s klubíčkem vlny, za mě dobrý film! :)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Volný pád

3. listopadu 2016 v 6:24 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Volný pád 2013
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Slibná kariéra u pořádkové policie, potomek na cestě, půjčka na nový dům od rodičů: vše se v Marcově životě podle všeho ubírá správným směrem. Pak se ale na policejní akademii objeví jeho nový kolega Kay. Společný trénink jako by do Marcova života přinesl závan svěžího vzduchu - a on sám poprvé pocítil náklonnost k muži. Marc, rozpolcený mezi důvěrně známým světem a novými neznámými pokušeními, ztrácí kontrolu nad svým životem. Zažívá volný pád, ze kterého nebude mít prospěch nikdo. A ze všeho nejméně on sám.(Bontonfilm)
*5/5
CSFD: 73%
Moje hodnocení:
Film, který mě opravdu chytil a bavil. Po celou dobu to byl hodně napínavý snímek, který končí jak jinak než nenaplněnou láskou. U filmu nezůstalo oko suché. Podle mě se tento film v Německu opravdu hodně povedl! Palec nahoru!
Jak se líbil film Vám?
E/N

Kyvadlo, jáma a naděje

1. listopadu 2016 v 8:27 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro kyvadlo, jáma a naděje
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Animovaný triptych o lidském utrpení a zoufalé vůli člověka žít. Scénář, výtvarník a režie J. Švankmajer. Na motivy próz E. A. Poea a Villierse de l´Isle Adama vznikl triptych Kyvadlo, jáma a naděje (1983). Vyjadřuje kruté destruktivní tendence moci, procházející dějinami lidstva v nejrůznějších podobách, i zoufalou vůli člověka žít. Jedná se o klasický hororový příběh z období působení inkvizice. Zatímco u E. A. Poea hrdina uniká z ďábelské pasti inkvizitorů, ve Švankmajerově pojetí - a zde je inspirace u Isle Adama - je jeho útěk rafinovaně vyprovokován. Podobně jako v jiných Švankmajerových filmech, hrdina nemá šanci uniknout svému osudu. Oživením drtivé, osudové makrostruktury hmoty, iluzivním pohybem věčného hledání, ohrožení a úniku dociluje autor strhujícího efektu.

  Ceny: Cena poroty - Montreal 1984
  Cena FICC - Krakov 1984
  Hlavní cena a Cena FIPRESCI - Oberhausen 1985
  Zvláštní uznání poroty a kritiky - Porto 1985(oficiální text distributora)
*3/5
CSFD: 87%
Moje hodnocení:
Film je zajímavě natočený a i když je dost krátký, myslím si, že krásně vyjídří to, co má. Za mě je to ale trochu podivnější snímek, kterému dám průměrnou známku, protože až tolik mě nenadchnul :)
Jak se líbil film Vám?
E/N

S láskou, Rosie

30. října 2016 v 11:23 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro S láskou, Rosie
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Vědecké výzkumy tvrdí, že pokud se lidi znají jako malé děti, něco jim brání, aby se do sebe jako dospělí zamilovali. Rosie a Alex, hrdinové romantické komedie S láskou, Rosie, se znají už od školky. V době prvních lásek a sexu svoje zážitky s patřičnými detaily samozřejmě probírají, tomu druhému to ale není vždy úplně po chuti. Proč? Ať je to jak chce, Rosie zůstává v Dublinu, zatímco Alex jede na Univerzitu do Bostonu. Mezi nimi stojí oceán a v průběhu života i jiné vztahy, aféry, dokonce jiná manželství, závazky a děti. Na oba čekají méně i více bláznivé a zábavné momenty, občas se potkají a spadnou spolu do bazénu a zase vplují zpět do svých životů. Rosie se dokonce povede dohodit ztepilou blondýnu Alexovi za ženu . . .no to by si asi nejradši nafackovala.(Bontonfilm CZ)
*5/5
CSFD: 76%
Moje hodnocení:
Od traileru jsem věděla, že tenhle film bude božský. Sice je to docela ra s city, jednou se za břicho popadáte a podruhé brečíte, za mě je to pecka. Pokud hledáte vtipnou romantickou komedii, rozhodně jděte do téhle.
Jak se líbil film Vám?
E/N

My mistress

28. října 2016 v 10:16 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro My mistress
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Film vypráví o netradičním setkání a prožití dvou výjimečných lidí. Šestnáctiletý Charlie Boyd (Harrison Gilbertson) prožije zlom svého života rovnou třikrát. Zjistí, že jeho matka má milence krátce poté, co najde svého otce oběšeného v garáži. Zlomený, zmatený a opuštěný Charlie potkává krásnou a tajemnou Maggie (Emmanuelle Béart), která mu dá nahlédnout do svého soukromí a do které se zamiluje. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby Maggie nebyla profesionální dominou a Charlieho by nelákalo vše nabídnuté vyzkoušet - zjistí, že mu bolest pomáhá částečně zapomenout na prožité tragédie v životě. Ovšem Maggie je také jen člověk a společně s Charliem začíná řešit i svou, zdánlivě bezvýchodnou životní situaci...(baruskakov)
*4/5
CSFD: 61%
Moje hodnocení:
Už z ukázky se mi film zalíbil a neváhala jsem. Je pravda, že Maggie mi přijde docela zvláštní, ale ta herečka se na postavu úplně hodila, takže to byla provedená role jako vystřižená. Neubránila jsem se slzám, doporučuji!
Jak se líbil film Vám?
E/N

Maska rudé smrti

26. října 2016 v 9:13 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Maska rudé smrti
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Přichází Červená smrt, choroba horší než mor, při které oběti v krutých bolestech a vlastní krvi upadají do delíria a umírají. Před červenou smrtí není úniku dokonce ani na hradě prince Prospera. Prospero je nejbohatším mužem v kraji, krutě trestající své poddané. Spolu s manželkou se upsali satanovi, kterého spolu s přáteli vítají na dekadentních orgiích. Prospero je přesvědčený, že on i jeho přátelé budou za vysokými zdmi hradu ochráněni před červeným morem. Na půlnočním maškarním plese se však objeví tajemná Maska červené smrti...(oficiální text distributora)
*4/5
CSFD: 70%
Moje hodnocení:

Nevím, jestli tomu napomohlo to, že jsem si na herce hlavního hrdiny zvykla, ale prostě mi to přišlo úžasné. Film mě bavil, ráda jsem se na něj koukala a neustále čekala co bude dál. Musím říct, že velmi dobré zpracování v té době! :)
Jak se líbil film Vám?
E/N

Lolita

24. října 2016 v 6:22 | Emily Nightmare
Výsledek obrázku pro Lolita
(Kliknutím na obrázek otevřete CSFD.)
 • Píše se rok 1947 a čtyřicetiletý anglický profesor Humbert Humbert přijíždí do USA učit na univerzitě. Když si pronajímá pokoj v domě Charlotte Hazeové, spatří v zahradě majitelčinu dvanáctiletou dceru Lolitu. Zjišťuje, že potkal svou osudovou lásku a je ochoten udělat vše proto, aby byl Lolitě stále nablízku.Využije lásky Lolitiny matky, a přestože ji nesnáší, ožení se s ní. Vztah Lolity a Humberta se naplno rozvine - Humbert Lolitě zatají smrt matky a odstartuje s ní divokou cestu Spojenými státy. Po celý čas jsou sledováni. Po dvou letech Lolita Humberta nečekaně opouští... Příběh graduje. Hluboká žárlivost a pocit viny z nevhodné lásky začnou Humberta měnit v psychicky labilní trosku...(oficiální text distributora)
*5/5
CSFD: 75%
Moje hodnocení:
Božský film. Pro někoho to bude asi zvláštní spojení, když si přečte o čem je děj, ale tohle je podle mě jeden z hodně dobře propracovaných a hraných filmů. Celý film jsem čekala na nějaký vrchol, gradaci - vzestup a pád - cokoli. Konec byl opravdovým pádem, u kterého nezůstalo oko suché. Doporučuji tento film.
Jak se líbil film Vám?
E/N
 
 

Reklama